Wzór List Motywacyjny Pracownik Biurowy [Przykład]

Wzór Listu Motywacyjnego dla Pracownika Biurowego. Przykładowy list Motywacyjny dla osoby ubiegającej się o stanowisko biurowe. Wzór + Porady i Zasady.
list motywacyjny pracownik biurowy
Share

WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO NA STANOWISKO PRACOWNIKA BIUROWEGO


Ważne! Poniższy, przykładowy list motywacyjny powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy. Warszawa, 24 sierpnia 2023 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 
Szanowni Państwo,

Po przeczytaniu ogłoszenia o pracę, jakie umieścili Państwo na stronie serwisu www.ABC.pl, pragnę zaaplikować na stanowisko Pracownik Biurowy. Państwa pozycja na rynku i stabilność zatrudnienia wpływają bardzo motywująco na pracowników i zachęcają do udziału w rekrutacji. Wymagania zamieszczone w ofercie pracy, oznaczonej numerem referencyjnym BIURO/KS, nie stanowią dla mnie problemu, dlatego myślę, że będę dobrą kandydatką na tę posadę. 

Przez pięć ostatnich lat pracowałam na stanowisku Asystentki Biurowej - wiem, jak bardzo istotna w budowaniu marki jest dobra organizacja biura i profesjonalny kontakt z klientem. Dodam, że w swojej dotychczasowej pracy byłam odpowiedzialna za obsługę gości prezesa zarządu, a także przyjmowanie delegacji zagranicznych. Znam zasady etykiety i jestem świadoma różnic międzykulturowych w kontaktach biznesowych. Ukończyłam szkolenie pn. „Szkoła dobrych manier. Szkolenie dla ludzi o wyższej kulturze osobistej”. Ponadto dbam nie tylko o kontakty z klientami zewnętrznymi, ale buduję także pozytywne relacje wewnątrz firmy. 

O tym, że jestem pracownikiem rzetelnym oraz potrafię sprawnie organizować swoją pracę może świadczyć fakt, że byłam odpowiedzialna za organizację spotkań i narad biznesowych. Odpowiadałam za rezerwację hoteli, rozliczanie delegacji służbowych, a także prowadzenie terminarza spotkań. Ponadto biegle posługuję się programem Microsoft Word oraz Excel. Potrafię tworzyć tabele, zestawienia, raporty oraz filtrować dane. Jednocześnie doskonale posługuję się programem MS Power Point. Potrafię przygotować prezentacje z wykorzystaniem różnorodnych danych, zdjęć i multimediów. 

Jednym z moich sukcesów, o którym chcę wspomnieć, jest przygotowanie prezentacji na spotkanie zarządu z zewnętrznym inwestorem. Po zaprezentowaniu działalności firmy inwestor zdecydował się na nawiązanie współpracy, co znacząco podniosło renomę i zyski przedsiębiorstwa.

Zdaje sobie sprawę, jak istotna w codziennej pracy jest znajomość zasad netykiety poczty elektronicznej. Przez dwa ostatnie lata odpowiadałam za obsługę skrzynki firmowej. Było to odpowiedzialne zadanie z uwagi na bardzo dużą liczbę wiadomości (ponad sto e-maili dziennie). Jednakże pomimo wielu obowiązków zawsze dbałam o poprawność stylistyczną i odpowiedni poziom merytoryczny wiadomości. 

Ponadto moje poprzednie stanowisko obligowało mnie do znajomości etykiety rozmów telefonicznych. Brałam udział w licznych szkoleniach dotyczących zasad prowadzenia rozmów z klientami i komunikacji interpersonalnej. Dodam także, że potrafię prowadzić dziennik korespondencyjny i znam zasady obiegu dokumentów. Co prawda, dotychczas nie prowadziłam archiwizacji, ale chętnie się tego nauczę. 

Jednym z koniecznych wymogów z Państwa strony jest znajomość języka obcego na poziomie B2. Nie posiadam certyfikatu językowego potwierdzającego znajomość języka, ale potrafię w sposób komunikatywny posługiwać się językiem angielskim zarówno w mowie, jak i piśmie. Obecnie jestem w trakcie kursu, który w przyszłości pozwoli mi na uzyskanie dokumentu potwierdzającego znajomość języka na odpowiednim poziomie. 

Moim znaczącym atutem jest znajomość zasad RODO i przetwarzania danych osobowych. Ponadto mam świadomość, jak ważne są informacje, które stanowią tajemnicę firmy i wiem, jaka odpowiedzialność spoczywa na pracowniku w przypadku ich ujawnienia. Jest to szczególnie ważne dla osoby, która będzie mieć styczność z dokumentacją księgową i umowami międzynarodowymi.

Zamierzam w dalszym ciągu rozwijać swoje kwalifikacje w wymagającym, międzynarodowym środowisku pracy. Dlatego też mam nadzieję, że będę mogła spotkać się z Państwem podczas ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej i udowodnić, że jestem właściwą kandydatką na to stanowisko pracy.

Z wyrazami szacunku,
Anna Nowak 

Jeśli wbrew wymaganiom oferty pracy nie dołączysz listu, znaczenie obniżysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.Stwórz List Motywacyjny dla Pracownika Biurowego w takiej samej estetyce jak Twoje CV. Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie. Zobacz, jak może wyglądać przykładowy wzór listu motywacyjnego z naszego Kreatora.

list motywacyjny pracownik biurowy


Pamiętaj, że list motywacyjny pracownika biurowego powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego dla pracownika biurowego:

Chcesz otrzymywać więcej ofert pracy? Przeczytaj nasz poradnik: Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę?


Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń. Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania. pracownik biurowy list


Pamiętaj też, że aby pracodawca chciał przeczytać Twój list motywacyjny pracownika biurowego, musisz najpierw zainteresować go swoim CV. W tym artykule dowiesz się, jak napisać skuteczne cv dla pracownika biurowego

Zobacz inne listy motywacyjne:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!