List Motywacyjny Księgowej / Księgowego - Wzór + Porady

List Motywacyjny Księgowej. Przykładowy list Motywacyjny dla księgowej / księgowego - Wzór + Porady. Napisz skuteczny list motywacyjny i zdobądź pracę szybciej.
list motywacyjny ksiegowa
Share
 WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO DLA KSIĘGOWEJ


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko księgowej / księgowego powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.


Warszawa, 22 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,
Wysyłam do Państwa swoją aplikację licząc, że w związku z toczącym się u Państwa procesem rekrutacyjnym na stanowisko Główna Księgowa, zwrócą uwagę Państwo na moją osobę i zechcą poznać mnie osobiście, aby ocenić moją wartość i kompetencje.

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa firmy? 
Jako samodzielna księgowa skupiam się przede wszystkim na tym, aby zgodnie z obowiązującym prawem rozliczać czas pracy danych działów. Dbam również o to, aby terminowo rozliczać się również z Urzędem Skarbowym, ZUS-em oraz pozostałymi instytucjami, które wymagają od nas stałego kontrolowania zmian w dziedzinie księgowości. 

Świetnie odnajduję się również podczas współpracy z pozostałymi pracownikami, którzy korzystają z urlopów zdrowotnych, czy macierzyńskich. Dobra komunikacja między działami przekłada się na sprawne rozliczanie firmy.

W działaniach każdej księgowej bardzo ważne jest to, aby posiadane doświadczenie zapewniało i umożliwiało kompleksową obsługę przedsiębiorców w obszarze księgowym i administracyjnym. Zdobyte doświadczenie przekłada się na to, że sprawdzam się bardzo dobrze w każdej z tych dziedzin.

Posiadam także doświadczenie w przygotowywaniu profesjonalnych pism i odwołań, co jest niezwykle przydatne w pracy na tym stanowisku. Przez całą karierę powadziłam także księgi przychodów i rozchodów ponad … klientów
Zatem jako księgowa skupiam się od lat … (np. na tym, aby wprowadzić rozwiązania, które zoptymalizują dotychczasowe koszta firm). Potrafię w konkretny i przede wszystkim skuteczny sposób przedstawić swoją propozycję oraz znaleźć rozwiązania dedykowane do danej sytuacji.

Wyróżnia mnie także skrupulatność oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Za sprawą zdobytego doświadczenia świetnie radzę sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami.

Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałabym rozwijać swoje kompetencje z dziedziny księgowości, aby stale podnosić swoje kwalifikacje. 

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe? 
Pracując w poprzedniej firmie … (podaj nazwę) przygotowałam i opracowałam dwuletni raport księgowo-kadrowy na podstawie, którego łącznie obniżyliśmy koszty poszczególnych działów o ponad X%.

W ostatnim czasie moim największym wyzwaniem było (wskaż działanie, które zmieniło coś w Twojej firmie np.: wprowadzenie elektronicznego systemu księgowania faktur, co w przełożyło się na wzrost efektywności pracy o ponad 30%).

Z miłą chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa firmie oraz pozytywnie wpłynę na rozwój pracy w moim dziale i nie tylko.
Prawo podatkowe, spadkowe, czy zasady księgowe, stale się zmieniają, dlatego z chęcią biorę udział w szkoleniach i konferencjach tematycznych. Ukończyłam szereg dodatkowych kursów m.in.: … (wskaż nazwy lub obszary szkoleń). Zdobyłam także wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni …(nazwa szkoły). Każde zdobyte nowe umiejętności oraz wiedzę staram się wdrożyć w moją codzienną pracę. 

Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas którego będę mogła szerzej przedstawić swoje doświadczenia i umiejętności oraz dokładniej zapoznać się z Państwa oczekiwaniami.

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  


Jeśli wbrew wymaganiom oferty pracy nie dołączysz listu, znaczenie obniżysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Dla pracodawcy najważniejsze są korzyści, które przyniesie mu zatrudnienie właśnie Ciebie. Dobrym przykładem są sukcesy z poprzednich miejsc pracy.

Przeczytaj także:
CV dla Księgowej / Księgowego - jak napisać CV? 
Porady + WzórStwórz List Motywacyjny dla Księgowej w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie. 

list motywacyjny ksiegowejWskazówka! Długość Listu Motywacyjnego to najlepiej od 0,5 do 1 strony. Powyżej dwóch nikt już nie przeżyje ;)


Przeczytaj także: 
Cel zawodowy w CV - jak napisać? Wzór + Porady 


Pamiętaj, że list motywacyjny księgowej powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego:

Przeczytaj także:
Zdjęcie do CV - jakie powinno być? 
Czego unikać? [4 Wskazówki]


Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń. Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.

list motywacyjny ksiegowej


Pamiętaj też, że aby pracodawca chciał przeczytać Twój list motywacyjny, musisz najpierw zainteresować go swoim CV

Potrzebujesz więcej przykładów, co wpisać w treści swojego listu motywacyjnego bądź CV ? Zobacz poniższe artykuły o CV i liście motywacyjnym:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!