List Motywacyjny Specjalista ds Marketingu [Wzór]

List Motywacyjny dla specjalisty ds marketingu. Przykładowy list Motywacyjny dla osoby ubiegającej się o stanowisko w dziale marketingu. Wzór + Porady i Zasady.
list motywacyjny specjalista ds marketingu
Share

WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO NA STANOWISKO SPECJALISTY DS. MARKETINGU 


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko specjalisty ds marketingu powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.


Warszawa, 18 września 2023 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,
W odpowiedzi na Państwa ogłoszenie, oferuję ponad (…) lat doświadczenia marketingu, który od zawsze był moją pasją i z czasem przerodził się również w pracę. Z tego powodu uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa firmie … (nazwa firmy)

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa firmy? 
Jako specjalista ds. marketingu specjalizuję się przede wszystkim w wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w firmach, które nastawione są na rozwój. Świetnie odnajduję się również podczas koordynowania pracy swojej i kolegów z teamu.
W działaniach każdego specjalisty ds. marketingu bardzo ważne jest to, aby tworzyć i realizować mierzalne cele, która wpływają na funkcjonowanie firmy. Obecność w social mediach, tworzenie kampanii reklamowych, branding – to tylko nieliczne aspekty reklamowe, które należy stale unowocześniać, dlatego z chęcią podejmuję się nawet najtrudniejszych zadań. Pragnę również zaznaczyć, iż jestem osobą, która sumiennie wywiązuje się z powierzonych mi zadań. 

Posiadam także doświadczenie w przygotowywaniu profesjonalnych briefów reklamowych oraz tworzeniu ofert handlowych, co jest niezwykle przydatne w pracy na tym stanowisku. Zatem jako specjalista ds. marketingu skupiam się od lat … (np. na nowoczesnym modelu komunikowania na temat danych usług i produktów). Potrafię w konkretny i przede wszystkim skuteczny sposób przedstawić swoją propozycję oraz znaleźć rozwiązania dedykowane do danej branży.

Wyróżnia mnie także kreatywność oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Za sprawą zdobytego doświadczenia świetnie radzę sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami, a tworzenie tekstów copywriterskich nie stanowi dla mnie żadnych trudności. Praca specjalisty ds. marketingu wiąże się również z częstymi wyjazdami oraz dodatkowymi godzinami, których wymaga projekt, jednak nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałbym rozwijać swoje kompetencje zarówno z umiejętności miękkich, jak i produktowych.

Ponadto potrafię współpracować z mediami, co umożliwia mi skuteczne docieranie z informacją do większego grona odbiorców. Sprawnie organizuję konferencje prasowe, a także udział firmy w targach. Działam efektywnie w warunkach silnej presji ograniczonych zasobów czasowych.

Chciałbym zaoferować powyższe umiejętności do pracy jako … (nazwa stanowiska).

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe? 
Pracując w poprzedniej firmie … (podaj nazwę) borykaliśmy się z szeregiem negatywnych opinii, które zostały niesłusznie wygenerowane przez naszą konkurencję. Przygotowałem dziesięciodniowy plan obudowania wizerunku naszej marki w Internecie. Dzięki temu średnia na FB wzrosła nam z 3.8 do 4.9, a klienci chętniej publikowali swoje opinie na nasz temat w wyszukiwarce Google. 

W ostatnim czasie moim największym wyzwaniem było (wskaż działanie, które zmieniło coś w Twojej firmie) … (np.: przygotowanie eventu dla kontrahentów, którzy złożyli nam niezapowiedzianą wizytę). W rezultacie w ciągu 48h przygotowałem prelekcję z podsumowaniem dotychczasowych sukcesów firmy i planów na najbliższe miesiące. Następnie wszyscy wzięliśmy udział w uroczystej kolacji, podczas której czas umilał nam lokalny zespół). 
Każdy rodzaj pracy wiąże się z marketingiem, który stale się zmienia, dlatego z chęcią biorę udział w szkoleniach i konferencjach tematycznych. Ukończyłem szereg dodatkowych kursów m.in.: … (wskaż nazwy lub obszary szkoleń). Zdobyłem także wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni …(nazwa szkoły). Każde zdobyte nowe umiejętności oraz wiedzę staram się wdrożyć w moją codzienną pracę. 
Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa firmie. 

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  


Jeśli wbrew wymaganiom oferty pracy nie dołączysz listu, znaczenie obniżysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.


Przeczytaj także:
Jak napisać skuteczne CV dla Specjalisty ds Marketingu 
[Wzór + Porady] Stwórz List Motywacyjny dla Specjalisty ds. Marketingu w takiej samej estetyce jak Twoje CV. Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów oba dokumenty aplikacyjne 
będą wyglądały spójnie. 

list motywacyjny marketing


Pamiętaj, że list motywacyjny specjalisty ds marketingu powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego dla specjalisty ds marketingu:

Przeczytaj także:
Co napisać w e-mailu z CV? Praktyczne wskazówki 


Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń. Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.

list motywacyjny specjalista ds marketingu


Pamiętaj też, że aby pracodawca chciał przeczytać Twój list motywacyjny specjalisty ds marketingu musisz najpierw zainteresować go swoim CV. W tym artykule dowiesz się, jak napisać skuteczne cv dla specjalisty ds marketingu 

Potrzebujesz więcej przykładów, co wpisać w treści swojego listu motywacyjnego bądź CV ? Zobacz poniższe artykuły o CV i liście motywacyjnym:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!