List Motywacyjny dla Kierowcy [Wzór i Porady]

Wzór Listu Motywacyjnego dla Kierowcy. Przykładowy list Motywacyjny dla osoby ubiegającej się o dostawcy / kierowcy lub kuriera. Wzór + Porady i Zasady.
list motywacyjny kierowca
Share
WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO KIEROWCY


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko kierowcy powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.Warszawa, 20 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa

Szanowni Państwo,
W odpowiedzi na Państwa ogłoszenie, oferuję ponad … lat doświadczenia na stanowisku kierowcy… (autobusu/busa/tira itp.). Motoryzacja od zawsze była moją pasją i z czasem przerodziła się również w pracę. Z tego powodu uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa firmie … (nazwa firmy). 

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa firmy? 
Jako kierowca specjalizuję się przede wszystkim w transporcie…(publicznym/towarów itp.) z różnych sektorów. Dbam także o to, aby utrzymywać stałe i pozytywne relacje z pracownikami oraz partnerami biznesowymi firmy, w której pracuję. Wyróżnia mnie przede wszystkim… (wskaż, co Cię wyróżnia). Świetnie radzę sobie również w koordynowaniu pracy swojej i kolegów, dzięki czemu bez trudu, jako firma realizujemy powierzone nam cele.

W pracy każdego kierowcy niezwykle istotne jest to, aby zachowywać pełne skupienie i koncentrację na tym, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Bez względu na to, czy przewozimy duże ładunki, pasażerów, czy małe paczki, zawsze musimy być czujni, ponieważ to wpływa na bezpieczeństwo drogowe. Pragnę podkreślić, iż jestem osobą, która zawsze sumiennie wywiązuje się z powierzonych mi zadań. 
Podczas pokonywania danej trasy zawsze kontroluję czas. Chociaż w zawodach kierowców często z przyczyn niezależny ciężko jest wywiązać się z terminowości, nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się opóźnić dostawy/transportu/kursu. 

Jako profesjonalny kierowca specjalizuję się od lat w … np. trasach po Europie. Potrafię skoncentrować się na powierzonych mi obowiązkach i zawsze jeżdżę zgodnie z przepisami ruchu drogowego. To przekłada się na to, iż nie doprowadziłem nigdy do żadnego wypadku. Potrafię bez problemu ocenić stan techniczny pojazdu oraz wypełnić prawidłowy sposób kartę drogową.

Wyróżnia mnie także determinacja oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Za sprawą zdobytego doświadczenia świetnie radzę sobie w sytuacjach kryzysowych na drodze, które wymagają opanowania. Zawsze staram się zachować spokój i powściągliwość. 

Praca kierowcy wiąże się również z częstymi wyjazdami oraz pracą pod presją, która nie sprawia mi trudności. Na stanowisku … (nazwa stanowiska) chciałbym rozwijać swoje kompetencje w tym obszarze.

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe? 
Pracując w poprzedniej firmie … (podaj nazwę) większość kierowców miała problem z zarządzaniem czasem. Z tego powodu zaproponowałem, aby… (wskaż działanie, które zmieniło coś w Twojej firmie) odprawy odbywały się zawsze 10 minut wcześniej, niż dotychczas. Wpłynęło to za zwiększenie efektywności i terminowości, co w tej branży jest bardzo ważne. Z miłą chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa firmie oraz pozytywnie wpłynę na rozwój pracy w moim rejonie i nie tylko.

Każdy rodzaj pracy wymaga tego, aby stale podnosić swoje kompetencje. Ukończyłem szereg dodatkowych kursów m.in.: … (wskaż nazwy lub obszary szkoleń) jak np. nowe prawo transportowe w Unii Europejskiej. Zdobyłem także wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni …(nazwa szkoły). Każde zdobyte nowe umiejętności oraz wiedzę staram się wdrożyć w moją codzienną pracę, którą zgodnie z wytycznymi dokumentuję.

Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa firmie. 

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko 


Jeśli wbrew wymaganiom oferty pracy nie dołączysz listu, znaczenie obniżysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Dla pracodawcy najważniejsze są korzyści, które przyniesie mu zatrudnienie właśnie Ciebie. Dobrym przykładem są sukcesy z poprzednich miejsc pracy.

Przeczytaj także:
CV Kierowcy - jak napisać skuteczne CV?
Porady + WzórStwórz List Motywacyjny Kierowcy w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie.

list motywacyjny kierowcyPrzeczytaj także: 
Doświadczenie w CV - jak je skutecznie opisać? 
[5 złotych zasad]


Pamiętaj, że list motywacyjny kierowcy powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego:

Przeczytaj także:
Zdjęcie do CV - jakie powinno być? 
Czego unikać? [4 Wskazówki]


Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń.

Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.

cv kierowcyPamiętaj też, że aby pracodawca chciał przeczytać Twój list motywacyjny, musisz najpierw zainteresować go swoim CV.

Potrzebujesz więcej przykładów, co wpisać w treści swojego listu motywacyjnego bądź CV ? Zobacz poniższe artykuły o CV i liście motywacyjnym:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!