List Motywacyjny Grafika - Jak napisać? [Wzór i Porady]

Wzór Listu Motywacyjnego dla Grafika. Przykładowy list Motywacyjny dla osoby ubiegającej się o stanowisko grafika komputerowego. Wzór + Porady
list motywacyjny grafika
Share
WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO DLA GRAFIKA


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko grafika powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.Warszawa, 20 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,
Oferuję ponad … lat doświadczenia w branży graficznej, która od zawsze była moją pasją i z czasem przerodziła się również w pracę. Z tego powodu uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa firmie … (nazwa firmy). 

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa firmy? 
Jako grafik komputerowy przez … lat stanowiłem część zespołu, który zajmował się tworzeniem… np.: identyfikacji wizualnej firmy/ opracowywaniem materiałów reklamowych/ budową stron internetowych itp. W działaniach każdego grafika niezwykle ważna jest terminowość, dlatego pragnę podkreślić, iż jestem osobą, która zawsze sumiennie wywiązuję się ze swoich zadań oraz codziennych obowiązków. Każdy dedline dodatkowo motywuje mnie do działania, a rzetelność i uczciwość to cechy, które towarzyszą mi od początku kariery zawodowej. 

Nie mam problemu z pracą pod presją, co w tym zawodzie jest ważną cechą. Podczas pracy wykorzystuję szereg różnych programów takich jak na przykład: … (Adobe CS6/ Adobe After Effects). Z chęcią poznaje nowe rozwiązania, które unowocześniają przygotowywane przeze mnie projekty graficzne. W tym celu niezbędna jest znajomość języków obcych, które opanowałem na poziomie (…) Język (…) pozwala mi na swobodne korzystanie z zagranicznych programów, które kreują branżę graficzną. 

Wykonywanie projektów na czas, szybka reakcja na sugestie i wątpliwości pracowników z innych działów oraz klientów sprawia, że bez problemu realizuję założone cele, które niosą profity nie tylko dla mnie, ale również moich kolegów z zespołu i całej firmy. 
Zatem jako grafik specjalizuję się od lat (…) np.. (tworzeniu grafik wektorowych/realizacji projektów graficznych itp). Potrafię w jasny i przede wszystkim interesujący sposób przedstawić swoją koncepcję oraz zaprezentować rozwiązanie indywidualnie dopasowane do danej branży i klienta.

Wyróżnia mnie także innowacyjne podejście do podejmowanych zadań oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Dzięki opanowaniu, bardzo dobrze radzę sobie również w sytuacjach kryzysowych, które wymagają pełnego profesjonalizmu. Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałbym rozwijać swoje kompetencje zarówno z umiejętności miękkich, jak i technicznych.

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe? 
Praca grafika niewątpliwie wiąże się z kreatywnością, której z pewnością mi nie brakuje. Potwierdzeniem tego faktu jest to, że … (opisz jeden ze swoich sukcesów) np.: strona internetowa, którą zaprojektowałem dla firmy … wygrała nagrodę … 
Bardzo lubię podejmowanie nowych wyzwań, dlatego podjąłem się przygotowania rebrandingu firmy (…)  Za sprawą odświeżonego wyglądu marki, firma zyskała nowych klientów, którzy składali zamówienia online. 

Z miłą chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa firmie i pozytywnie wpłynę na rozwój pracy w dziale … (nazwa działu, do którego aplikujesz).
Branża graficzna wymaga tego, aby stale śledzić panujący trendy, dlatego zarówno w swoim rozwoju osobistym, jak i zawodowym stawiam nacisk na stałe podnoszenie kwalifikacji. Ukończyłem szereg dodatkowych kursów, jak np.: … oraz zdobyłem wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni … (nazwa szkoły). Każde zdobyte nowe umiejętności oraz wiedzę staram się wdrożyć w moją codzienną pracę. 

Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa firmie. 

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  


Jeśli wbrew wymaganiom oferty pracy nie dołączysz listu, znaczenie obniżysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Dla pracodawcy najważniejsze są korzyści, które przyniesie mu zatrudnienie właśnie Ciebie. Dobrym przykładem są sukcesy z poprzednich miejsc pracy.

Przeczytaj także:
CV Grafika Komputerowego - jak napisać CV? 
Porady + WzórStwórz List Motywacyjny dla grafika w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie. 

list motywacyjny grafika


Przeczytaj także: 
Doświadczenie w CV - jak je skutecznie opisać? 
[5 złotych zasad]


Pamiętaj, że list motywacyjny grafika powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego:

Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń. 


Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.

list motywacyjny grafika komputerowegoPamiętaj też, że aby pracodawca chciał przeczytać Twój list motywacyjny, musisz najpierw zainteresować go swoim CV.


Potrzebujesz więcej przykładów, co wpisać w treści swojego listu motywacyjnego bądź CV ? Zobacz poniższe artykuły o CV i liście motywacyjnym:

Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!