List Motywacyjny Przedstawiciel Handlowy / Handlowiec [Wzór]

List Motywacyjny Przedstawiciel Handlowy. Przykładowy list Motywacyjny dla handlowca. Wzór + Porady i Zasady. Zobacz co napisać aby zostać zatrudnionym!
list motywacyjny przedstawiciel handlowy
Share
 WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO NA STANOWISKO PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko handlowca powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.


Warszawa, 22 września 2022 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,
W odpowiedzi na Państwa ogłoszenie, oferuję ponad (…) lat doświadczenia w branży sprzedażowej, która od zawsze była moją pasją i z czasem przerodziła się również w pracę. Z tego powodu uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa firmie … (nazwa firmy)

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa firmy? 
Jako przedstawiciel handlowy specjalizuję się przede wszystkim w aktywnym pozyskiwaniu klientów z sektora B2B/B2C, utrzymywaniu trwałych relacji z partnerami biznesowymi oraz… (wskaż, co Cię wyróżnia). Bardzo dobrze odnajduję się również podczas koordynowania pracy swojej i kolegów z teamu.
W działaniach każdego przedstawiciela handlowego niezwykle istotne jest realizowanie powierzonych celów sprzedażowych oraz profesjonalna obsługa klienta, dlatego starannie pracuję nad każdym z tych obszarów. Pragnę podkreślić, iż jestem osobą, która sumiennie wywiązuje się z powierzonych mi zadań. 
Posiadam także doświadczenie w przygotowywaniu profesjonalnych ofert handlowych oraz negocjowaniu kontraktów, co z pewnością stanowi ważną umiejętność z punktu widzenia każdego pracodawcy.
W swojej pracy nie tylko skupiam się na pozyskiwaniu nowych klientów, ale również dbam o to, aby relacje z obecnymi partnerami były na jak najwyższym poziomie, dlatego zawsze terminowo przygotowuję oferty oraz odpowiadam na wszelkie pytania, jak również wątpliwości osób zainteresowanych współpracą z firmą, którą reprezentuję. 
Zatem jako przedstawiciel handlowy specjalizuję się od lat w … (np. sprzedaży produktów budowlanych). Potrafię w konkretny i przede wszystkim skuteczny sposób przedstawić swoją propozycję oraz znaleźć rozwiązania dedykowane pod danego klienta.
Wyróżnia mnie także determinacja oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Za sprawą zdobytego doświadczenia świetnie radzę sobie z obiekcjami klientów, dzięki czemu nie zniechęca mnie, gdy słyszę „nie jesteśmy zainteresowani”. Takie sytuacje motywują mnie do tego, aby znaleźć rozwiązanie, które w konsekwencji przekona daną osobę do nawiązania współpracy z firmą, w której pracuję.

Praca przedstawiciela handlowego wiąże się również z częstymi wyjazdami oraz pracą pod presją, która nie sprawia mi trudności. Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałbym rozwijać swoje kompetencje zarówno z umiejętności miękkich, jak i produktowych.
Chciałbym zaoferować powyższe umiejętności do pracy jako … (nazwa stanowiska).

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe? 
Pracując w poprzedniej firmie … (podaj nazwę) realizowałem swoje cele sprzedażowe na poziomie X%, za co wielokrotnie byłem nagradzany dodatkowymi premiami oraz wyróżnieniami. 
W ostatnim czasie moim największym wyzwaniem było … (wskaż działanie, które zmieniło coś w Twojej firmie) np.: wprowadzenie nowego produktu, który do tej pory nie był dostępny na naszym rynku. Współpracowałem z działem marketingu oraz (…) aby jak najlepiej przedstawić produkt z punktu widzenia Klienta. W rezultacie zorganizowałem targi, podczas, których zyskaliśmy aż 7 nowych kontrahentów, którzy wygenerowali przez rok 30% dochodu całej firmy.

Z miłą chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa firmie oraz pozytywnie wpłynę na rozwój pracy w moim rejonie i nie tylko.

Każdy rodzaj pracy wiąże się ze sprzedażą, która stale się zmienia, dlatego z chęcią biorę udział w szkoleniach i konferencjach tematycznych. Ukończyłem szereg dodatkowych kursów m.in.: … (wskaż nazwy lub obszary szkoleń) jak np. efektywne zarządzanie sprzedażą. Zdobyłem także wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni …(nazwa szkoły). Każde zdobyte nowe umiejętności oraz wiedzę staram się wdrożyć w moją codzienną pracę. 
Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa firmie. 

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  

Jeśli wbrew wymaganiom oferty pracy nie dołączysz listu, znaczenie obniżysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.


Przeczytaj także:
Jak napisać skuteczne CV dla Handlowca
[Wzór + Porady] Stwórz List Motywacyjny dla Przedstawiciela Handlowego w takiej samej estetyce jak Twoje CV.  Dzięki użyciu tych samych czcionek  i kolorów oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie. 

list motywacyjny handlowiec


Pamiętaj, że list motywacyjny przedstawiciela handlowego powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego dla handlowca:

Przeczytaj także:
Co napisać w e-mailu z CV? Praktyczne wskazówki Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń. Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.


list motywacyjny handlowiec


Pamiętaj też, że aby pracodawca chciał przeczytać Twój list motywacyjny, musisz najpierw zainteresować go swoim CV. W tym artykule dowiesz się, jak napisać skuteczne cv dla handlowca

Potrzebujesz więcej przykładów, co wpisać w treści swojego listu motywacyjnego bądź CV ? Zobacz poniższe artykuły o CV i liście motywacyjnym:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!