List Motywacyjny Pielęgniarki - Skuteczny wzór + Porady

Szukasz pracy jako pielęgniarka? Sprawdź jak napisać dobry list motywacyjny pielęgniarki i zdobądź pracę marzeń. Zobacz szablon listu i wykorzystaj nasze porady!
list motywacyjny pielegniarki
Share
WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO PIELĘGNIARKI


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko pielęgniarki powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.Warszawa, 20 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,

Oferuję ponad … lat doświadczenia na stanowisku pielęgniarki. Praca ta stała się niewątpliwie moją pasją, dlatego też uważam, że jestem odpowiednią kandydatką na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa szpitalu/ośrodku … (nazwa)

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa szpitala/ośrodka? 

Jako pielęgniarka od … lat opiekuję się pacjentami z różnymi schorzeniami. Przeprowadzam niezbędne do diagnozy wywiady w tym także z rodzinami chorego oraz sprawuję obserwację nad codziennym stanem zdrowia moich podopiecznych. 

Do szpitali, w których pracowałam, trafiali również pacjenci o różnych narodowościach. W takich sytuacjach niezbędna jest znajomość języka obcego, aby móc się z nimi porozumieć. W dotychczasowej pracy na co dzień posługiwałam się komunikatywnie językiem … (wpisz język obcy), dzięki czemu bez problemu mogłam odpowiedzieć na każde pytania chorych przebywających na moim oddziale. 
Świetnie radzę sobie także w środowisku komputerowym. Bardzo dobrze znam pakiet MS Office oraz … (np. program dedykowany do raportowania stanu zdrowia pacjentów.). Wdrażanie i korzystanie z nowych rozwiązań odbieram zawsze, jako możliwość zwiększania swoich kompetencji, dlatego dobrze reaguję na każde zmiany.

W pracy pielęgniarki niezwykle ważne jest pozytywne podejście do codziennych obowiązków oraz empatia. Z tego względu zawsze zwracam szczególną uwagę na to, aby pacjenci, którymi się opiekuję, dobrze czuli się w moim towarzystwie. Pobieranie krwi zarówno u dzieci, jak i u dorosłych nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Cierpliwość to cecha, która z pewnością przydaje się wśród pacjentów, którzy obawiają się badania i stresują podczas zabiegu. 

Zatem jako pielęgniarka od … lat dbam o najwyższą jakość opieki nad pacjentami, którzy znajdują się na moim oddziale. Prowadzę również rozmowy telefoniczne w celu umawiania i potwierdzania wizyt, przygotowuję pacjentów do poszczególnych operacji oraz zabiegów.

Wyróżnia mnie także punktualność, skrupulatność oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Bardzo dobrze sprawdzam się również w sytuacjach kryzysowych, które wymagają opanowania oraz pełnego profesjonalizmu podczas ich rozwiązywania. 
Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałabym je jeszcze efektywniej wykorzystać i umocnić. 

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe w dotychczasowej karierze? 

Pracując na podobnym stanowisku w… (nazwa) zwróciłam uwagę na to, że (opisz swoje osiągnięcie) … np.: pacjenci na oddziale endokrynologii bardzo często po wszystkich porannych badaniach i obiedzie, nie mają gdzie spędzać czasu. W rezultacie śpią w swoich pokojach lub rozmawiają z chorymi. Aby nieco umilić im czas spędzany w szpitalu, zaproponowałam, aby jedno z wolnych pomieszczeń przekształcić na świetlicę z grami planszowymi, książkami oraz wygodnymi fotelami. Dzięki temu pacjenci pozytywniej reagowali na swoje wyniki badań i milej spędzali czas w szpitalu. 
Z chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa i pozytywnie wpłynę na bardzo dobre samopoczucie wśród pacjentów.

W swoim rozwoju zarówno osobistym, jak i zawodowym stawiam nacisk na stałe podnoszenie kwalifikacji, dlatego zdobyłam wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni …(nazwa szkoły). W trakcie … lat kariery zawodowej odbyłam także wiele profesjonalnych szkoleń, między innymi z … (np. jak przeprowadzić badania pośród dzieci), które zmotywowały mnie do tego, aby jeszcze lepiej wywiązywać się z powierzonych mi zadań i obowiązków. 

Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa firmie. 

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  


Jeśli wbrew wymaganiom oferty pracy nie dołączysz listu, znaczenie obniżysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Dla pracodawcy najważniejsze są korzyści, które przyniesie mu zatrudnienie właśnie Ciebie. Dobrym przykładem są sukcesy z poprzednich miejsc pracy.

Przeczytaj także:
CV Pielęgniarki - jak napisać skuteczne CV?
Porady + WzórStwórz List Motywacyjny Pielęgniarki w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie.

list motywacyjny pielegniarka


Przeczytaj także: 
Umiejętności w CV - co warto wpisać? 


Pamiętaj, że list motywacyjny pielęgniarki powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego:

Przeczytaj także:
Zdjęcie do CV - jakie powinno być? 
Czego unikać? [4 Wskazówki]Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca 
i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń.Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.


cv-pielegniarkiNA KONIEC KILKA PRZYDATNYCH ZWROTÓW

Wstęp:
 • W nawiązaniu/ w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczonego na portalu pracuj.pl, zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Z zainteresowaniem zapoznałem się z Państwa ofertą na stanowisku…
 • Chciałbym przedstawić swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Uzyskałem informację, że potrzebujecie Państwo…
 • Jest mi niezmiernie miło przedstawić Państwu swoją kandydaturę na stanowisko…w….

Rozwinięcie:
 • Moje czteroletnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach…
 • Studia magisterskie pozwoliły mi na zdobycie teoretycznej wiedzy z zakresu…
 • Podczas odbytych szkoleń poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu, dzięki czemu…
 • W miarę zdobywanego doświadczenia zakres moich obowiązków poszerzał się o…
 • Do zaoferowania mam: (4- letnie doświadczenie…, umiejętność…, wiedzę…)
 • W pracy wykazałem się…
 • Cechuje mnie…
 • Pracowałam w tym zawodzie blisko 5 lat…
 • W ciągu 3 lat mojej pracy nauczyłem się…
 • W swojej pracy zawodowej miałem do czynienia z…

Zakończenie:
 • Jeśli zainteresuje Państwa moja kandydatura, z przyjemnością dopełnię prezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
 • Chętnie stawię się na spotkanie rekrutacyjne w dogodnym dla Państwa miejscu i terminie, na kórym będę miał możliwość osobiście zaprezentować swoją kandydaturę.
 • … na którym będę miał szansę osobiście zaprezentować swoje umiejętności i dotychczasowe osiągnięcia.
 • Zachęcam Państwa do zapoznania się z moim życiorysem, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące mojego doświadczenia oraz przebytych kursów.
 • Chętnie przybliżę Państwu swoją osobę podczas bezpośredniej rozmowy.
 • Jeśli moje dokumenty aplikacyjne wzbudzą Państwa zainteresowanie, z przyjemnością przyjmę zaproszenie na indywidualną rozmowę.
 • Z przyjemnością przyjmę zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.


Nie zapomnij także dodać klauzuli CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (zgodnej z aktualnymi przepisami RODO) w stopce dokumentu. Powinna ona brzmieć następująco: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.


Potrzebujesz więcej przykładów, co wpisać w treści swojego listu motywacyjnego bądź CV ? Zobacz poniższe artykuły o CV i liście motywacyjnym:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!