List Motywacyjny Agenta Nieruchomości - Wzór + Porady

Szukasz pracy jako pośrednik / agent nieruchomości? Sprawdź jak napisać dobry list motywacyjny agenta nieruchomości i zdobądź pracę marzeń. Zobacz szablon listu i wykorzystaj nasze porady!
list motywacyjny agent nierochomosci
Share
WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO AGENTA NIERUCHOMOŚCI


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko agenta nieruchomości powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.Warszawa, 20 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,
W odpowiedzi na Państwa ogłoszenie, oferuję ponad … lat doświadczenia w branży nieruchomości, która od zawsze była moją pasją i z czasem przerodziła się również w pracę. Z tego powodu uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa firmie … (nazwa firmy)

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa firmy? 

Jako agent nieruchomości specjalizuję się przede wszystkim w aktywnym pozyskiwaniu klientów, którzy są zainteresowani zakupem lub wynajmem mieszkań, domów oraz pomieszczeń biurowych. Odpowiadam także za utrzymywaniu trwałych relacji z deweloperami oraz… (wskaż, co Cię wyróżnia)
W działaniach każdego pośrednika nieruchomości niezwykle istotne jest pozyskiwanie ofert sprzedaży i wynajmu danych nieruchomości. Kontakt telefoniczny, wizyty u partnerów, czy sporządzanie propozycji e-mailowych, to jedne z kluczowych zadań. Z tego powodu pragnę podkreślić, iż jestem osobą, która zawsze sumiennie wywiązuje się z powierzonych obowiązków i każdego dnia stara się uzupełniać listę nieruchomości o dodatkowe obiekty.
Posiadam także doświadczenie w przygotowywaniu profesjonalnych ofert handlowych oraz negocjowaniu kontraktów, co z pewnością stanowi ważną umiejętność z punktu widzenia każdego pracodawcy.

W swojej pracy nie tylko skupiam się na pozyskiwaniu nowych klientów, ale również dbam o to, aby relacje z obecnymi partnerami były na jak najwyższym poziomie, dlatego zawsze terminowo przygotowuję oferty oraz prezentuję nieruchomości podczas spotkań. Odpowiadam na wszelkie pytania, jak również wątpliwości osób zainteresowanych współpracą z firmą, którą reprezentuję. 
  
Zatem jako agent nieruchomości specjalizuję się od lat w … np. analizie rynku nieruchomości oraz działań konkurencji. Potrafię w konkretny i przede wszystkim skuteczny sposób przedstawić daną nieruchomość, aby klient wiedział, jakie profity płyną z jej użytkowania.

Wyróżnia mnie także determinacja oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Obiekcje klientów motywują mnie do tego, aby znaleźć rozwiązanie, które w konsekwencji przekona daną osobę do nawiązania współpracy z firmą, w której pracuję. Praca pośrednika nieruchomości wiąże się również z częstymi wyjazdami oraz pracą pod presją, która nie sprawia mi trudności. 

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe? 
Pracując w poprzedniej firmie … (podaj nazwę) realizowałem swoje cele sprzedażowe na poziomie X%, za co wielokrotnie byłem nagradzany dodatkowymi premiami oraz wyróżnieniami. 

W ostatnim czasie moim największym wyzwaniem było … (wskaż działanie, które zmieniło coś w Twojej firmie) np.: przekształcenie spalonego mieszkania w obiekt nadający się do zamieszkania. Prace nad inwestycją trwały około 3 miesięcy, a rezultat zaskoczył wszystkich. Mieszkanie sprzedało się w ciągu tygodnia z 40% zyskiem.

Z miłą chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa firmie oraz pozytywnie wpłynę na rozwój pracy w moim rejonie i nie tylko.

Każdy rodzaj pracy wiąże się ze sprzedażą, która stawia stale nowe wyzwania, dlatego z chęcią biorę udział w szkoleniach i konferencjach tematycznych. Ukończyłem szereg dodatkowych kursów m.in.: … (wskaż nazwy lub obszary szkoleń) jak np. aranżacja wnętrz w prostych krokach. Zdobyłem także wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni …(nazwa szkoły). Każde zdobyte nowe umiejętności oraz wiedzę staram się wdrożyć w moją codzienną pracę. 
Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa firmie. 

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko  


Jeśli wbrew wymaganiom oferty pracy nie dołączysz listu, znaczenie obniżysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Dla pracodawcy najważniejsze są korzyści, które przyniesie mu zatrudnienie właśnie Ciebie. Dobrym przykładem są sukcesy z poprzednich miejsc pracy.

Przeczytaj także:
CV Agenta Nieruchomości - jak napisać skuteczne CV?
Porady + WzórStwórz List Motywacyjny Agenta Nieruchomości w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie.

list motywacyjny agent nieruchomosci

Przeczytaj także: 
Umiejętności w CV - co warto wpisać? 


Pamiętaj, że list motywacyjny agenta nieruchomości powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego:

Przeczytaj także:
Zdjęcie do CV - jakie powinno być? 
Czego unikać? [4 Wskazówki]Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca 
i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń.Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.


list motywacyjny dla agenta

LIST MOTYWACYJNY - KILKA PRZYDATNYCH ZWROTÓW

Wstęp:
 • W nawiązaniu/ w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczonego na portalu pracuj.pl, zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Z zainteresowaniem zapoznałem się z Państwa ofertą na stanowisku…
 • Chciałbym przedstawić swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Uzyskałem informację, że potrzebujecie Państwo…
 • Jest mi niezmiernie miło przedstawić Państwu swoją kandydaturę na stanowisko…w….

Rozwinięcie:
 • Moje czteroletnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach…
 • Studia magisterskie pozwoliły mi na zdobycie teoretycznej wiedzy z zakresu…
 • Podczas odbytych szkoleń poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu, dzięki czemu…
 • W miarę zdobywanego doświadczenia zakres moich obowiązków poszerzał się o…
 • Do zaoferowania mam: (4- letnie doświadczenie…, umiejętność…, wiedzę…)
 • W pracy wykazałem się…
 • Cechuje mnie…
 • Pracowałam w tym zawodzie blisko 5 lat…
 • W ciągu 3 lat mojej pracy nauczyłem się…
 • W swojej pracy zawodowej miałem do czynienia z…

Zakończenie:
 • Jeśli zainteresuje Państwa moja kandydatura, z przyjemnością dopełnię prezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
 • Chętnie stawię się na spotkanie rekrutacyjne w dogodnym dla Państwa miejscu i terminie, na kórym będę miał możliwość osobiście zaprezentować swoją kandydaturę.
 • … na którym będę miał szansę osobiście zaprezentować swoje umiejętności i dotychczasowe osiągnięcia.
 • Zachęcam Państwa do zapoznania się z moim życiorysem, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące mojego doświadczenia oraz przebytych kursów.
 • Chętnie przybliżę Państwu swoją osobę podczas bezpośredniej rozmowy.
 • Jeśli moje dokumenty aplikacyjne wzbudzą Państwa zainteresowanie, z przyjemnością przyjmę zaproszenie na indywidualną rozmowę.
 • Z przyjemnością przyjmę zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

JAKA JEST IDEALNA DŁUGOŚĆ LISTU MOTYWACYJNEGO? 


Pamiętaj, że im krótszy list, tym lepszy. Najlepsze listy motywacyjne zawierają maksymalnie 250 słów.  Skup się na najważniejszych obszarach swojego doświadczenia.


 • Wyrzuć ze swojego listu wszystkie banalne stwierdzenia (np. cechuje mnie kreatywność)
 • Nie opisuj elementów, które podobają Ci się w firmie, do której aplikujesz
 • Nie pisz, czego możesz się nauczyć, otrzymując możliwość pracy
 • Nie powtarzaj wszystkich elementów swojego CV

Nie zapomnij także dodać klauzuli CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (zgodnej z aktualnymi przepisami RODO) w stopce dokumentu. Powinna ona brzmieć następująco: 

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko."

Zobacz inne listy motywacyjne: 
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!