List Motywacyjny Magazyniera - Wzór + Skuteczne Porady

Szukasz pracy jako magazynier? Sprawdź jak napisać dobry list motywacyjny dla magazyniera i zdobądź pracę szybciej. Zobacz szablon listu i wykorzystaj nasze porady!
list motywacyjny magazynier
Share
WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO MAGAZYNIERA


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko magazyniera powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.Warszawa, 20 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,
Jestem magazynierem, który oferuje … letnie doświadczenie w pracy w magazynach. Zdobyte umiejętności sprawiają, że bardzo dobrze odnajduję się w każdej branży. Z tego powodu uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa firmie… (nazwa firmy).

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa firmy?
Jako magazynier od … lat pracuję w systemie zmianowym. Taka forma zatrudnienia stale mobilizuje mnie do działania. Swoje doświadczenie zdobywałem w wielu fabrykach/magazynach w Polsce/i za granicą.

W swojej karierze pracowałem już w hurtowni… np.: kosmetycznej/spożywczej/odzieżowej itp. Byłem odpowiedzialny za koordynowanie magazynu i składanie niezbędnych zamówień. Sprawdzałem także… np. daty ważności produktów/opakowania itp.
Pracując na stanowisku magazyniera zawsze, stanowiłem część zespołu, który musiał realizować wspólne cele. Takie doświadczenie nauczyło mnie pracy w teamie i wpłynęło na to, że bardzo dobrze komunikuję się ze swoimi współpracownikami. To z pewnością ułatwia wywiązywanie się z powierzonych obowiązków. 

Realizując swoje obowiązki, jako magazynier bardzo często prowadziłem niezbędną ewidencję. Czuwałem także nad odbiorem technicznym danych produktów. Weryfikowałem również zgodność etykiet oraz to, czy dany towar zgadza się z tym, co zostało wskazane na fakturze.
Zatem jako magazynier od … lat sumiennie wywiązuję się z powierzonych mi zadań. Zawsze zwracam uwagę na odpowiednie warunki przechowywania produktów, za które odpowiadam. W pracy fizycznej ważna jest także wytrzymałość i siła, którą umacniam dzięki regularnym ćwiczeniom. Szczególną uwagę przywiązuję także do porządku w magazynie, ponieważ o wiele przyjemniej pracuje się w czystości.

Wyróżnia mnie także innowacyjne podejście do podejmowanych zadań oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Za sprawą opanowania bardzo dobrze radzę sobie również w sytuacjach kryzysowych, które wymagają pełnego profesjonalizmu. Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałbym rozwijać swoje kompetencje zawodowe.

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe?
W swoje pracy nie boję się nowych wyzwań, dlatego chętnie przejmuję inicjatywę. W ostatnim czasie opracowałem… (opisz swój sukces) np.: kartę deklaracji nadgodzin, która wprowadziła porządek podczas pracy w okresach przedświątecznych. Każdy pracownik deklarował swoją dyspozycyjność i dzięki temu, mógł realizować nadgodziny w dogodnym dla siebie terminie. Wpłynęło to na fakt, iż firma, w której pracowałem, nie musiała zmagać się z brakiem pracowników w „gorącym” sezonie. 

Z miłą chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa firmie i pozytywnie wpłynę na rozwój pracy w warsztacie.

Jako magazynier muszę posiadać niezbędną wiedzę na temat produktów, za które odpowiadam, dlatego zarówno w swoim rozwoju osobistym, jak i zawodowym stawiam nacisk na ciągłe podnoszenie kwalifikacji. W mojej pracy bardzo ważne są także przepisy BHP z tego powodu, kładę duży nacisk na to, aby osoby w moim otoczeniu, zawsze ich przestrzegały. Ukończyłem szereg dodatkowych kursów, jak np.: … oraz zdobyłem wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni … (nazwa szkoły). Każde zdobyte nowe umiejętności oraz wiedzę staram się wdrożyć w moją codzienną pracę. 

Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa warsztacie.


Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  

Przeczytaj także:
CV Magazyniera - jak napisać skuteczne CV? 
Porady + WzórStwórz List Motywacyjny dla Magazyniera w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie.

list motywacyjny magazynier

Przeczytaj także: 
Umiejętności w CV - co warto wpisać? 


Pamiętaj, że list motywacyjny magazyniera powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego:

Przeczytaj także:
Zdjęcie do CV - jakie powinno być? 
Czego unikać? [4 Wskazówki]Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca 
i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń.Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.


cv magazyniera


LIST MOTYWACYJNY - KILKA PRZYDATNYCH ZWROTÓW

Wstęp:
 • W nawiązaniu/ w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczonego na portalu pracuj.pl, zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Z zainteresowaniem zapoznałem się z Państwa ofertą na stanowisku…
 • Chciałbym przedstawić swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Uzyskałem informację, że potrzebujecie Państwo…
 • Jest mi niezmiernie miło przedstawić Państwu swoją kandydaturę na stanowisko…w….

Rozwinięcie:
 • Moje czteroletnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach…
 • Studia magisterskie pozwoliły mi na zdobycie teoretycznej wiedzy z zakresu…
 • Podczas odbytych szkoleń poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu, dzięki czemu…
 • W miarę zdobywanego doświadczenia zakres moich obowiązków poszerzał się o…
 • Do zaoferowania mam: (4- letnie doświadczenie…, umiejętność…, wiedzę…)
 • W pracy wykazałem się…
 • Cechuje mnie…
 • Pracowałam w tym zawodzie blisko 5 lat…
 • W ciągu 3 lat mojej pracy nauczyłem się…
 • W swojej pracy zawodowej miałem do czynienia z…

Zakończenie:
 • Jeśli zainteresuje Państwa moja kandydatura, z przyjemnością dopełnię prezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
 • Chętnie stawię się na spotkanie rekrutacyjne w dogodnym dla Państwa miejscu i terminie, na kórym będę miał możliwość osobiście zaprezentować swoją kandydaturę.
 • … na którym będę miał szansę osobiście zaprezentować swoje umiejętności i dotychczasowe osiągnięcia.
 • Zachęcam Państwa do zapoznania się z moim życiorysem, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące mojego doświadczenia oraz przebytych kursów.
 • Chętnie przybliżę Państwu swoją osobę podczas bezpośredniej rozmowy.
 • Jeśli moje dokumenty aplikacyjne wzbudzą Państwa zainteresowanie, z przyjemnością przyjmę zaproszenie na indywidualną rozmowę.
 • Z przyjemnością przyjmę zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.


JAKA JEST IDEALNA DŁUGOŚĆ LISTU MOTYWACYJNEGO? 


Pamiętaj, że im krótszy list, tym lepszy. Najlepsze listy motywacyjne zawierają maksymalnie 250 słów.  Skup się na najważniejszych obszarach swojego doświadczenia.

 • Nie opisuj elementów, które podobają Ci się w firmie, do której aplikujesz
 • Nie pisz, czego możesz się nauczyć, otrzymując możliwość pracy
 • Nie powtarzaj wszystkich elementów swojego CV

Nie zapomnij także dodać klauzuli CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (zgodnej z aktualnymi przepisami RODO) w stopce dokumentu. Powinna ona brzmieć następująco: 

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko."

Zobacz inne listy motywacyjne: 
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!