List Motywacyjny Fryzjera - Jak napisać? [Wzór i Porady]

Wzór Listu Motywacyjnego dla fryzjera. Przykładowy list Motywacyjny dla osoby ubiegającej się o stanowisko fryzjera. Wzór + Porady
list motywacyjny fryzjera
Share

WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO DLA FRYZJERAWażne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko fryzjera powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.Warszawa, 20 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,
Oferuję ponad … lat doświadczenia w branży fryzjerskiej, która stała się jednocześnie moją pracą i pasją, dlatego uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa salonie … (nazwa)

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa salonu fryzjerskiego? 
Jako fryzjer od … lat specjalizuję się w profesjonalnym kreowaniu wizerunku zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wraz z upływem czasu, temat ten stał się także moją pasją, co przekłada się na zadowolenie i co najważniejsze w tym zawodzie – zaufanie - wśród klientów, które korzystały z moich usług podczas pracy w innych salonach. 

Praca na tym stanowisku wymaga tego, aby indywidualnie podchodzić do każdego klienta, który często oczekuje profesjonalnej porady lub metamorfozy swojej fryzury. Z tego względu zawsze zwracam szczególną uwagę na to, aby jak najlepiej dopasować zaproponowane cięcie i koloryzację do twarzy, cery i sylwetki klienta.

W swojej pracy dbam także o to, aby wykonywane przeze mnie usługi były na jak najwyższym poziomie i dawały klientom poczucie bezpieczeństwa podczas wykonywanych zabiegów. W wielu salonach fryzjerskich ze względu na brak odpowiedniej wiedzy i profesjonalnych kosmetyków klientki narażone są na różne nieprzyjemności takie jak na przykład alergia, spalenie włosów, czy nieprawidłowa dekoloryzacja. Aby tego uniknąć, zawsze na początku każdej wizyty przeprowadzam odpowiedni wywiad, który pozwala mi wybrać odpowiednie kosmetyki, jak również opracować plan, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Zatem jako fryzjer od … lat dbam o najwyższą jakość obsługi i wykonywanych usług pośród klientów, którzy odwiedzają salony fryzjerskie, w których pracuję. Podążanie za trendami, udział w profesjonalnych szkoleniach oraz chęć rozwoju sprawia, że stale podnoszę swoje kwalifikacje.
Wyróżnia mnie także pozytywne nastawienie, terminowość oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Świetnie radzę sobie się również w sytuacjach kryzysowych, które wymagają opanowania oraz pełnego profesjonalizmu podczas ich rozwiązywania. Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałbym je jeszcze efektywniej wykorzystać i umocnić. 
Chciałbym zaoferować powyższe umiejętności do pracy jako … (np. stylista fryzur - nazwa stanowiska).

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe w dotychczasowej karierze? 
Pracując na podobnym stanowisku w salonie fryzjerskim … (nazwa salonu) zwróciłem uwagę na to, że …. (opisz zaproponowane zmiany) np.: klientki nie korzystają w ogóle z zabiegów pielęgnacyjnych włosów. Opracowałem trzy propozycje pakietów, które sprawiły, że obecnie przychodzą na nie regularnie. To z kolei przełożyło się na 20% wzrost miesięcznych zysków.

Z chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa salonie i pozytywnie wpłynę na rozwój pracy w teamie fryzjerów.
W swoim rozwoju zarówno osobistym, jak i zawodowym stawiam nacisk na stałe podnoszenie kwalifikacji, dlatego zdobyłem wyższe wykształcenie na kierunku - Uczelni …(nazwa szkoły). W trakcie … lat kariery zawodowej odbyłem także wiele profesjonalnych szkoleń, między innymi … (np. z koloryzacji 3D), które zmotywowały mnie do tego, aby jeszcze lepiej wywiązywać się z powierzonych mi zadań i obowiązków. 

Skutecznie wykorzystuję poznane techniki fryzjerskie, przeprowadzam zabiegi rekonstrukcji włosów, doradzam w doborze odpowiednich produktów do pielęgnacji i jestem otwarta na nową wiedzę. Swoje dotychczasowe doświadczenie staram się przekładać na pracę w każdym salonie, który daje mi szansę rozwoju, co w tym zawodzie jest niezwykle ważne. 

Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa salonie. 

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  


Jeśli wbrew wymaganiom oferty pracy nie dołączysz listu, znaczenie obniżysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Dla pracodawcy najważniejsze są korzyści, które przyniesie mu zatrudnienie właśnie Ciebie. Dobrym przykładem są sukcesy z poprzednich miejsc pracy.

Przeczytaj także:
CV dla Fryzjera / Fryzjerki - jak napisać CV? Co warto dodać? 
Porady + WzórStwórz List Motywacyjny dla fryzjera w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie. 

list motywacyjny fryzjeraPrzeczytaj także: 
Doświadczenie w CV - jak je skutecznie opisać? 
[5 złotych zasad]


Pamiętaj, że list motywacyjny fryzjera powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego:

Przeczytaj także:
Cel zawodowy w CV - jak napisać? 
Wzory na różne stanowiska 


Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń.

Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.

list motywacyjny fryzjeraPamiętaj też, że aby pracodawca chciał przeczytać Twój list motywacyjny, musisz najpierw zainteresować go swoim CV.

Potrzebujesz więcej przykładów, co wpisać w treści swojego listu motywacyjnego bądź CV ? Zobacz poniższe artykuły o CV i liście motywacyjnym:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!