List Motywacyjny Kosmetyczka / Kosmetolog [Wzór]

List Motywacyjny Kosmetyczka. Przykładowy list Motywacyjny dla osoby ubiegającej się w salonie kosmetycznym. Wzór + Porady o tym jak napisać skuteczny list motywacyjny.
list motywacyjny kosmetyczka
Share
 WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO NA STANOWISKO KOSMETYCZKI


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko kosmetyczki powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.


Warszawa, 22 września 2021 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,
Oferuję ponad (…) lat doświadczenia w branży kosmetycznej, która stała się jednocześnie moją pracą i pasją, dlatego uważam, że jestem odpowiednią kandydatką na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa gabinecie … (nazwa)

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa firmy? 

Jako kosmetolog od (…) lat specjalizuję się w profesjonalnych zabiegach medycyny estetycznej/kosmetycznych. Oprócz pracy temat ten stał się także moją pasją, co przekłada się na pozytywne opinie klientek, które korzystały z moich usług podczas pracy w innych salonach. 
W pracy na tym stanowisku bardzo ważna jest wiedza oraz podejście klienta, który często oczekuje profesjonalnej porady z zakresu świadczonych usług. Z tego względu zawsze zwracam szczególną uwagę na to, aby jak najlepiej dopasować określone działania do potrzeb odwiedzających nas klientów.

Dbam także o to, aby świadczone przeze mnie usługi były na jak najwyższym poziomie i dawały klientom poczucie bezpieczeństwa podczas wykonywanych zabiegów. W wielu salonach ze względu na brak odpowiedniej wiedzy kosmetologów, klientki narażone są na różne infekcje, czy alergię, dlatego na początku każdej wizyty przeprowadzam odpowiedni wywiad, który pozwala mi wybrać odpowiednie kosmetyki. 
Zatem jako kosmetolog od (…) lat dbam o najwyższą jakość obsługi klientów, którzy odwiedzają salony kosmetyczne, w których pracuję. Znajomość trendów w branży beauty sprawia, że stale podnoszę swoje kwalifikacje i chętnie biorę udział w szkoleniach.
Wyróżnia mnie także dokładność, skrupulatność oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Świetnie radzę sobie się również w sytuacjach kryzysowych, które wymagają opanowania oraz pełnego profesjonalizmu podczas ich rozwiązywania. Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałabym je jeszcze efektywniej wykorzystać i umocnić. 

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe w dotychczasowej karierze? 

Pracując na podobnym stanowisku w salonie kosmetycznym … (nazwa salonu) zwróciłam uwagę na to, iż oferta proponowanych przez nas zabiegów nie zawiera najpopularniejszych propozycji z zakresu medycyny estetycznej. Po odbyciu odpowiednich szkoleń i zdobyciu profesjonalnej wiedzy wprowadziłam dodatkowe zabiegi, które spowodowały wzrost zainteresowania naszymi usługami o dodatkowe 25%.
Za sprawą tych działań mogłam skorzystać z dodatkowych warsztatów kosmetycznych, które pozwoliły mi na wprowadzenie kolejnych udogodnień.
W swoim rozwoju zarówno osobistym, jak i zawodowym stawiam nacisk na stałe podnoszenie kwalifikacji, dlatego zdobyłam wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni …(nazwa szkoły). W trakcie … lat kariery zawodowej odbyłam także wiele profesjonalnych szkoleń, między innymi … (z nowoczesnych metody wykonywania rzęs), które zmotywowały mnie do tego, aby jeszcze lepiej wywiązywać się z powierzonych mi zadań i obowiązków. 

Skutecznie wykorzystuję poznane techniki kosmetyczne i jestem otwarta na nową wiedzę. Swoje dotychczasowe doświadczenie staram się przekładać na pracę w każdej firmie, która daje mi szansę rozwoju, co w tym zawodzie jest niezwykle ważne. 

Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa salonie. 

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  

Jeśli wbrew wymaganiom oferty pracy nie dołączysz listu, znaczenie obniżysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.
Dla pracodawcy najważniejsze są korzyści, które przyniesie mu zatrudnienie właśnie Ciebie. Dobrym przykładem są sukcesy z poprzednich miejsc pracy.


Przeczytaj także:
Jak napisać skuteczne CV dla Kosmetyczki
[Wzór + Porady] Stwórz List Motywacyjny dla Kosmetyczki w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie. 

Zobacz, jak może wyglądać przykładowy wzór listu motywacyjnego z naszego Kreatora.

list motywacyjny kosmetyczka
Wskazówka! Długość Listu Motywacyjnego to najlepiej od 0,5 do 1 strony. 
Powyżej dwóch nikt już nie przeżyje ;)Pamiętaj, że list motywacyjny kosmetyczki powinien zawierać odpowiedzi na pytania:
  • Dlaczego aplikujesz na dane stanowisko w tej właśnie firmie?
  • Dlaczego sądzisz, że jesteś najodpowiedniejszym kandydatem na wybrane stanowisko?

Forma listu motywacyjnego:
  • List motywacyjny zacznij pisać, gdy skończysz pisanie CV,
  • Nie kopiuj/powielaj treści zawartych w CV
  • NIE WYSYŁAJ tego samego listu motywacyjnego do różnych pracodawców na różne stanowiska pracy;
  • Zamieść informacje, o jakie stanowisko się ubiegasz oraz dlaczego chciałbyś pracować w tej firmie ( Pokaż, jak możesz pomóc pracodawcy. Staraj się opisywać tylko konkretne umiejętności i doświadczenia, które będziesz mógł wykorzystać w pracy na nowym stanowisku )
  • Jeżeli odpowiadasz na ogłoszenie, odwołaj się do wymagań w nim zawartych,
  • Podaj informacje na temat zakresu obowiązków w obecnej bądź byłej firmie,
  • Poproś o spotkanie kwalifikacyjne

Przeczytaj także:
Zdjęcie do CV - jakie powinno być? 
Czego unikać? [4 Wskazówki]Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń. Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.list motywacyjny kosmetyczkaPamiętaj też, że aby pracodawca chciał przeczytać Twój list motywacyjny, musisz najpierw zainteresować go swoim CV. W tym artykule dowiesz się, jak napisać skuteczne cv dla kosmetyczki

Potrzebujesz więcej przykładów, co wpisać w treści swojego listu motywacyjnego bądź CV ? Zobacz poniższe artykuły o CV i liście motywacyjnym:

kreator cv

Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!