List Motywacyjny Barmana / Barmanki - Wzór i Porady

Szukasz pracy jako barman? Sprawdź jak napisać dobry list motywacyjny dla barmana/ barmanki i zdobądź pracę szybciej. Zobacz szablon listu i wykorzystaj nasze porady!
list motywacyjny barmana
Share
WZÓR LISTU MOTYWACYJNEGO BARMANA


Ważne! Poniższy list motywacyjny na stanowisko barmana powinien być traktowany jedynie jako ogólny wzór i inspiracja. Nie zalecamy aby posłużył jako ‘gotowiec’ wysyłany w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy.Warszawa, 20 września 2019 r.


Anna Nowak
ul. Grzybowska 100/100
00-132 Warszawa
e-mail:abc@gmail.com
telefon: 000-000-000

Firma XYZ
Dział Human Resources
ul. Piękna 8/2
00-111 Warszawa 

Szanowni Państwo,
Jestem barmanem, który oferujeletnie doświadczenie m.in. w … (wskaż najlepsze miejsce, w którym pracowałeś). Temat ten od zawsze był moją pasją i z czasem przerodziła się również w pracę. Z tego powodu uważam, że jestem odpowiednim kandydatem na stanowisko … (nazwa stanowiska z ogłoszenia) w Państwa barze/restauracji … (nazwa firmy). 

Jakie wartości i umiejętności wniosę do Państwa firmy? 
Jako barman od … lat specjalizuję się w przygotowywaniu i serwowaniu nowoczesnych drinków. Z chęcią doradzam klientom przy wyborze napojów i tworze autorskie propozycje. Lubię eksperymentować ze smaki i łączyć klasyczne drinki z orientalnymi dodatkami. 

Przez … lat stanowiłem część zespołu obsługi barmańskiej w wielu popularnych pubach/barach/restauracjach. Współpracowałem z zespołem ponad … kelnerek i kelnerów, dzięki czemu nauczyłem się pracy zespołowej. Jestem zawsze otwarty na sugestie, czy podpowiedzi ze strony kolegów z teamu, co przekłada się na to, że utrzymujemy przyjacielskie relacje.
Pracując na stanowisku barmana bardzo często przygotowywałem i serwowałem drinki dla klientów z Polski i zagranicy. Umiejętność porozumiewania się w języku … (wskaż język obcy, którym posługujesz się w stopniu komunikatywnym) sprawia, że bez problemu obsługuję każdych gości, które odwiedzają moje miejsce pracy. 

W pracy barmana, oprócz umiejętności, niezwykle ważna jest komunikatywność i pozytywne podejście do klientów. Zdarza się, że goście, w naszych osobach, często szukają towarzysza do rozmów, którym niewątpliwie jestem.

Zatem jako barman od … lat specjalizuję się w przygotowywaniu drinków na bazie … (wskaż swoje popisowe pomysły). Posiadam niezbędną wiedzę z zakresu alkoholoznawstwa w tym także podziału alkoholi oraz koktajli. Zarówno obsługa gości przy barze, jak i przy stoliku nie stanowi dla mnie żadnej przeszkody. Z chęcią nawiązuje kontakt i przygotowuję także rozmaite drinki bezalkoholowe. 

Wyróżnia mnie również innowacyjne podejście do podejmowanych zadań oraz … (nazwa wymaganych umiejętności wskazanych w ogłoszeniu). Dzięki opanowaniu, bardzo dobrze radzę sobie również w sytuacjach kryzysowych, które wymagają pełnego profesjonalizmu. Na stanowisku… (nazwa stanowiska) chciałbym rozwijać swoje kompetencje zawodowe.

Jakie są moje najważniejsze osiągnięcia zawodowe? 
W swoje pracy nie boję się nowych wyzwań, dlatego świetnie radzę sobie podczas organizowania przyjęć okolicznościowych. W ostatnim czasie przygotowałem… (opisz swój sukces) np.: nową jesienną kartę z kaw i herbat na bazie alkoholu. Zainteresowanie było tak duże, że następnego dnia zwiększyliśmy sprzedaż ciepłych napojów o 20%, a nowe drinki zostały na stałe w karcie.
Z miłą chęcią powtórzę powyższe osiągnięcia w Państwa firmie i pozytywnie wpłynę na rozwój pracy w warsztacie.

Jako barman muszę posiadać odpowiednią wiedzę na temat nowych propozycji, które pojawiają się na rynku spożywczym i gastronomicznym, dlatego zarówno w swoim rozwoju osobistym, jak i zawodowym stawiam nacisk na ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Ukończyłem szereg dodatkowych kursów, jak np.: … oraz zdobyłem wyższe wykształcenie na kierunku … - Uczelni …(nazwa szkoły). Każde zdobyte nowe umiejętności oraz wiedzę staram się wdrożyć w moją codzienną pracę. 

Liczę na możliwość spotkania osobistego, podczas rozmowy rekrutacyjnej, aby zaprezentować Państwu wszystkie korzyści, które płyną z zatrudnienia mnie na stanowisku … (nazwa stanowiska) w Państwa warsztacie. 

Z poważaniem,
Imię i Nazwisko 

 

Przeczytaj także:
CV Barmana - jak napisać skuteczne CV? [Porady]Stwórz List Motywacyjny dla barmana w takiej samej estetyce jak Twoje CV. 
Dzięki użyciu tych samych czcionek i kolorów 
oba dokumenty aplikacyjne będą wyglądały spójnie.

cv dla barmana

Przeczytaj także: 
Umiejętności w CV - co warto wpisać? 


Pamiętaj, że list motywacyjny barmana powinien zawierać odpowiedzi na pytania:

Forma listu motywacyjnego:

Przeczytaj także:
Zdjęcie do CV - jakie powinno być? 
Czego unikać? [4 Wskazówki]Zadbaj, aby treść listu była wiarygodna oraz przekonująca 
i faktycznie odnosiła się do Twoich doświadczeń.Wyobraź sobie, że list jest opowieścią o Twoim życiu zawodowym, a jednocześnie nienachalną reklamą, dzięki której pracodawca będzie chciał Ci odpowiedzieć i zaprosić do bliższego poznania.


cv dla barmanaLIST MOTYWACYJNY - KILKA PRZYDATNYCH ZWROTÓW

Wstęp:
 • W nawiązaniu/ w odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczonego na portalu pracuj.pl, zgłaszam swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Z zainteresowaniem zapoznałem się z Państwa ofertą na stanowisku…
 • Chciałbym przedstawić swoją kandydaturę na stanowisko…
 • Uzyskałem informację, że potrzebujecie Państwo…
 • Jest mi niezmiernie miło przedstawić Państwu swoją kandydaturę na stanowisko…w….

Rozwinięcie:
 • Moje czteroletnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach…
 • Studia magisterskie pozwoliły mi na zdobycie teoretycznej wiedzy z zakresu…
 • Podczas odbytych szkoleń poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu, dzięki czemu…
 • W miarę zdobywanego doświadczenia zakres moich obowiązków poszerzał się o…
 • Do zaoferowania mam: (4- letnie doświadczenie…, umiejętność…, wiedzę…)
 • W pracy wykazałem się…
 • Cechuje mnie…
 • Pracowałam w tym zawodzie blisko 5 lat…
 • W ciągu 3 lat mojej pracy nauczyłem się…
 • W swojej pracy zawodowej miałem do czynienia z…

Zakończenie:
 • Jeśli zainteresuje Państwa moja kandydatura, z przyjemnością dopełnię prezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
 • Chętnie stawię się na spotkanie rekrutacyjne w dogodnym dla Państwa miejscu i terminie, na kórym będę miał możliwość osobiście zaprezentować swoją kandydaturę.
 • … na którym będę miał szansę osobiście zaprezentować swoje umiejętności i dotychczasowe osiągnięcia.
 • Zachęcam Państwa do zapoznania się z moim życiorysem, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące mojego doświadczenia oraz przebytych kursów.
 • Chętnie przybliżę Państwu swoją osobę podczas bezpośredniej rozmowy.
 • Jeśli moje dokumenty aplikacyjne wzbudzą Państwa zainteresowanie, z przyjemnością przyjmę zaproszenie na indywidualną rozmowę.
 • Z przyjemnością przyjmę zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

cv barmana


JAKA JEST IDEALNA DŁUGOŚĆ LISTU MOTYWACYJNEGO? 


Pamiętaj, że im krótszy list, tym lepszy. Najlepsze listy motywacyjne zawierają maksymalnie 250 słów.  Skup się na najważniejszych obszarach swojego doświadczenia.

 • Nie opisuj elementów, które podobają Ci się w firmie, do której aplikujesz
 • Nie pisz, czego możesz się nauczyć, otrzymując możliwość pracy
 • Nie powtarzaj wszystkich elementów swojego CV

Nie zapomnij także dodać klauzuli CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (zgodnej z aktualnymi przepisami RODO) w stopce dokumentu. Powinna ona brzmieć następująco: 

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko."

Zobacz inne listy motywacyjne: 
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!