Curriculum Vitae Wzór - Gotowe wzory CV do pobrania

Curriculum Vitae Wzór - Gotowe wzory CV do wypełnienia i pobrania w PDF. Kreatywne i Klasyczne szablony CV. Przykładowe wzory CV i wskazówki jak napisać życiorys.
curriculum vitae wzór
Share
Dobre CV ma dać Ci pracę, dlatego powinieneś zadbać nie tylko o to, co w nim napiszesz (i w jaki sposób). Warto również postarać się, żeby Twoje CV wyglądało nowocześnie i profesjonalnie. Odpowiednio wybrany szablon curriculum vitae, może znacznie zwiększyć Twoje szanse w rekrutacji na nowe stanowisko pracy.

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy potrafi i chce męczyć się z tworzeniem CV w programie graficznym. Napisanie dobrego CV w Wordzie, może przyprawić o ból głowy, a trudności z formatowaniem potrafią trwać wieki.

curriculum vitae wzór


Gotowy wzór CV do wypełnienia daje Ci również gwarancję, że Twój życiorys zawsze będzie wyglądał tak samo. Dzięki temu otworzy się poprawnie na każdym urządzeniu (również mobilnym) i w każdym programie, z jakiego korzysta Twój potencjalny pracodawca.


W tym artykule dowiesz się:
  • Jaki jest najlepszy Wzór Curriculum Vitae?
  • Długość życiorysu – ile stron? Jak zmieścić wszystkie informacje na CV?
  • Czcionka w CV – jaka najlepsza?
  • Format Curriculum Vitae – w jakim formacie wysyłać CV? CV w PDF czy DOC?
  • Gotowe szablony Curriculum Vitae do wypełnienia — skąd pobrać?


Zacznijmy od tego, że każdy wzór curriculum vitae powinien zawierać takie informacje jak:
trener szablon curriculum

Przeczytaj: Jakie dane personalne w CV są istotne dla pracodawcy w 2024 roku? W artykule podpowiemy Ci, które dane personalne w CV umieścić, a jakie lepiej z niego wyrzucić.

W podsumowaniu powinny również znaleźć się cele zawodowe. Jak je napisać? Wyjaśnij np. dlaczego zainteresowała Cię właśnie ta oferta, w jakim kierunku chcesz się rozwijać w nowej firmie i jakie kompetencje do niej wniesiesz.

cel zawodowy we wzorze curriculum vitae

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak napisać przekonujące podsumowanie zawodowe, przeczytaj poniższy artykuł: Cel zawodowy w CV - wszystko co musisz wiedzieć, aby napisać skuteczne podsumowanie zawodowe (czytaj)

doswiadczenie w curriculum
Jeśli chodzi o tzw. umiejętności miękkie w CV, wpisuj tylko te, o których pracodawca wspomina w ogłoszeniu. Jeśli wpiszesz w swoim curriculum vitae takie ogólne kompetencje jak „pracowitość”, w żaden sposób nie wyróżnisz się na tle innych kandydatów.

szablon curriculum
Żeby wiedzieć gdzie i jak najlepiej napisać o swojej znajomości języka przeczytaj artykuł: Języki obce w CV — jak opisać znajomość języków w CV?

  • Sekcje dodatkowe — sekcje takie jak wolontariat, projekty, portfolio, hobby, osiągnięcia itp.
Masz jakieś specjalne wyróżnienia lub certyfikaty eksperckie w swojej branży i dotyczą one stanowiska, o które się ubiegasz? Koniecznie dodaj je do CV! 

Pamiętaj, aby na dole CV wpisać klauzulę zgodną z przepisami RODO. Tutaj dowiesz się, jak powinna brzmieć
aktualna klauzula do CV w 2024 roku.


Potrzebujesz wygenerować profesjonalne CV online już teraz? Kreator CraftCv pozwoli Ci w kilka minut stworzyć profesjonalne Curriculum Vitae. Za pomocą naszego Kreatora zwiększysz swoje szanse na pracę idealnie dostosowując swoje CV do oferty pracy.

kreatywny wzor curriculum vitae


WZÓR CURRICULUM VITAE – JAKA DŁUGOŚĆ CV BĘDZIE ODPOWIEDNIA?

Rekruterzy i menedżerowie mają zwykle mało czasu na podjęcie decyzji, czy kandydat powinien przejść dalszy proces rekrutacji.
Standardowa długość dwustronicowego CV w zupełności pozwala na przedstawienie swojej wartości i doświadczenia bez przytłaczania kogoś, stertą informacji o swoich dokonaniach. CV powinno być podsumowaniem Twojego doświadczenia i umiejętności, a nie całej historii twojego życia.

Przeanalizuj swoje CV i rozważ:


Wskazówka: Nasze szablony CV posiadają kilka rodzajów układów graficznych. Z doświadczenia wiemy, że szablony 2-kolumnowe pomieszczą więcej informacji na dokumencie. W razie problemów z pomieszczeniem informacji można również zmniejszyć odległość między wierszami zmniejszyć rozmiary czcionek oraz pozmieniać kolejnością sekcje na dokumencie — to często rozwiązuje problem z mieszczeniem się danych na życiorysie :)

idealne cv wzor


JAK WYBRAĆ WZÓR CURRICULUM VITAE?

Decydując się na gotowy szablon curriculum vitae, nie musisz tworzyć życiorysu zawodowego od zera. Nie musisz się znać na obsłudze programów graficznych i tracić czas na formatowaniu CV w Wordzie. Możesz w pełni skupić się na treści i w ten sposób stworzyć skuteczne CV szybciej niż kiedykolwiek.

NOWOCZESNY WZÓR CURRICULUM VITAE

Kreatywne stanowisko pracy wymaga nowoczesnego CV. Pokaż pracodawcy, że podążasz z duchem czasu i zrób dobre wrażenie, wybierając odpowiedni szablon curriculum vitae. Takie CV będzie skuteczne na stanowiska w branży reklamowo-marketingowej, a także CV dla ucznia, dzięki któremu osoba ubiegająca na wybrane stanowisko wyróżni się spośród innych kandydatów na to samo stanowisko.

nowoczesny szablon curriculum vitae


Taki szablon CV zdecydowanie wyróżnia się spośród innych życiorysów. Zastosowane w tym szablonie żywe i nowoczesne kolory od razu skupiają uwagę czytającego. Kreatywny wzór Curriculum Vitae to propozycja dla osób, które mogą sobie pozwolić na wysłanie bardziej niestandardowego dokumentu.


PROFESJONALNY WZÓR CURRICULUM VITAE

Ubiegając się o poważne stanowisko w poważnym przedsiębiorstwie, najlepsze wrażenie zrobisz profesjonalnym curriculum vitae. Gotowe szablony CV charakteryzują się prostym układem treści i przejrzystością. Dynamiki dodają mu nowoczesne elementy. 

Taki wzór curriculum vitae idealnie sprawdzi się w CV dla Pracownika Biurowego, CV dla Księgowej czy CV Nauczyciela.

profesjonalny wzór curriculum


KLASYCZNY WZÓR CURRICULUM VITAE

Klasyczny wzór CV rekomendowany jest dla osób, które pragną w bardzo prosty i czytelny sposób przedstawić swój przebieg kariery, wykształcenie oraz posiadane umiejętności. Drobne akcenty kolorystyczne sprawiają, że takie CV jest uniwersalne i pasować będzie do niemalże każdego stanowiska.

klasyczny szablon cv


Dane umieszczone w takim szablonie CV są przedstawione na białym tle, dzięki czemu można je łatwo odczytać i przejrzeć. Nie ma tu żadnych skomplikowanych motywów graficznych, które zaburzałyby kompozycję dokumentu.
W Kreatorze CraftCv stworzysz dodatkowo skuteczny list motywacyjny - idealnie pasujący do wybranego wzoru CV. Zachwyć pracodawcę kompletem profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych.

kreator cv


CZCIONKA W CV – JAKA POWINNA BYĆ?

Jednym z bardzo ważnych elementów, mających wpływ na postrzeganie naszego życiorysu jest czcionka, jaką napisane jest CV.
Wybierając odpowiednią czcionkę do CV, należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami, aby w konsekwencji nasze CV zrobiło świetne pierwsze wrażenie na potencjalnym pracodawcy. 

Wybierając font do szablonu zwróć uwagę, aby czcionka w CV była wyraźna (czyli dająca się bez problemu odczytać, bez zbędnych ozdobników) , przejrzysta i czytelna.

Czcionka TREŚCI

Wybór prostej, czarnej i eleganckiej czcionki zwiększy Twoją szansę na sukces. Przejrzysty krój fontu i układ treści ułatwią rekruterowi skuteczne przeskanowanie Twojego dokumentu i będą dowodem Twojego profesjonalizmu. 

Czcionka NAGŁÓWKA

Nagłówki mogą być wyróżnione inną czcionką oraz napisane drukowanymi literami. Nagłówki możesz również wyróżnić nieco większą czcionką niż czcionki treści. Sekcje będą wtedy bardziej widoczne na CV i rekruter nie będzie miał problemu z odnalezieniem potrzebnych informacji w życiorysie. Upewnij się, aby wszystkie czcionki nagłówków były tej samej wielkości.


W Kreatorze CraftCV do dyspozycji masz 8 czytelnych czcionek treści i 8 czcionek nagłówków + 3 różne wielkości ( S / M / L). Jedynym kliknięciem możesz zmienić wszystkie czcionki w dokumencie — to bardzo wygodna funkcja, dzięki której zaoszczędzisz mnóstwo czasu przy formatowaniu CV!

czcionka w cv

W JAKIM FORMACIE ZAPISAĆ CV?

Zawsze zapisuj CV w PDF. Format ten jest już standardem w wysyłaniu dokumentów aplikacyjnych do pracodawcy. Jak potwierdza Forbes, format PDF daje Ci niemal 100-procentową pewność, że CV wyświetli się na każdym urządzeniu w takiej formie, w jakiej je przygotowałeś.
Wysyłając nowoczesne CV w DOC. nie masz pewności, czy pracodawcy poprawnie wyświetlą się elementy graficzne, czcionka czy zdjęcie. 

Dużo zależy od wersji programu Word, której używa. Jeśli natomiast pracodawca korzysta z innego programu do otwierania DOC / DOCX, np. LibreOffice, to nawet najbardziej dopracowany i kreatywny życiorys może wyglądać po prostu źle i nieczytelnie.

cv w pdf zalety


GOTOWE WZORY CV DO POBRANIA

W Kreatorze CraftCv stworzysz swoje CV w zaledwie kilka minut. Kreator CV jest bardzo prosty w obsłudze. Nie wymaga też żadnej dodatkowej wiedzy graficznej ani ściągania dodatkowych aplikacji. Wystarczy, że wybierzesz układ CV i uzupełnisz go treścią.

Gotowe wzory CV możesz pobrać po założeniu bezpłatnego konta w serwisie CraftCv. Każdy szablon CV posiada 8 wersji kolorystycznych, dzięki czemu możesz dopasować kolorystykę szablonu do aplikowanej przez Ciebie oferty pracy.

Darmowe CV do pobrania w kilku krokach:
curriculum vitae gotowe wzory do wypełnienia

Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!