List Motywacyjny Call Center / Telemarketer - Porady + Wzór

Szukasz wzoru listu motywacyjnego dla telemarketera? Zobacz skuteczny list motywacyjny call center i otrzymaj szybciej pracę.
list motywacyjny call center
Share
WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO DLA TELEMARKETERA


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko konsultanta telefonicznego powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.Warszawa, 20 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,
Oferuję ponad … lat doświadczenia w branży call center, która stała się jednocześnie moją pracą i pasją, dlatego uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa firmie … (nazwa).

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa firmy?
Jako pracownik call center od … lat specjalizuję się w prowadzeniu profesjonalnych rozmów telefonicznych z klientami rynku B2B oraz B2C. Wraz z upływem czasu, temat ten stał się także moją pasją, co w znaczącym stopniu wpływa na moje wyniki sprzedażowe oraz wysoką jakość rozmów.

W pracy na tym stanowisku niezwykle ważne jest to, aby znać techniki prowadzenia rozmów, ponieważ do każdego klienta należy podejść indywidualnie. Modulacja głosu, tempo mówienia oraz dobór słów, wpływają na to, jak finalnie zakończy się nasza rozmowa.
Dbam także o to, aby po moich rozmowach nigdy nie pojawiały się żadne reklamacje, dlatego zawsze odpowiadam prawidłowo na pytania klientów i staram się rozwiać ich wszelkie wątpliwości. Tak, aby po zakończonej rozmowie, czuli się bezpiecznie i wiedzieli, jak rozwiązać daną sytuację lub jaki produkt zakupili.

Zatem jako pracownik call center od … lat dbam o najwyższą jakość obsługi klientów, z którymi prowadzę rozmowy. Aktywnie uczestniczę w warsztatach oraz w szkoleniach, które organizowane są w firmach - w których pracuję. Z chęcią poznaję także techniki sprzedażowe.
Wyróżnia mnie także pozytywne nastawienie, dobra dykcja oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Świetnie radzę sobie się również w sytuacjach kryzysowych, które wymagają opanowania oraz pełnego profesjonalizmu podczas ich rozwiązywania. Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałbym je jeszcze efektywniej wykorzystać i umocnić.
Chciałbym zaoferować powyższe umiejętności do pracy jako … (np. pracownik call center w dziale sprzedaży - nazwa stanowiska).

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe w dotychczasowej karierze?
Pracując na podobnym stanowisku w firmie … (nazwa firmy) zwróciłem uwagę na to, że …. (opisz zaproponowane zmiany) np.: najczęściej klienci mają obiekcje po przedstawieniu oferty. Przygotowałem 3 rozbudowane argumenty, które pozwalają na płynne przejście do zamknięcia sprzedaży. Opracowane reakcje na obiekcje team leader wdrożył w całym zespole, dzięki czemu osiągnęliśmy o wiele lepsze wyniki sprzedażowe. Udało nam się zrealizować cel na poziomie 115%. 

Z chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa firmie i pozytywnie wpłynę na rozwój pracy w teamie.
W swoim rozwoju zarówno osobistym, jak i zawodowym zawsze stawiam nacisk na stałe podnoszenie kwalifikacji, dlatego zdobyłem wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni …(nazwa szkoły). W trakcie … lat kariery zawodowej odbyłem także wiele profesjonalnych szkoleń, między innymi … (np. 5 kroków do sprzedaży), które zmotywowały mnie do tego, aby jeszcze lepiej wywiązywać się z powierzonych mi zadań i obowiązków.
Skutecznie wykorzystuję poznane techniki sprzedażowe, przeprowadzam badanie potrzeb, dobieram ofertę indywidualnie do danej osoby oraz reaguję szybko na klientów. Staram się zawsze konkretnie odpowiadać na ich pytania. Zdobyte doświadczenie staram się przekładać na pracę w każdej firmie, która daje mi szansę rozwoju, co w tym zawodzie jest niezwykle ważne. 

Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować
 Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa firmie. 
Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  

Przeczytaj także:
Wzór CV Call Center / Telemarketer - Jak napisać CV + PoradyStwórz List Motywacyjny Call Center w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie.

list motywacyjny call centerPrzeczytaj także: 
Umiejętności w CV - co warto wpisać? 


Pamiętaj, że list motywacyjny call center powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego:

Przeczytaj także:
Zdjęcie do CV - jakie powinno być? 
Czego unikać? [4 Wskazówki]Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca 
i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń.Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.


list motywacyjny office manager

LIST MOTYWACYJNY - KILKA PRZYDATNYCH ZWROTÓW

Wstęp:
 • W nawiązaniu/ w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczonego na portalu pracuj.pl, zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Z zainteresowaniem zapoznałem się z Państwa ofertą na stanowisku…
 • Chciałbym przedstawić swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Uzyskałem informację, że potrzebujecie Państwo…
 • Jest mi niezmiernie miło przedstawić Państwu swoją kandydaturę na stanowisko…w….

Rozwinięcie:
 • Moje czteroletnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach…
 • Studia magisterskie pozwoliły mi na zdobycie teoretycznej wiedzy z zakresu…
 • Podczas odbytych szkoleń poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu, dzięki czemu…
 • W miarę zdobywanego doświadczenia zakres moich obowiązków poszerzał się o…
 • Do zaoferowania mam: (4- letnie doświadczenie…, umiejętność…, wiedzę…)
 • W pracy wykazałem się…
 • Cechuje mnie…
 • Pracowałam w tym zawodzie blisko 5 lat…
 • W ciągu 3 lat mojej pracy nauczyłem się…
 • W swojej pracy zawodowej miałem do czynienia z…

Zakończenie:
 • Jeśli zainteresuje Państwa moja kandydatura, z przyjemnością dopełnię prezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
 • Chętnie stawię się na spotkanie rekrutacyjne w dogodnym dla Państwa miejscu i terminie, na kórym będę miał możliwość osobiście zaprezentować swoją kandydaturę.
 • … na którym będę miał szansę osobiście zaprezentować swoje umiejętności i dotychczasowe osiągnięcia.
 • Zachęcam Państwa do zapoznania się z moim życiorysem, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące mojego doświadczenia oraz przebytych kursów.
 • Chętnie przybliżę Państwu swoją osobę podczas bezpośredniej rozmowy.
 • Jeśli moje dokumenty aplikacyjne wzbudzą Państwa zainteresowanie, z przyjemnością przyjmę zaproszenie na indywidualną rozmowę.
 • Z przyjemnością przyjmę zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

JAKA JEST IDEALNA DŁUGOŚĆ LISTU MOTYWACYJNEGO? 


Pamiętaj, że im krótszy list, tym lepszy. Najlepsze listy motywacyjne zawierają maksymalnie 250 słów.  Skup się na najważniejszych obszarach swojego doświadczenia.


 • Wyrzuć ze swojego listu wszystkie banalne stwierdzenia (np. cechuje mnie kreatywność)
 • Nie opisuj elementów, które podobają Ci się w firmie, do której aplikujesz
 • Nie pisz, czego możesz się nauczyć, otrzymując możliwość pracy
 • Nie powtarzaj wszystkich elementów swojego CV

Nie zapomnij także dodać klauzuli CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (zgodnej z aktualnymi przepisami RODO) w stopce dokumentu. Powinna ona brzmieć następująco: 

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko."

Zobacz inne listy motywacyjne: 
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!