Przykładowe CV do pracy: Napisz profesjonalne Curriculum Vitae!

Profesjonalne CV – pierwszy krok od sukcesu. Stwórz profesjonalne CV z pomocą naszego poradnika. Sprawdź przykładowe CV na różne stanowiska.
profesjonalne curriculum vitae
Share
Zastanawiasz się, co zrobić, aby Twoje CV zachwyciło rekruterów? Z naszego poradnika dowiesz się, jak skutecznie zadbać o profesjonalizm i czytelność swojego Curriculum Vitae! Zobacz przykładowe CV, z którego możesz brać przykład.


W tym artykule dowiesz się:
  • wskazówki, jak napisać profesjonalne Curriculum Vitae
  • przykładowe CV na różne stanowiska
  • dlaczego warto skorzystać z Kreatora CV Online


PO CO MI PROFESJONALNE CURRICULUM VITAE? 


Jak Cię widzą, tak Cię piszą – mawia przysłowie. Jest w nim wiele prawdy i można je odnieść również do procesu rekrutacji. Warto zatem zadbać o to, by prezentować się jak najlepiej. Pomoże nam w tym profesjonalne CV, które jest nie tylko świadectwem naszego doświadczenia zawodowego czy spisem nabytych umiejętności. To zdecydowanie więcej! 

Dobre Curriculum Vitae to prawdziwa wizytówka. Jeśli dokument jest prawidłowo zbudowany i estetyczny, może zwiększyć nasze szanse na wyróżnienie się spośród innych kandydatów starających o to samo stanowisko. Nie lekceważ tego elementu i dołóż starań, aby Twoje CV nie było nudne i byle jakie!Przykładowe CV do pracy stworzone za pomocą Kreatora CraftCv. 
Stwórz CV szybko i wygodnie - bez znajomości programów graficznych. 

profesjonalne cv

NAJWAŻNIEJSZE ELEMENTY KAŻDEGO CV 


Co zatem powinno znaleźć się w profesjonalnym CV? Najważniejsze części zawierają:

1. Dane personalne (w tym dane kontaktowe)

Profesjonalne CV musi zawierać Twoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz zawodowy adres e-mail.

Więcej przeczytasz tutaj: Dane Kontaktowe w CV - które wpisać

2. Cel zawodowy / podsumowanie zawodowe
Cel zawodowy to krótki opis, zawierający najważniejsze z punktu widzenia pracodawcy informacje o kandydacie. Ta sekcja w CV jest rodzajem autoreklamy, która ma na celu wyróżnić Twoją kandydaturę, dlatego powinien być chwytliwy, inteligentny oraz nienachalny.

Więcej przeczytasz tutaj: Podsumowanie zawodowe - co napisać?

3. Wykształcenie
Kieruj się zasadą, że najważniejszy jest ostatni osiągnięty poziom wykształcenia i wymień tylko te szkoły i kursy, które wnoszą coś pożytecznego do twojej kandydatury.

Więcej przeczytasz tutaj: Edukacja w CV, które szkoły wpisać do życiorysu

4. Doświadczenie zawodowe
Doświadczenie, obok opisu umiejętności i podsumowania zawodowego, to najważniejsza sekcja dobrego CV. Opisując swoje obowiązki, staraj się być jak najbardziej szczegółowy i konkretny.

Więcej przeczytasz tutaj: Doświadczenie w CV - jak skutecznie opisać by zainteresować pracodawcę

5. Umiejętności
Opisując umiejętności w CV, dzielisz się z rekruterem informacją o tym, że posiadasz kompetencje, które są wymagane do tego, aby dobrze radzić sobie na danym stanowisku.

Więcej przeczytasz tutaj: Umiejętności w CV - przykłady co wpisać6. Zainteresowania
Zainteresowania wskazują, że masz życie poza pracą, jesteś ciekawą lub też zaangażowaną osobą, bo robisz rzeczy nie tylko wynikające z obowiązków. Twoje zainteresowania powinny wzmocnić wrażenie, które chcesz wywrzeć na rekruterze. Jeśli jesteś w stanie, dodaj do CV zainteresowania jak najbardziej powiązane z zawodem, który chcesz wykonywać.


7. Klauzula (Stopka w CV)
Ważne: Jeśli chcesz podkreślić inne aspekty, które mogą pozytywnie wpłynąć na Twoją rekrutację, warto to zrobić! Brałeś aktywny udział w szkoleniach i konferencjach? Potrafisz obsługiwać specjalistyczne programy? Dodaj do swojego CV rubryki, w których o tym wspomnisz.

profesjonalne cv wzór

PRZYKŁADOWE CV - CO MOŻE ZAWIERAĆ? 

Wiesz już, o jakich kwestiach należy wspomnieć w CV. Przedstawiamy Ci 5 wskazówek, dzięki którym tworzenie profesjonalnego CV będzie jeszcze łatwiejsze.

  • Wykształcenie i doświadczenie zawodowe przedstawiaj w odwróconej chronologii – w ten sposób przyszły pracodawca w pierwszej kolejności zobaczy Twoje ostatnie aktywności. Dodaj również zakresy czasowe, w jakich je wykonywałeś.
  • Pamiętaj zarówno o umiejętnościach miękkich, jak i twardych. Rekrutera interesuje nie tylko to, czy jesteś punktualny i sumienny, ale też to, jakich programów potrafisz używać bądź w jakich językach potrafisz się biegle porozumiewać.

Co napisać w mailu z CV do pracodawcy, aby dostać pracę? Jak przygotować wiadomość z CV i listem motywacyjnym? Odpowiedź na najczęściej zadawane pytania w artykule: Co napisać w e-mailu z CV

przykladowe cv


ZDJĘCIE DO CV - DODAWAĆ CZY NIE? 

Wokół tego, czy CV powinno zawierać nasze zdjęcie, wiele się dyskutuje. Jedni twierdzą, że jest ono zupełnie niepotrzebne, ponieważ to nasze doświadczenie i umiejętności mają przesądzić o tym, czy dostaniemy się na dane stanowisko. Drudzy zaś dostrzegają wiele szans w tym, jakie daje nam umieszczenie zdjęcia w dokumencie. Oto niektóre z nich:

Zyskujemy dodatkową przestrzeń do tego, by pokazać przyszłemu pracodawcy, jacy jesteśmy – uśmiech od ucha do ucha i błysk w oku to coś, co może przekonać do nas rekrutera. Pozytywne nastawienie potrafi szybko wzbudzić sympatię do osoby, której jeszcze nie poznaliśmy osobiście.

Możemy wyróżnić się na stosie innych CV – zdjęcie może być elementem, po którym specjalista HR zapamięta nasze Curriculum Vitae.

Jeśli rekrutujemy się do branży kreatywnej, na przykład jako fotograf, świetnie będzie pokazać się jako osoba działająca z pasją, dodatkowo prezentując swój atrybut, w tym przypadku aparat fotograficzny.

Bez względu na to, co przekona Cię do dodania zdjęcia do swojego CV, warto pamiętać o kilku zasadach:

Inne przykładowe zdjęcia, które stworzą nasz profesjonalny wizerunek w CV:

zdjecie do cv jakie wybrac

Więcej dowiesz się z poradnika: Jak wybrać zdjęcie do CV

AKTUALNA KLAUZULA W CV - JAK BRZMI? 

Nikt nie lubi, gdy jego praca idzie na marne. Może się to stać, jeśli zapomnisz o jednym ważnym elemencie CV – zostanie ono zupełnie pominięte w procesie rekrutacyjnym.

Profesjonalne Curriculum Vitae nie obejdzie się bez klauzuli informacyjnej. Jej zadaniem jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, a co za tym idzie – daje możliwość wzięcia udziału w rekrutacji.


A skąd wziąć taką klauzulę? Są dwie opcje:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)"

klauzula do cv


I voilà! Nic trudnego, prawda?

Więcej dowiesz się z poradnika: Klauzula CV zgodna z RODO

PROFESJONALNE CURRICULUM VITAE W KREATORZE CVW CV nie liczy się tylko treść – forma jest równie ważna! Odpowiedni układ pozwoli Ci świetnie zaprezentować rzeczy, na których najbardziej Ci zależy. Spójny, estetyczny dokument może zwrócić uwagę rekrutera, dzięki czemu chętniej zapozna się z jego zawartością.Na szczęście nie musisz mieć wcale specjalnych zdolności, by stworzyć profesjonalne Curriculum Vitae! Wystarczy skorzystać z Kreatora CV i wybrać interesujący nas szablon CV. Wówczas masz gwarancję, że wszystkie informacje będą zaprezentowane w przejrzysty sposób. 

Dodatkowo możesz dostosować szablon do stanowiska, na które aplikujesz oraz wybrać kolorystykę czy układ, który najbardziej przypadnie Ci do gustu.Badania pokazują, że na jedno oferowane stanowisko, odpowiada ok. 50 zainteresowanych. Co prawda rekruter poświęca średnio 4 minuty na przeczytanie CV, ale to pierwsze 6 sekund decyduje o tym, czy aplikacja zostanie odrzucona, czy czytana dalej.

przykladowe cv


Tworzenie CV z pomocą Kreatora jest dużo łatwiejsze. Unikniesz sytuacji, że zapomnisz o niezbędnych elementach, takich jak dane kontaktowe czy klauzula informacyjna – Kreator sam podpowie Ci, jakie informacje musisz jeszcze dodać.

Więcej dowiesz się z poradnika: Prosty Program do CV


PODSUMOWANIE: PROFESJONALNE CV W PIGUŁCE

Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!