Jak napisać list motywacyjny kucharza / kucharki ? Wzór

Sprawdź jak napisać skuteczny list motywacyjny da kucharza. Przykładowy List Motywacyjny Kucharza. Skorzystaj z porad i zdobądź pracę szybciej!
list motywacyjny kucharza
Share
WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO DLA KUCHARZA


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko kucharza powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.

Warszawa, 22 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na Państwa ogłoszenie, oferuję ponad (…) lat doświadczenia w branży gastronomicznej, która już od najmłodszych lat była moją pasją, a następnie przerodziła się również w pracę. Z tego powodu uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa restauracji/hotelu/obiekcie … (nazwa). 

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa restauracji? 
Jako kucharz od lat specjalizuję się przede wszystkim daniach kuchni… (wskaż rodzaj kuchni np włoskiej/polskiej/japońskiej) Miłość do tego zawodu przekłada się także na to, że przygotowując menu, staram się zawsze o to, aby nie zabrakło w nim połączenia tradycyjnych smaków z nowoczesnością. 

W pracy każdego kucharza niezwykle ważna jest pasja, której mi z pewnością nigdy nie brakowało. Nie zamykam się na jeden rodzaj kuchni. Staram się stale podążać za nowymi trendami, które często wyznaczają Goście odwiedzający dane restauracje. Posiadam także doświadczenie w kuchni molekularnej, która pozwala stale przekraczać granice naszych smaków.

Dobrze czuję się także podczas tworzenia profesjonalnego menu dedykowanego na konkretne okazje takie jak na przykład: Uroczystości Weselne, Komunie, Urodziny, czy propozycje sezonowe. Organizacje tego typu przedsięwzięć wymagają sprawnego działania całej załogi, co jest możliwe tylko w przypadku odpowiedniego podziału pracy i stałego koordynowania sytuacji w kuchni. W swojej (…) letniej karierze zarządzałem załogom składającą się nawet z (…) osób, dlatego nie stanowi to dla mnie żadnej bariery.

W swojej pracy skupiam się na tym, aby opracowane przeze mnie dania nie tylko smakowały Gościom, ale stale ich zaskakiwały. Moja kreatywność przekłada się także na to, że dbam o każdy nawet najmniejszy szczegół, dlatego wydawane przeze mnie dania, już z powodu samego wyglądu wywołują efekt „wow”.

Zatem jako kucharz specjalizuję się od (…) lat w (np. nadawaniu kuchni polskiej nowego wymiaru.) Potrafię w innowacyjny i przede wszystkim nowoczesny sposób opracować tradycyjne przepisy, które zaspokoją nawet najbardziej wymagającego Gościa restauracji.
Wyróżnia mnie także determinacja oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Za sprawą zdobytego doświadczenia świetnie radzę sobie w pracy zespołowej. 

Praca kucharza wiąże się również z pracą pod presją, która nie sprawia mi trudności. Na stanowisku kucharza w Państwa restauracji chciałbym stale podnosić swoje kompetencje. 

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe? 
Pracując w poprzedniej restauracji … (podaj nazwę), co … miesiące zmieniałem menu, dzięki czemu Goście mogli zaznajomić się z nowymi smakami. W ostatnim czasie moim największym wyzwaniem było … (wskaż działanie, które zmieniło coś w poprzedniej pracy) przygotowanie … (np.: przyjęcia weselnego dla osób, które pochodziły z różnych stron świata). W tym przypadku niezwykle ważna jest wiedza na temat różnej kuchni. Przygotowałem menu, które nawiązywało do kuchni polskiej, śródziemnomorskiej oraz hinduskiej. W rezultacie goście poprosili o wprowadzenie kilku dań na stałe do karty, ponieważ bardzo im smakowały, a Państwo Młodzi zorganizowali u nas Chrzciny i inne ważne uroczystości rodzinne. 

Z miłą chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa restauracji oraz nadam nowego wyrazu daniom, które dostępne są obecnie w menu. 
Smaki, dania, przepisy – to wszystko stale się zmienia, dlatego niezwykle ważne jest to, aby stale poszerzać swoją wiedzę. W tym celu ukończyłem szereg dodatkowych kursów m.in.: … (wskaż nazwy). Zdobyłem także wyższe wykształcenie na kierunku - Uczelni …(nazwa szkoły). Każde zdobyte nowe umiejętności oraz wiedzę staram się wdrożyć w moją codzienną pracę. 

Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa firmie. 

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  

Przeczytaj także:Stwórz List Motywacyjny dla Kucharza w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie. 

list motywacyjny kucharz


Pamiętaj, że list motywacyjny kucharza powinien zawierać odpowiedzi na pytania:
  • Dlaczego aplikujesz na dane stanowisko w tej właśnie firmie?
  • Dlaczego sądzisz, że jesteś najodpowiedniejszym kandydatem na wybrane stanowisko?

Forma listu motywacyjnego:
  • List motywacyjny zacznij pisać, gdy skończysz pisanie CV,
  • Nie kopiuj/powielaj treści zawartych w CV
  • NIE WYSYŁAJ tego samego listu motywacyjnego do różnych pracodawców na różne stanowiska pracy;
  • Zamieść informacje, o jakie stanowisko się ubiegasz oraz dlaczego chciałbyś pracować w tej firmie ( Pokaż, jak możesz pomóc pracodawcy. Staraj się opisywać tylko konkretne umiejętności i doświadczenia, które będziesz mógł wykorzystać w pracy na nowym stanowisku )
  • Jeżeli odpowiadasz na ogłoszenie, odwołaj się do wymagań w nim zawartych,
  • Podaj informacje na temat zakresu obowiązków w obecnej bądź byłej firmie,
  • Poproś o spotkanie kwalifikacyjne

Przeczytaj także:


Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń. 

Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.

cv kucharza


Pamiętaj też, że aby pracodawca chciał przeczytać Twój list motywacyjny, musisz najpierw zainteresować go swoim CV


Potrzebujesz więcej przykładów, co wpisać w treści swojego listu motywacyjnego bądź CV ? Zobacz poniższe artykuły o CV i liście motywacyjnym:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!