List Motywacyjny dla Sprzedawcy - Przykład i Omówienie

Wzór Listu Motywacyjnego dla Sprzedawcy. Przykładowy list Motywacyjny dla osoby ubiegającej się o stanowisko kasjera/sprzedawcy w sklepie. Wzór + Porady i Zasady.
list motywacyjny sprzedawcy
Share

WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO NA STANOWISKO SPRZEDAWCY


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko sprzedawcy powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.


Warszawa, 18 września 2023 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,
Oferuję ponad (…) lat doświadczenia w sprzedaży, która stała się jednocześnie moją pracą i pasją, dlatego uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa firmie … (nazwa firmy)

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa firmy? 
Jako sprzedawca od lat specjalizuję się w pozyskiwaniu oraz utrzymywaniu stałych relacji z klientami, kontrahentami i partnerami biznesowymi. Nawiązywanie nowych kontaktów sprawia mi ogromną przyjemność, co w dużej mierze przekłada się na ilość nowych Klientów, którzy chętnie podejmują ze mną rozmowy oraz negocjacje. 

W działaniach Doradcy Klienta niezwykle ważna jest elastyczność, dlatego pragnę podkreślić, iż jestem osobą w pełni dyspozycyjną, która sumiennie wywiązuje się ze swoich zadań oraz codziennych obowiązków. Rzetelność i uczciwość to cechy, które towarzyszą mi od początku kariery zawodowej. 

Terminowe przygotowywanie ofert oraz sprawna reakcja na pytania i wątpliwości pracowników z innych działów sprawia, że bez problemu realizuję założone cele, które niosą profity nie tylko dla mnie, ale również moich kolegów z zespołu i całej firmy. 
Zatem jako sprzedawca B2B/B2C specjalizuję się od lat w aktywnym pozyskiwaniu klientów i sumiennej realizacji wyznaczanych założeń sprzedażowych. Potrafię w ciekawy i przede wszystkim skuteczny sposób przedstawić dany produkty oraz zaprezentować ofertę indywidualnie dopasowaną do potrzeb klienta.

Wyróżnia mnie także punktualność, skrupulatność oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Bardzo dobrze sprawdzam się również w sytuacjach kryzysowych, które wymagają opanowania oraz pełnego profesjonalizmu podczas ich rozwiązywania. Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałbym je jeszcze efektywniej wykorzystać i umocnić. 
Chciałbym zaoferować powyższe umiejętności do pracy jako … (nazwa stanowiska).

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe? 
Pracując na podobnym stanowisku - sprzedawcy produktów (...) w firmie (…) nawiązałem relacje biznesowe z … (np. 5) strategicznymi klientami / dostawcami, dzięki temu zrealizowałem swoje cele sprzedażowe na ponad (...%)
W swojej pracy staram się również maksymalnie optymalizować powierzone mi zadania, dlatego zaproponowałem rozwiązanie (…), które pozwoliło zaoszczędzić cenny czas nie tylko w moim dziale, ale i również pozostałych. Te działania z kolei przełożyły się na zwiększenie sprzedaży … (np. czekolad) o …%.

Podczas corocznego spotkania podsumowującego pracę naszego całego regionu, zostałem wyróżniony za dotychczasowe osiągnięcia oraz zaangażowanie w życie firmy. 

Z chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa firmie i pozytywnie wpłynę na rozwój pracy w dziale sprzedaży. 

W swoim rozwoju zarówno osobistym, jak i zawodowym stawiam nacisk na stałe podnoszenie kwalifikacji, dlatego zdobyłem wyższe wykształcenie na kierunku (…) - Uczelni … (nazwa szkoły). W trakcie (…) lat kariery zawodowej odbyłem także wiele profesjonalnych szkoleń, między innymi z … (np. pokonywania obiekcji klienta) oraz … (np. obsługi klienta), które zmotywowały mnie do tego, aby jeszcze lepiej wywiązywać się z powierzonych mi zadań i obowiązków. 

Skutecznie wykorzystuję poznane techniki profesjonalnej obsługi klienta i jestem otwarty na nową wiedzę. Chętnie czerpię inspirację z doświadczenia kolegów z działu, którzy wyróżniają się swoimi wynikami i zawsze staram się im dorównać lub ustalić cele nieco wyżej. 
Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa firmie. 

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  

Jeśli wbrew wymaganiom oferty pracy nie dołączysz listu, znaczenie obniżysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.


Stwórz List Motywacyjny dla Sprzedawcy w takiej samej estetyce jak Twoje CV. Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie. 

Zobacz, jak może wyglądać przykładowy wzór listu motywacyjnego z naszego Kreatora.

list motywacyjny dla sprzedawcyPamiętaj, że list motywacyjny sprzedawcy powinien zawierać odpowiedzi na pytania:
  • Dlaczego aplikujesz na dane stanowisko w tej właśnie firmie?
  • Dlaczego sądzisz, że jesteś najodpowiedniejszym kandydatem na wybrane stanowisko?

Forma listu motywacyjnego dla sprzedawcy:
  • List motywacyjny zacznij pisać, gdy skończysz pisanie CV,
  • Pisz w formacie A4 – jedna strona, papier biały, dobrej jakości,
  • Nie kopiuj/powielaj treści zawartych w CV
  • NIE WYSYŁAJ tego samego listu motywacyjnego do różnych pracodawców na różne stanowiska pracy;
  • Zamieść informacje, o jakie stanowisko się ubiegasz oraz dlaczego chciałbyś pracować w tej firmie ( Pokaż, jak możesz pomóc pracodawcy. Staraj się opisywać tylko konkretne umiejętności i doświadczenia, które będziesz mógł wykorzystać w pracy na nowym stanowisku )
  • Jeżeli odpowiadasz na ogłoszenie, odwołaj się do wymagań w nim zawartych,
  • Podaj informacje na temat zakresu obowiązków w obecnej bądź byłej firmie,
  • Poproś o spotkanie kwalifikacyjneZadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń. Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.list motywacyjny sprzedawcyPamiętaj też, że aby pracodawca chciał przeczytać Twój list motywacyjny sprzedawcy, musisz najpierw zainteresować go swoim CV. W tym artykule dowiesz się, jak napisać skuteczne cv dla sprzedawcy

Potrzebujesz więcej przykładów, co wpisać w treści swojego listu motywacyjnego bądź CV ? Zobacz poniższe artykuły o CV i liście motywacyjnym:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!