List Motywacyjny Recepcjonistki - Jak napisać? [Wzór i Porady]

Wzór Listu Motywacyjnego dla recepcjonistki. Przykładowy list Motywacyjny dla osoby ubiegającej się w recepcji hotelowej. Wzór + Porady
list motywacyjny recepcjonistki
Share

WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO RECEPCJONISTKI


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko recepcjonistki powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.



Warszawa, 20 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,
Oferuję ponad … lat doświadczenia na stanowisku recepcjonistki. Praca ta stała się niewątpliwie moją pasją, dlatego też uważam, że jestem odpowiednią kandydatką na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa hotelu/salonie/itp. … (nazwa)

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa firmy? 

Jako recepcjonistka od lat specjalizuję się w profesjonalnej obsłudze klientów branży .... (np. hotelarskiej, kosmetycznej itp.) Nawiązywanie relacji nie sprawia mi żadnych trudności, co w dużej mierze przekłada się na to, że klienci chętnie ze mną rozmawiają.

W dotychczasowej pracy na co dzień posługiwałam się biegle językiem … (wpisz język obcy), dzięki czemu bez problemu mogłam odpowiedzieć na każde pytanie klienta. Bez względu na to skąd pochodził. 

Świetnie radzę sobie także w środowisku komputerowym. Bardzo dobrze znam pakiet MS Office oraz … (np. program dedykowany do hoteli itp.). Wdrażanie i korzystanie z nowych rozwiązań odbieram zawsze, jako możliwość zwiększania swoich kompetencji, dlatego dobrze reaguję na każde zmiany.

W pracy recepcjonistki niezwykle ważne jest pozytywne podejście do codziennych obowiązków oraz nienaganna aparycja. Z tego względu zawsze zwracam szczególną uwagę na to, aby mój wygląd był schludny i wywoływał poważnie wśród odwiedzających nas klientów.
Cenię sobie porządek w miejscu pracy, dlatego zawsze dbam o to, aby przestrzeń w której pracuje była przyjazna i powodowała zadowolenie wśród klientów. 

Zatem jako recepcjonistka od … lat dbam o najwyższą jakość obsługi klientów odwiedzających … (np. hotele, salony), w których pracuję. Znajomość języka … (wskaż język obcy, który znasz na poziomie komunikatywnym) przekłada się na to, iż bez problemu komunikuję się z zagranicznymi klientami mailowo oraz telefonicznie.

Wyróżnia mnie także punktualność, skrupulatność oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Bardzo dobrze sprawdzam się również w sytuacjach kryzysowych, które wymagają opanowania oraz pełnego profesjonalizmu podczas ich rozwiązywania. Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałabym je jeszcze efektywniej wykorzystać i umocnić. 

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe w dotychczasowej karierze? 

Pracując na podobnym stanowisku w… (nazwa) zwróciłam uwagę na to, że (opisz swoje osiągnięcie) … (np.: nie posiadamy żadnych materiałów reklamowych dla naszych zagranicznych klientów. Opracowałam plan broszury, który zawiera najważniejsze informacje o firmie oraz sposoby kontaktu. W rezultacie przybyło nam więcej zagranicznych opinii zadowolonych klientów, które opublikowali w social mediach).
W swoim rozwoju zarówno osobistym, jak i zawodowym stawiam nacisk na stałe podnoszenie kwalifikacji, dlatego zdobyłam wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni …(nazwa szkoły). W trakcie … lat kariery zawodowej odbyłam także wiele profesjonalnych szkoleń, między innymi z … (np. jak reagować na obiekcje klientów), które zmotywowały mnie do tego, aby jeszcze lepiej wywiązywać się z powierzonych mi zadań i obowiązków. 

Skutecznie wykorzystuję poznane techniki profesjonalnej obsługi klienta i jestem otwarta na nową wiedzę. Swoje dotychczasowe doświadczenie staram się przekładać na pracę w każdej firmie, która daje mi szansę, aby wykazać się w dodatkowych działaniach. Chętnie czerpię inspirację z doświadczenia kolegów.

Jestem przekonana, że zatrudnienie mnie w charakterze recepcjonistki w Państwa firmie byłoby nie tylko świetną pozycją w moim CV i nowym doświadczeniem na ścieżce zawodowej, ale także dobrą wizytówką dla Państwa placówki.

W przypadku zainteresowania, pozostaję dyspozycyjna. Mam nadzieję, że uda nam się spotkać na rozmowie kwalifikacyjnej i nawiązać owocną współpracę.

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko   


Jeśli wbrew wymaganiom oferty pracy nie dołączysz listu, znaczenie obniżysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. 

Dla pracodawcy najważniejsze są korzyści, które przyniesie mu zatrudnienie właśnie Ciebie. Dobrym przykładem są sukcesy z poprzednich miejsc pracy.

Przeczytaj także:
CV Recepcjonistki- jak napisać CV? Co warto dodać? 
Porady + Wzór



Stwórz List Motywacyjny Recepcjonistki w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie. 

list motywacyjny recepcjonistka


Przeczytaj także: 
Doświadczenie w CV - jak je skutecznie opisać? 
[5 złotych zasad]


Pamiętaj, że list motywacyjny recepcjonistki powinien zawierać odpowiedzi na pytania:
  • Dlaczego aplikujesz na dane stanowisko w tej właśnie firmie?
  • Dlaczego sądzisz, że jesteś najodpowiedniejszym kandydatem na wybrane stanowisko?

Forma listu motywacyjnego:
  • List motywacyjny zacznij pisać, gdy skończysz pisanie CV,
  • Nie kopiuj/powielaj treści zawartych w CV
  • NIE WYSYŁAJ tego samego listu motywacyjnego do różnych pracodawców na różne stanowiska pracy;
  • Zamieść informacje, o jakie stanowisko się ubiegasz oraz dlaczego chciałbyś pracować w tej firmie ( Pokaż, jak możesz pomóc pracodawcy. Staraj się opisywać tylko konkretne umiejętności i doświadczenia, które będziesz mógł wykorzystać w pracy na nowym stanowisku )
  • Jeżeli odpowiadasz na ogłoszenie, odwołaj się do wymagań w nim zawartych,
  • Podaj informacje na temat zakresu obowiązków w obecnej bądź byłej firmie,
  • Poproś o spotkanie kwalifikacyjne

Przeczytaj także:
Zdjęcie do CV - jakie powinno być? 
Czego unikać? [4 Wskazówki]


Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń. 

Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.

cv recepcjonistki



Pamiętaj też, że aby pracodawca chciał przeczytać Twój list motywacyjny, musisz najpierw zainteresować go swoim CV.

Potrzebujesz więcej przykładów, co wpisać w treści swojego listu motywacyjnego bądź CV ? Zobacz poniższe artykuły o CV i liście motywacyjnym: