List Motywacyjny Kelnera / Kelnerki [Wzór]

List Motywacyjny Kelnera. Przykładowy list Motywacyjny dla Kelnera - Wzór + Porady. Napisz skuteczny list motywacyjny i zdobądź pracę szybciej.
list motywacyjny kelner
Share
 WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO DLA KELNERA

Szukasz pracy jako kelner? Sprawdź jak napisać dobry list motywacyjny kelnera i zdobądź pracę marzeń. Zobacz szablon listu i wykorzystaj nasze porady.


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko kelner powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.Warszawa, 22 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,

Oferuję ponad (…) lat doświadczenia w branży gastronomicznej, która stała się jednocześnie moją pracą i pasją, dlatego uważam, że jestem odpowiednią kandydatką na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa restauracji … (nazwa). 

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa restauracji? 
Jako kelnerka od lat specjalizuję się w profesjonalnej obsłudze klientów branży gastronomicznej. Nawiązywanie relacji nie sprawia mi żadnych trudności, co w dużej mierze przekłada się na to, że Goście restauracji chętnie ze mną rozmawiają. W pracy kelnerki niezwykle ważne jest pozytywne podejście do codziennych obowiązków oraz nienaganna aparycja. Z tego względu zawsze zwracam szczególną uwagę na to, aby mój wygląd był schludny i wywoływał poważnie wśród Gości.

Dbam także o to, jak wygląda restauracja, w której pracuję. Żadni Goście nie lubią czekać długo na stoli lub spożywać posiłku przy brudnym obrusie, dlatego staram się o to, aby odpowiednio przygotować miejsce dla każdego klienta. 
Zatem jako kelnerka od (…) lat dbam o najwyższą jakość obsługi Gości odwiedzających restauracje, w których pracuję. Znajomość języka … (wskaż język obcy, który znasz na poziomie komunikatywnym) przekłada się na to, iż mogę bez problemu obsługiwać gości praktycznie z całego świata.

Wyróżnia mnie także punktualność, skrupulatność oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Bardzo dobrze sprawdzam się również w sytuacjach kryzysowych, które wymagają opanowania oraz pełnego profesjonalizmu podczas ich rozwiązywania. Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałabym je jeszcze efektywniej wykorzystać i umocnić. 
Chciałabym zaoferować powyższe umiejętności do pracy jako … (nazwa stanowiska).

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe w dotychczasowej karierze? 
Pracując na podobnym stanowisku w restauracji … (nazwa restauracji) zwróciłam uwagę na to, iż często mamy problem z ustaleniem grafiku między pracownikami. Przygotowałam specjalny kalendarz online, w którym wszyscy wpisywali swoją dyspozycyjność oraz preferowane godziny pracy. Następnie w przejrzysty sposób deklarowaliśmy swoją obecność. Przełożyło się to na większe zaangażowanie wśród pracowników i polepszyło podejście do pracy, a ja zostałam szefową sali. 

Za działania na rzecz restauracji zostałam nagrodzony … (np. dodatkową premią, która pozwoliła mi zainwestować dodatkowe środki w swój rozwój).

Z chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa restauracji i pozytywnie wpłynę na rozwój pracy w teamie kelnerów.
W swoim rozwoju zarówno osobistym, jak i zawodowym stawiam nacisk na stałe podnoszenie kwalifikacji, dlatego zdobyłam wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni …(nazwa szkoły). W trakcie (…) lat kariery zawodowej odbyłam także wiele profesjonalnych szkoleń, między innymi z … (np. jak reagować na obiekcje klientów), które zmotywowały mnie do tego, aby jeszcze lepiej wywiązywać się z powierzonych mi zadań i obowiązków. 

Skutecznie wykorzystuję poznane techniki profesjonalnej obsługi klienta i jestem otwarta na nową wiedzę. Swoje dotychczasowe doświadczenie staram się przekładać na pracę w każdej firmie, która daje mi szansę, aby wykazać się w dodatkowych działaniach. Chętnie czerpię inspirację z doświadczenia kolegów.

Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa firmie. 

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  


Jeśli wbrew wymaganiom oferty pracy nie dołączysz listu, znaczenie obniżysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Dla pracodawcy najważniejsze są korzyści, które przyniesie mu zatrudnienie właśnie Ciebie. Dobrym przykładem są sukcesy z poprzednich miejsc pracy.

Jak napisać CV, dzięki któremu odniesiesz sukces? Przeczytaj nasz przewodnik, a stworzysz CV, które zainteresuje nie jednego rekrutera! Jak napisać CV, które zapewni Ci pracę?


Stwórz List Motywacyjny dla Kelnera w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie. 

list motywacyjny kelnerWskazówka! Długość Listu Motywacyjnego to najlepiej od 0,5 do 1 strony.  Powyżej dwóch nikt już nie przeżyje ;)


Pamiętaj, że list motywacyjny kelnera powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego:


Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń. Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.


list motywacyjny kelnerPamiętaj też, że aby pracodawca chciał przeczytać Twój list motywacyjny, musisz najpierw zainteresować go swoim CV.


kreator cv


Potrzebujesz więcej przykładów, co wpisać w treści swojego listu motywacyjnego bądź CV ? Zobacz poniższe artykuły o CV i liście motywacyjnym:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!