Wzór CV Pracownik Biurowy - Przykładowe CV dla Pracownika Biurowego

CV dla Pracownika Biurowego - co napisać aby zostać zatrudnionym? Przykładowy wzór CV pracownika biurowego. Czytaj, jak napisać CV w zawodzie pracownika biurowego.
cv dla pracownika biurowego
Share
  IDEALNE CV DLA PRACOWNIKA BIUROWEGO 
– O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?

Biuro jest sercem firmy i zwykle również jej twarzą. Powinno funkcjonować sprawnie i stanowić godną wizytówkę. Czego w związku z tym oczekuje się od pracujących tam osób? Warto sobie odpowiedzieć na to pytanie, bo w tej odpowiedzi tkwi klucz do tego, jak powinien napisać CV pracownik biurowy.

OBOWIĄZKI W CV PRACOWNIKA BIUROWEGO 
- CZYM WŁAŚCIWIE ZAJMUJE SIĘ PRACOWNIK BIUROWY?

Zakres obowiązków pracownika administracyjno – biurowego może się różnić w zależności od branży, wielkości firmy i specyfiki jej działalności. Zasadniczo jednak w każdej firmie pracownicy biurowi są odpowiedzialni za:


Zwróć uwagę na informacje zawarte w ogłoszeniu rekrutacyjnym. 
 Obowiązki wypisane na początku oferty są najważniejsze. 


Czasem, zwłaszcza w mniejszych firmach gdzie biuro obsługują 1 lub 2 osoby, pełni ono również co sekretariatu, więc do obowiązków pracowników należy również pomoc w organizowaniu pracy szefa.

Czy wiesz, że ponad 50 proc. pracodawców sprawdza, czy mamy profil społecznościowy. Aż 40 proc. uznaje, iż mogłoby ponownie rozpatrzyć podanie o pracę osoby, do której przekonali się dzięki informacjom zebranym w internecie? Przeczytaj: Social Media w CV - kiedy dodanie linków w CV jest plusem? 


W Kreatorze CraftCv stworzysz swoje CV w zaledwie kilka mint. Kreator CV jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga żadnej dodatkowej wiedzy graficznej ani ściągania dodatkowych aplikacji. Wystarczy, że wybierzesz układ CV i uzupełnisz go treścią. Sprawdź jak łatwo i szybko możesz modyfikować wpisywane dane w szablonach CV
cv dla pracownika biurowego


CEL ZAWODOWY W CV DLA PRACOWNIKA BIUROWEGO 
- JAK JE NAPISAĆ? 

Dlaczego chcesz pracować akurat na stanowisku pracownika biurowego? Czym będzie dla ciebie praca w tej konkretnej firmie? Na te pytania odpowiada punkt umieszczany na ogół na początku nowoczesnego CV – cel zawodowy, inaczej zwany podsumowaniem. 

W punkcie tym w kilku zwięzłych zdaniach możesz podkreślić swoje największe atuty oraz odpowiedzieć na pytania, które na widok Twojego CV zadaje sobie potencjalny pracodawca:
Określenie celu zawodowego będzie oczywiście nieco inaczej wyglądać w przypadku osoby o bogatym doświadczeniu, a inaczej w przypadku absolwenta.

Przykład #1
Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy administracyjno-biurowej, gdzie miałem okazję wykazać się sumiennością i dokładnością podczas wykonywania powierzonych mi zadań. Pragnę pogłębiać moje doświadczenie w firmie, która zapewnia swoim pracownikom perspektywy rozwoju zawodowego.

Przykład #2
Jako absolwentka studiów licencjackich na kierunku administracja, pragnę wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Wysokie poczucie odpowiedzialności i dążenie do perfekcji w wykonywaniu powierzonych zadań to cechy, jakie zamierzam wykorzystać na stanowisku pracownika biurowego. Moim celem jest nabycie doświadczenia i dalszy rozwój zawodowy w firmie z tradycjami.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak napisać przekonujące podsumowanie zawodowe, przeczytaj poniższy artykuł: Cel zawodowy w CV - wszystko co musisz wiedzieć aby napisać skuteczne podsumowanie zawodowe (czytaj)


CV DLA PRACOWNIKA BIUROWEGO 
– Z DOBRYM KREATOREM JEST PROŚCIEJ, NIŻ MYŚLISZ

Kiedy już wiesz, co masz napisać w CV na stanowisko pracownik biurowy, wystarczy, że wybierzesz odpowiedni szablon i do dzieła!


Zobacz przykładowe CV dla Pracownika Biurowego. Wzór Curriculum Vitae pochodzi z Kreatora CraftCv. 

cv dla pracownika biurowego

JAKIEGO WYKSZTAŁCENIA OCZEKUJE SIĘ OD PRZYSZŁEGO PRACOWNIKA BIUROWEGO?

W większości firm, do pojęcia pracy w charakterze pracownika biurowego, wystarczy średnie wykształcenie. Zwłaszcza jeśli jest poparte doświadczeniem lub certyfikowanymi szkoleniami.

W biurze możesz pracować niezależnie od Twojego kierunku studiów. Na niektórych stanowiskach wystarczy wręcz wykształcenie średnie. 

Jest jednak lista kierunków pożądanych przy niektórych ofertach:

Jak wyeksponować wykształcenie w CV? Co jest ważniejsze - wykształcenie czy doświadczenie? Zobacz co wpisać w sekcję edukacja aby Twoje CV było skuteczne. Wykształcenie w CV - Jak je opisać? [Porady i Przykłady] 

Istnieją też kursy dla pracowników biurowych, gdzie można nauczyć się rzeczy niezbędnych do pracy na tym stanowisku. 

Szczególnie cenne okażą się kursy i szkolenia związane z:
JAKIE UMIEJĘTNOŚCI WARTO POSIADAĆ? 

Komputer
Obsługa komputera to absolutne minimum, na szczęście w dzisiejszych czasach łatwe do spełnienia. Jeśli potrafisz więcej, niż komputer włączyć, przejrzeć sieć i wyłączyć – pochwal się tym. Nie pisz jednak w tym miejscu, że świetnie programujesz, bo z pewnością ktoś zastanowi się, czy praca w biurze, nie jest pracą „na przetrwanie” i kiedy tylko trafi ci się okazja – odejdziesz.

Sprzęt biurowy
Ważne, aby osoba zatrudniona w biurze, potrafiła obsługiwać urządzenia takie jak kserokopiarka, skaner, czy maszyna do bindowania dokumentów.
Jak ująć to w CV pracownika biurowego?

Przykład 1 – kiedy potrafisz – w zakładce „umiejętności” piszesz „obsługa sprzętu biurowego” i wymieniasz sprzęt po kolei.
Przykład 2 – kiedy nie potrafisz – piszesz: zdolność do szybkiego przyswajania wiedzy natury technicznej, w tym obsługi sprzętu biurowego.

Nie pisz, że potrafisz sprzęt obsługiwać, jeśli nie mając doświadczenia, w rzeczywistości nigdy z tego typu urządzeniami nie miałeś do czynienia. Ważne, że technika cię nie przeraża i potrafisz się uczyć.

Oprogramowanie
Na stanowisku pracownika biurowego bezwzględnie wymagana jest na ogół znajomość pakietu MS Office. Jeśli możesz ją potwierdzić, na przykład certyfikatem ukończenia szkolenia z obsługi Excela – wspomnij o tym.

Oczywiście CV pracownika biurowego, który chwali się znajomością obsługi komputera i znajomością edytorów tekstu, nie może być pisane odręcznie i w sposób chaotyczny. Nasz kreator CV nie pozwoli ci wstydzić się twoich dokumentów aplikacyjnych, jeśli tylko wybierzesz odpowiedni, czytelny i stonowany kolorystycznie szablon.

Języki obce
Przede wszystkim masz biegle władać językiem polskim, ponieważ będziesz tworzyć dokumenty i prowadzić korespondencję. Mile widziana jest też jednak znajomość języków obcych – zwłaszcza krajów, z którymi firma ma kontakty. Czasem jest to wręcz wymagane, o czym zwykle wprost wspomina się w ofercie. Na ogół jednak, o ile w ogłoszeniu nie napisano inaczej - język obcy jest atutem, nie warunkiem koniecznym.

Umiejętności to jedna z najważniejszych sekcji w CV! Co wpisać w "umiejętnościach", aby dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Przeczytaj ten artykuł: Umiejętności w CV - co wpisać aby otrzymać pracę? 


DOŚWIADCZENIE W CV DLA PRACOWNIKA BIUROWEGO

Oczywiście idealnie jest, kiedy kandydatka lub kandydat na to stanowisko mają doświadczenie w pracy biurowej w firmie o zbliżonym profilu. Jeśli nie – w pracy biurowej w ogóle. Właśnie to doświadczenie ma być wyeksponowane w CV i ujęte w podsumowaniu zawodowym.

Liczą się również praktyki, staże i wolontariat.

Co, jeśli nie masz doświadczenia w pracy w biurze, pokreśl inne swoje atuty, na przykład cechy osobowości, które czynią z ciebie idealnego kandydata do pracy biurowej.

Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać dodatkowe wskazówki i przykłady, jak dobrze opisać swoje doświadczenie w CV: Doświadczenie w CV - jak je skutecznie opisać?


Rynek pracy jest wręcz nieograniczony i pełen różnorodnych ofert. tego typu pracownicy są potrzebni w praktycznie każdej branży i firmie, niezależnie od jej wielkości. Jednak ze względu na relatywnie niskie oczekiwania i wymagania wobec kandydata, konkurencja na rynku jest bardzo duża.
CV PRACOWNIKA BIUROWEGO - JAKIE CECHY POWINNA POSIADAĆ OSOBA ZATRUDNIONA NA TYM STANOWISKU? 

1. Dobra organizacja
Umiejętność organizowania pracy własnej jest jedną z cech najbardziej poszukiwanych u kandydatów do pracy w biurze. Czasem wymagana jest również umiejętność organizacji pracy innych, kiedy w zakresie obowiązków jest umawianie spotkań i pilnowanie terminów.

2. Zdolności interpersonalne
Trudno jest organizować pracę innym, kiedy nie jesteś osobą komunikatywną. Jeszcze trudniej jest wtedy reprezentować firmę przed klientami odwiedzającymi biuro firmy. Osoba pracująca w biurze powinna łatwo nawiązywać kontakty i być bezkonfliktowa. W trudniejszych momentach przyda się również odporność na stres i umiejętność pracy pod presją czasu.

3. Wysoka kultura osobista
Pracownik biurowy miewa bezpośredni kontakt z kontrahentami, powinien więc być osobą o wysokiej kulturze osobistej. Od jego wizerunku, zależy pierwsze wrażenie, jakie firma robi na kontrahentach.

4. Zamiłowanie do porządku
Do obowiązków pracowników biurowych należy standardowo dbałość o utrzymywanie porządku w biurze, ze szczególnym uwzględnieniem zachowania ładu w firmowych dokumentach i korespondencji. Wymaga się też od nich, że sami będą prezentować się schludnie. W wielu biurach w zakresie obowiązków jest również przestrzeganie ustalonego dress code.

5. Pracowitość
Wbrew temu, co sądzą osoby nie mające pojęcia o pracach biurowych, nie polegają one na parzeniu kawy i bezsensownym przekładaniu dokumentów z miejsca na miejsce. W rzeczywistości praca w biurze może być wyczerpująca psychicznie, a czasem również fizycznie – kiedy przyjdzie ci porządkować archiwum firmowych dokumentów.

6. Odpowiedzialność
Biuro jest węzłem komunikacyjnym firmy. Od jego pracowników zależy, czy przepływ informacji będzie odbywać się płynnie, a tym samym cała firma będzie funkcjonować pod każdym względem bez zarzutu. Odpowiedzialność jest więc cechą absolutnie niezbędną u osoby zatrudnianej na omawianym stanowisku.Dopełnieniem dobrego CV pracownika biurowego powinien być spersonalizowany list motywacyjny (jeśli wymaga tego potencjalny pracodawca). W naszym Kreatorze stworzysz CV i List motywacyjny pasujący do siebie graficznie.

cv dla pracownika biurowego

Sprawdź listę kilkunastu serwisów z ofertami pracy i znajdź pracę szybciej. Sprawdź czy znasz je wszystkie: Jak szybko znaleźć pracę [6 skutecznych sposobów] 

ZAINTERESOWANIA W CV DLA PRACOWNIKA BIUROWEGO
– CZYM WARTO SIĘ POCHWALIĆ?

W przypadku przyszłego pracownika biurowego, zainteresowanie literaturą, czy filatelistyka, mogą okazać się ciekawymi punktami w CV. Zwłaszcza jeśli nie masz bogatego doświadczenia. Jeśli w wolnym czasie lubisz grać na instrumencie, również warto o tym wspomnieć – nauka wymagała systematyczności, cechy pożądanej w pracy w biurze.

Jeśli prowadzisz własny blog, który dotyczy Twoich zainteresowań – pochwal się nim. Umiejętność tworzenia poprawnych wypowiedzi pisemnych, jest również pożądaną cechą u pracowników biurowych, którym często powierza się sporządzanie pism, czy prowadzenie korespondencji. 

Obsługa bloga dodatkowo wymaga pewnych umiejętności technicznych – potwierdzisz w ten sposób pracodawcy, że naprawdę potrafisz obsługiwać komputer i to w stopniu wyższym, niż podstawowy. 

Unikaj jednak umieszczania linków do bloga, czy własnej strony internetowej, jeśli ich tematyka jest uważana za kontrowersyjną. Nie chwal się też raczej, że lubisz ryzyko i nie potrafisz przeżyć dnia bez adrenaliny – to nie ta branża...

Chcesz wpisać zainteresowania w swoje CV? Sprawdź jak zrobić to dobrze. Przeczytaj ten artykuł: Zainteresowania w CV - 6 porad jak opisać hobby w CV


KLAUZULA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH 
W CV DLA PRACOWNIKA BIUROWEGO

Na dole CV dla dopełnienia formalności należy zamieścić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji.

Aktualna klauzula CV na 2024 rok:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko."

Jeżeli chcesz, żeby Twoje dane osobowe były przetwarzanie również na potrzeby przyszłych rekrutacji, do CV dodaj następującą formułkę:

"Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji przez wyżej wskazaną firmę."


Pamiętaj: RODO obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Dlatego klauzulę powinieneś dodać również do CV, które wysyłasz do zagranicznych pracodawców.


Klauzula CV jest wymogiem formalnym i nie musisz jej eksponować (w przeciwieństwie do swojego doświadczenia i umiejętności). Ważne, aby zachować wymóg i po prostu pamiętać, że w stopce w CV ta klauzula musi się znaleźć.

Zawody pokrewne:
Kierunki rozwoju:
kreator cv


Przeczytaj także inne artykuły:

Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Stworzyła wszystkie projekty graficzne szablonów w Kreatorze i identyfikacje wizualną serwisu. Pasjonuje się e-marketingiem - uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, grając w gry strategiczne (StarCraft 2), a wieczorami oglądając Netflixa. Miłośniczka kotów!