List Motywacyjny dla Nauczyciela [Przykład + Porady]

Szukasz pracy jako nauczyciel? Szukasz rad, jak napisać profesjonalny list motywacyjny dla nauczyciela? Zobacz szablon listu i wykorzystaj nasze porady!
list motywacyjny nauczyciela
Share
WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO DLA NAUCZYCIELA


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko nauczyciela powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.



Warszawa, 20 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 


Szanowni Państwo,
W odpowiedzi na Państwa ogłoszenie, oferuję ponad … lat doświadczenia jako nauczyciel … (wskaż przedmiot). Praca z młodzieżą/dziećmi od zawsze mnie interesowała i z czasem przerodziła się również w zawód. Z tego powodu uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa Szkole … (nazwa). 

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa szkoły? 
Jako nauczyciel zawsze rzetelnie realizuję swoje obowiązki związane z rolą wychowawczą oraz dydaktyczną. Ze względu na to, że każde dziecko jest inne staram się dostosowywać techniki indywidualnie do wieku i wiedzy uczniów.

Za sprawą materiałów dydaktycznych próbuję rozbudzać ciekawość i zachęcać młodzież do dalszej edukacji. Na moich lekcjach uczniowie uczą się często poprzez zabawę, co przekłada się na ich zainteresowanie omawianym przeze mnie tematem.

Jako wychowawca/nauczyciel staram się również o to, aby moje relacje z rodzicami uczniów były długotrwałe i bazowały przede wszystkim na zaufaniu, które zawsze owocuje. To z kolei przekłada się na to, iż widząc trudności, czy kłopoty danego dziecka, mogę odpowiednio wcześniej zareagować i wspólnie z opiekunami wdrożyć efektywny plan działania, który pomoże nam wrócić na właściwe tory.

Wyróżnia mnie także kreatywność oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Za sprawą zdobytego doświadczenia świetnie radzę sobie z dziećmi/młodzieżą, która niechętnie bierze udział w lekcjach. Potrafię ich zainteresować i przekonać do tego, że nauka jest w życiu niezwykle ważna. 

Empatia i cierpliwość to cechy, które moim zdaniem determinują ten zawód. Odpowiedzialność i zaangażowanie to z kolei klucz do tego, aby młodzież nie zniechęcała się do nauki. Asertywność i budowanie autorytetu daje poczucie pewności podczas pracy z trudniejszą młodzieżą. Pielęgnowanie tych cech i wartości przez całą moją dotychczasową karierę sprawiło, że jestem szanowany i lubiany przez uczniów, których uczę. Co niewątpliwe przekłada się także na poważnie wśród rodziców i grona pedagogicznego. 

Praca nauczyciela wiąże się często z pewnego rodzaju presją, która nie sprawia mi trudności. Na stanowisku nauczyciela… (nazwa przedmiotu) chciałbym rozwijać swoje kompetencje zawodowe.

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe? 
Pracując w poprzedniej szkole … (podaj nazwę) w jednej z klas prowadziłem grupę uczniów, którzy wyróżniali się swoją wiedzą. Z myślą o nich stworzyłem roczny plan dydaktyczny, który pozwolił im zwiększyć wiedzę na temat … (nazwa przedmiotu).
W ostatnim czasie moim największym wyzwaniem było (wskaż działanie, które zmieniło coś w Twojej pracy) … (np.: przygotowanie aż 5 uczniów do olimpiady językowej. Specjalnie opracowany program sprawił, że aż 3 z nich zdobyło miejsca w pierwszej 5, co zapewniło im dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły średniej/na studia).

System Oświaty stale się zmienia, dlatego z chęcią biorę udział w szkoleniach i konferencjach tematycznych. Ukończyłem szereg dodatkowych kursów m.in.: … (wskaż nazwy lub obszary szkoleń) jak np. pracować z trudniejszą młodzieżą. Zdobyłem także wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni …(nazwa szkoły). Każde zdobyte nowe umiejętności oraz wiedzę staram się wdrożyć w moją codzienną pracę. 
Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa firmie. 

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko   


Przeczytaj także:
CV Nauczyciela - jak napisać skuteczne CV? 
[Wzór + Porady]



Stwórz List Motywacyjny dla nauczyciela w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie.

list motywacyjny nauczyciela



Przeczytaj także: 
Co napisać w e-mailu z CV? 
Praktyczne Wskazówki 


Pamiętaj, że list motywacyjny nauczyciela powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego:

Przeczytaj także:
Jak długie powinno być Twoje CV? [2024] 



Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca 
i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń.



Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.


list motywacyjny nauczyciela

LIST MOTYWACYJNY - KILKA PRZYDATNYCH ZWROTÓW

Wstęp:
 • W nawiązaniu/ w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczonego na portalu pracuj.pl, zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Z zainteresowaniem zapoznałem się z Państwa ofertą na stanowisku…
 • Chciałbym przedstawić swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Uzyskałem informację, że potrzebujecie Państwo…
 • Jest mi niezmiernie miło przedstawić Państwu swoją kandydaturę na stanowisko…w….

Rozwinięcie:
 • Moje czteroletnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach…
 • Studia magisterskie pozwoliły mi na zdobycie teoretycznej wiedzy z zakresu…
 • Podczas odbytych szkoleń poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu, dzięki czemu…
 • W miarę zdobywanego doświadczenia zakres moich obowiązków poszerzał się o…
 • Do zaoferowania mam: (4- letnie doświadczenie…, umiejętność…, wiedzę…)
 • W pracy wykazałem się…
 • Cechuje mnie…
 • Pracowałam w tym zawodzie blisko 5 lat…
 • W ciągu 3 lat mojej pracy nauczyłem się…
 • W swojej pracy zawodowej miałem do czynienia z…

Zakończenie:
 • Jeśli zainteresuje Państwa moja kandydatura, z przyjemnością dopełnię prezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
 • Chętnie stawię się na spotkanie rekrutacyjne w dogodnym dla Państwa miejscu i terminie, na kórym będę miał możliwość osobiście zaprezentować swoją kandydaturę.
 • … na którym będę miał szansę osobiście zaprezentować swoje umiejętności i dotychczasowe osiągnięcia.
 • Zachęcam Państwa do zapoznania się z moim życiorysem, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące mojego doświadczenia oraz przebytych kursów.
 • Chętnie przybliżę Państwu swoją osobę podczas bezpośredniej rozmowy.
 • Jeśli moje dokumenty aplikacyjne wzbudzą Państwa zainteresowanie, z przyjemnością przyjmę zaproszenie na indywidualną rozmowę.
 • Z przyjemnością przyjmę zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

cv barmana


JAKA JEST IDEALNA DŁUGOŚĆ LISTU MOTYWACYJNEGO? 


Pamiętaj, że im krótszy list, tym lepszy. Najlepsze listy motywacyjne zawierają maksymalnie 250 słów.  Skup się na najważniejszych obszarach swojego doświadczenia.

 • Nie opisuj elementów, które podobają Ci się w firmie, do której aplikujesz
 • Nie pisz, czego możesz się nauczyć, otrzymując możliwość pracy
 • Nie powtarzaj wszystkich elementów swojego CV

Nie zapomnij także dodać klauzuli CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (zgodnej z aktualnymi przepisami RODO) w stopce dokumentu. Powinna ona brzmieć następująco: 

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko."

Zobacz inne listy motywacyjne: 
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!