List Motywacyjny Office Manager (Kierownik Biura) - Wzór + Porady

Szukasz pracy jako kierownik biura? Sprawdź jak napisać dobry list motywacyjny office managera i zdobądź pracę marzeń. Zobacz szablon listu i wykorzystaj nasze porady!
list motywacyjny office manager
Share

WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO OFFICE MANAGER'AWażne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko office manager'a powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.Warszawa, 20 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,
Oferuję ponad … lat doświadczenia w branży biurowej, która od zawsze była moją pasją i z czasem przerodziła się również w pracę. Z tego powodu uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa firmie … (nazwa firmy).

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa firmy?
Jako office manager zdobywałem doświadczenie w różnych firmach zajmujących się … (np. nowymi technologiami, logistyką itp.). Koordynowałem pracę całego biura, dzięki czemu rozwinąłem także kompetencje leadera, które okazały się niezwykle wartościowe w dalszej karierze.

W działaniach każdego pracownika biurowego niezwykle ważna jest terminowość, dlatego pragnę podkreślić, iż jestem osobą, która zawsze sumiennie wywiązuję się ze swoich zadań oraz codziennych obowiązków. Każdy dedline dodatkowo motywuje mnie do działania, a rzetelność i uczciwość to cechy, które towarzyszą mi od początku kariery zawodowej. Potrafię monitorować na bieżąco przepływ nawet 200 maili dziennie.

Jestem osobą zorganizowaną oraz poukładaną i tego samego wymagam od ludzi, z którymi współpracuję. Potrafię zarówno wytyczać zadania, jak i egzekwować ich wykonanie. Świetnie radzę sobie w pracy przy komputerze, mam skończone szkolenie ECDL oraz kurs szybkiego pisania na klawiaturze. Potrafię w sposób sprawny i zorganizowany prowadzić biuro, tak by firma miała kompletne i dobrze przygotowane zaplecze do pracy.

Pracując jako office manager bardzo często byłem odpowiedzialny za utrzymywanie relacji z kluczowymi klientami, przygotowywanie planów sprzedażowych oraz negocjowanie przygotowywanych umów. Tak odpowiedzialne zadania wpłynęły na to, że zdecydowałem się rozwijać moją karierę właśnie w tym kierunku.

Terminowe realizowanie projektów oraz szybka reakcja na pytania i wątpliwości pracowników z innych działów oraz klientów sprawia, że bez problemu realizuję założone cele, które niosą profity nie tylko dla mnie, ale również moich kolegów z zespołu i całej firmy.
Zatem jako pracownik biurowy specjalizuję się od lat … (np.: zarządzaniu zespołem osób, które stanowią dział biurowy, przygotowywaniu ofert handlowych itp.) Byłem odpowiedzialny także za prawidłową archiwizację dokumentów oraz organizowanie spotkań i firm cateringowych.

Wyróżnia mnie także innowacyjne podejście do podejmowanych zadań oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Dzięki opanowaniu, bardzo dobrze radzę sobie również w sytuacjach kryzysowych, które wymagają pełnego profesjonalizmu. Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałbym rozwijać swoje kompetencje zarówno z umiejętności miękkich, jak i technicznych.

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe?
W ostatnim miejscu pracy … (nazwa firmy)… starałem się zawsze szukać dodatkowych rozwiązań, które będą stanowiły wartość dodaną dla firmy. W ostatnich miesiącach pracy (opisz swój sukces) … (np.: renegocjowałem warunki umowy z firmą, która dostarczała nam artykuły biurowe. Przygotowałem zestawienie, które przedstawiłem na zebraniu. Po akceptacji przełożonego, przystąpiłem do negocjacji. Dzięki temu obniżyłem miesięczne koszty aż o 20%).
Z miłą chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa firmie i pozytywnie wpłynę na rozwój pracy w dziale … (nazwa działu, do którego aplikujesz).
Każda branża wymaga tego, aby stale śledzić panujący trendy, dlatego zarówno w swoim rozwoju osobistym, jak i zawodowym stawiam nacisk na stałe podnoszenie kwalifikacji. Ukończyłem szereg dodatkowych kursów, jak np.: oraz zdobyłem wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni …(nazwa szkoły). Każde zdobyte nowe umiejętności oraz wiedzę staram się wdrożyć w moją codzienną pracę. 

Mam nadzieję, że udało mi się przekonać Państwa do współpracy. Gdyby byli Państwo zainteresowani spotkaniem bądź mieli dalsze pytania, proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny


Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  

Przeczytaj także:
CV Pracownik Biurowy - jak napisać skuteczne CV?
Porady + WzórStwórz List Motywacyjny Office Manager'a w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie.

list motywacyjny office managerPrzeczytaj także: 
Umiejętności w CV - co warto wpisać? 


Pamiętaj, że list motywacyjny office manager'a powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego:

Przeczytaj także:
Zdjęcie do CV - jakie powinno być? 
Czego unikać? [4 Wskazówki]Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca 
i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń.Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.


list motywacyjny office managerLIST MOTYWACYJNY - KILKA PRZYDATNYCH ZWROTÓW

Wstęp:
 • W nawiązaniu/ w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczonego na portalu pracuj.pl, zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Z zainteresowaniem zapoznałem się z Państwa ofertą na stanowisku…
 • Chciałbym przedstawić swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Uzyskałem informację, że potrzebujecie Państwo…
 • Jest mi niezmiernie miło przedstawić Państwu swoją kandydaturę na stanowisko…w….

Rozwinięcie:
 • Moje czteroletnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach…
 • Studia magisterskie pozwoliły mi na zdobycie teoretycznej wiedzy z zakresu…
 • Podczas odbytych szkoleń poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu, dzięki czemu…
 • W miarę zdobywanego doświadczenia zakres moich obowiązków poszerzał się o…
 • Do zaoferowania mam: (4- letnie doświadczenie…, umiejętność…, wiedzę…)
 • W pracy wykazałem się…
 • Cechuje mnie…
 • Pracowałam w tym zawodzie blisko 5 lat…
 • W ciągu 3 lat mojej pracy nauczyłem się…
 • W swojej pracy zawodowej miałem do czynienia z…

Zakończenie:
 • Jeśli zainteresuje Państwa moja kandydatura, z przyjemnością dopełnię prezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
 • Chętnie stawię się na spotkanie rekrutacyjne w dogodnym dla Państwa miejscu i terminie, na kórym będę miał możliwość osobiście zaprezentować swoją kandydaturę.
 • … na którym będę miał szansę osobiście zaprezentować swoje umiejętności i dotychczasowe osiągnięcia.
 • Zachęcam Państwa do zapoznania się z moim życiorysem, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące mojego doświadczenia oraz przebytych kursów.
 • Chętnie przybliżę Państwu swoją osobę podczas bezpośredniej rozmowy.
 • Jeśli moje dokumenty aplikacyjne wzbudzą Państwa zainteresowanie, z przyjemnością przyjmę zaproszenie na indywidualną rozmowę.
 • Z przyjemnością przyjmę zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.
...............................................................................................................................................................

JAKA JEST IDEALNA DŁUGOŚĆ LISTU MOTYWACYJNEGO? 


Pamiętaj, że im krótszy list, tym lepszy. Najlepsze listy motywacyjne zawierają maksymalnie 250 słów.  Skup się na najważniejszych obszarach swojego doświadczenia.


 • Wyrzuć ze swojego listu wszystkie banalne stwierdzenia (np. cechuje mnie kreatywność)
 • Nie opisuj elementów, które podobają Ci się w firmie, do której aplikujesz
 • Nie pisz, czego możesz się nauczyć, otrzymując możliwość pracy
 • Nie powtarzaj wszystkich elementów swojego CV

Nie zapomnij także dodać klauzuli CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (zgodnej z aktualnymi przepisami RODO) w stopce dokumentu. Powinna ona brzmieć następująco: 

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko."

Zobacz inne listy motywacyjne: 
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!