Cel zawodowy w CV – wszystko, co musisz wiedzieć. Wzór + Porady

Cel zawodowy w CV - co wpisać, aby przykuć uwagę? Jak napisać cel zawodowy bez doświadczenia? Przykłady podsumowania w CV dla wielu branż.
cel zawodowy w cv
Share
Cel zawodowy w CV to jeszcze mało znana rubryka w Polsce. Wykorzystywana jest przez niewielki odsetek aplikujących. Jest to jednak ciekawy sposób na wyróżnienie się spośród setek kandydatów aplikujących na dane stanowisko. To właśnie elementy wyróżniające CV mogą pozwolić Ci na uzyskanie wymarzonej pracy, a przynajmniej na otrzymanie zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną.


Z tego artykułu się dowiesz:
  • Jak napisać skuteczne podsumowanie zawodowe w CV?
  • Jak poprawić swoje profesjonalne podsumowanie na podstawie gotowych przykładów?
  • Przykłady dobrze i źle napisanych celów zawodowych
  • Jak napisać cel zawodowy bez doświadczenia?
  • Cele zawodowe na różne stanowiska (przykłady dla różnych branż)


CZYM JEST CEL ZAWODOWY W CV?

Jest to krótkie podsumowanie Twojego doświadczenia dlatego niektórzy nazywają je właśnie podsumowaniem zawodowym. Umieszcza się je na górze CV zaraz po imieniu i nazwisku czy innych danych personalnych. Powinno zawierać Twoje najważniejsze umiejętności czy osiągnięcia. Jednocześnie najlepiej jeśli umieścisz tam informacje o planach na przyszłość i tym co dodasz do firmy, do której aplikujesz.

cel zawodowy w cv


Do zapamiętania! Cel zawodowy nie powinien zajmować wiele miejsca na stronie. Najlepiej jeśli zawrzesz najważniejsze informacje w maksymalnie 5 zdaniach. Nie powinny one przekroczyć 3-4 linijek tekstu.


Sekcja ta nosi też różne nazwy. Spotyka się następujące tytuły:

JAKIE ELEMENTY POWINIEN ZAWIERAĆ 
CEL ZAWODOWY W CV ?


Dobrze napisany cel zawodowy powinien zawierać:

Ważne! Dostosuj swój cel zawodowy w CV do stanowiska na jakie aplikujesz.Cel zawodowy w CV dodasz szybko i wygodnie w naszym kreatorze CV. Znajdziesz w nim gotowe szablony CV do uzupełnienia, porady oraz przykłady.

cv cel zawodowyCEL ZAWODOWY W CV - CZEGO NIE ROBIĆ?

Jednym z największych błędów jakie możesz popełnić jest umieszczenie w tej sekcji w CV znanego cytatu. Może to zostać odebrane przez przyszłego pracodawcę jako chęć sztucznego zwiększenia objętości CV. Nawet jeśli uważasz dany cytat za swoje motto życiowe lepiej zostawić to na rozmowę rekrutacyjną. CV to ma być twoja wizytówka, a nie kogoś dlatego umieszczane informacje powinny dotyczyć bezpośrednio Ciebie.

Inne występujące błędy w sekcji z celami zawodowymi w CV:

Przykład źle napisanego podsumowania zawodowego:
Dzień dobry! W 2013 roku ukończyłam studia magisterskie z Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Warszawskim. Następnie przez 5 lat pracowałam w firmie X na stanowisku młodszej księgowej. Przez kolejne 3 lata zajmowałam stanowisko samodzielnej księgowej w firmie Y. Obecnie szukam nowych wyzwań zawodowych. Jestem osobą skrupulatną i uporządkowaną dlatego mogą Państwo liczyć na to, że zawsze będę oddawać wszystkie dokumenty na czas oraz wypełnione najlepiej jak to tylko możliwe według mojej aktualnej wiedzy. Przyjęcie mnie oznacza dodanie kolejnego dobrego specjalisty w szeregi Państwa firmy.

Przeczytaj także: Social Media w CV - Czy warto umieszczać linki do swoich profili?

PRZYKŁADY DOBRZE NAPISANYCH 
CELÓW ZAWODOWYCH W CV


Cel zawodowy w CV na stanowisko handlowca:
Posiadam 5-letnie doświadczenie w sprzedaży telefonicznej oraz bezpośredniej. Zawsze realizowałem postawione mi cele sprzedażowe. Bardzo dobrze odnajdę się w firmie, gdzie będę miał możliwość dalszego bezpośredniego kontaktu z klientem.
Przeczytaj koniecznie kompleksowy poradnik: Jak napisać skuteczne CV dla handlowca? 


Podsumowanie zawodowe na stanowisko sekretarki/asystentki:
Ostatnie 3 lata mojej kariery to praca na stanowisku sekretarki w firmie X, gdzie przyczyniłam się do uporządkowania wszelkiej dokumentacji. Moim kolejnym krokiem zawodowym jaki sobie wyznaczyłam jest pomoc prezesom w zarządzaniu całym przedsiębiorstwem.
Przeczytaj nasze porady: Jak napisać profesjonalne CV pracownika biurowego? 

Podsumowanie zawodowe na stanowisko grafika:
Zajmuje się grafiką od 5-ciu lat. W tym czasie przygotowywałam grafiki: około 100 do mediów społecznościowych, 21 do katalogów sprzedażowych. Obecnie rozwijam się w identyfikacji wizualnej marki. W Państwa firmie mogłabym tworzyć katalogi dopasowane do wizualnej identyfikacji.
Przeczytaj artykuł: Jak stworzyć kreatywne CV dla grafika? 

Cel zawodowy na stanowisko specjalisty ds. social mediów:
W ciągu 5-ciu lat w agencji X zarządzałam profilami 17-tu klientów. Odpowiadałam za tworzenie planów publikacji postów, ustalałam strategie płatnych promocji, nadzorowałam team moderatorów. W Państwa firmie tak jak na poprzednim stanowisku z uwagą podchodziłabym do umieszczanych treści i publikowała takie, które przyczynią się do uzyskania założonego celu.
Przeczytaj koniecznie kompleksowy poradnik: Jak napisać CV dla marketingowca? 

cel zawodowy w cv

JAK NAPISAĆ CEL ZAWODOWY
 W CV BEZ DOŚWIADCZENIA? + PRZYKŁAD

Jeśli jesteś jeszcze studentem bądź świeżym absolwentem również możesz napisać swój cel zawodowy i się w ten sposób wyróżnić. Pamiętaj, że musisz podkreślić inne elementy niż doświadczenie. Przede wszystkim postaw na umiejętności jakie posiadasz. Uargumentuj jak Twoje studia są skorelowane ze stanowiskiem na jakie aplikujesz. Możesz odnieść się także do odbytego wolontariatu czy wcześniejszych staży.

Przykładowy cel zawodowy dla studenta:
Podczas studiów jeden semestr spędziłem na Erasmusie w Niemczech, co pozwoliło mi na szlifowanie mojego drugiego języka obcego. Jestem przekonany, że moja biegła znajomość angielskiego i niemieckiego przyczynią się bardzo skutecznej obsługi klientów zagranicznych.Podpowiedź: Cel zawodowy umieszczasz na górze CV jednak napisanie go zostaw na koniec. Dzięki temu łatwiej wybierzesz najważniejsze elementy ze swojego CV. Jeśli zdecydujesz się na napisanie celu zawodowego w CV będzie to pierwsza rzecz jaką zobaczy rekruter. Pokaże to Twoje zaangażowanie w poszukiwanie pracy, a także od razu zwróci uwagę na najważniejsze elementy Twojego doświadczenia.


Nie zapomnij również o formalnościach: Jak napisać klauzulę do CV, aby CV nie trafiło do kosza?Badania pokazują, że na jedno oferowane stanowisko, odpowiada ok. 50 zainteresowanych. Co prawda rekruter poświęca średnio 4 minuty na przeczytanie CV, ale to pierwsze 6 sekund decyduje o tym, czy aplikacja zostanie odrzucona, czy czytana dalej

W Kreatorze CraftCv stworzysz swoje gotowe CV w zaledwie kilka mint. Kreator CV jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga żadnej dodatkowej wiedzy graficznej ani ściągania dodatkowych aplikacji. Wystarczy, że wybierzesz szablon Curriculum Vitae i uzupełnisz go treścią.

podsumowanie zawodowe w cvNa koniec, jeszcze kilka przykładów sekcji cel zawodowy dla różnych stanowisk. Nie kopiuj ich! Niech będą one jedynie inspiracją do przygotowania własnego podsumowania zawodowego :)

CEL ZAWODOWY W CV NA STANOWISKO AGENTA NIERUCHOMOŚCI

Moje pięcioletnie doświadczenie jako doradcy klienta w biurze nieruchomości pozwoliło mi na nawiązanie wielu kontaktów w tej branży. Dzięki umiejętnościom sprzedażowym dwukrotnie zostałem wyróżniony przez pracodawcę za realizowanie wyznaczonych planów sprzedażowych. Obecnie poszukuję pracy jako samodzielny agent nieruchomości. Jestem gotowy do założenia działalności gospodarczej i pracy w państwa firmie.

CEL ZAWODOWY W CV NA STANOWISKO TRENERA PERSONALNEGO

Jestem absolwentem kierunku wychowanie fizyczne Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Od dwóch lat pracuję jako instruktor fitness. Brałem udział w kilku edycjach programu pn. „Metamorfoza sylwetki w sześć miesięcy”, który był realizowany w moim miejscu pracy. Za każdym razem osiągałem zamierzony cel i zadowolenie klientów, co poświadczają ich liczne rekomendacje. Obecnie poszukuję pracy jako samodzielny trener personalny w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.

CEL ZAWODOWY W CV NA STANOWISKO MAGAZYNIER

Jestem magazynierem z dwuletnim doświadczeniem. Dotychczas pracowałem za granicą, gdzie pracowałem dla jednej z największych firm logistycznych na świecie. Dzięki mojej skrupulatności we wszystkich przeprowadzonych przeze inwentaryzacjach zgadzały się stany magazynowe. Obecnie poszukuję pracy jako kierownik magazynu.

CEL ZAWODOWY W CV NA STANOWISKO SPRZEDAWCA INTERNETOWY

Interesuje mnie moda i od zawsze śledzę wszystkie modowe trendy. Obecnie prowadzę bloga, który zyskuje coraz większą popularność. Potrafię biegle posługiwać się internetowymi narzędziami promocyjnymi, a także znam techniki sprzedażowe. Jestem osobą sumienną i zorientowaną na osiąganie wyznaczonych celów. Obecnie poszukuję pracy jako specjalista ds. obsługi sklepu internetowego w branży odzieżowej, gdzie mogłabym rozwijać swoją pasję i połączyć ją z codzienną pracą.

CEL ZAWODOWY W CV NA STANOWISKO FIZJOTERAPEUTY

Jestem absolwentem kierunku fizjoterapia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od czterech lat pracuję w szpitalu wojewódzkim. Szczególnie interesuje mnie leczenie pourazowe kręgosłupa i chorób zwyrodnieniowych. Obecnie poszukuję pracy jako fizjoterapeuta w nowoczesnym gabinecie, specjalizującym się w rehabilitacji pourazowej. 

CEL ZAWODOWY W CV NA STANOWISKO CALL CENTER

Trzyletnie doświadczenie w pracy na stanowisku telemarketera nauczyło mnie, że każdy klient jest ważny, a wytrwałość prowadzi do osiągnięcia zamierzonych celów. Przez ostatni kwartał osiągałem najwyższe wyniki sprzedażowe w swoim zespole. Obecnie nadal chcę rozwijać się w sprzedaży produktów i poszukuję pracy w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku. Z chęcią dołączę do Państwa zespołu.

CEL ZAWODOWY W CV NA STANOWISKO LOGISTYKA

Jako pracownik działu spedycji przez dwa lata miałem możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w dziedzinie optymalizacji procesu transportowego. Odpowiadałem za załadunek i pakowanie towaru w wyznaczonym mi czasie. Dzięki mojemu zaangażowaniu i umiejętności analitycznego myślenia poprawiłem wydajność pracy działu o 40%. Obecnie poszukuję pracy na stanowisku koordynatora ds. logistyki.

CEL ZAWODOWY W CV NA STANOWISKO KSIĘGOWEJ

Jestem samodzielną księgową z ponad pięcioletnim doświadczeniem. Pracowałam w biurze rachunkowym, o ugruntowanej pozycji na rynku. Obsługiwałam kluczowych klientów firmy, a dzięki mojej sumienności zwiększyłam przychody biura o 20 %. Aktualnie poszukuję pracy jako główna księgowa.  

kreator cv


Artykuły, które mogą okazać się przydatne dla Ciebie:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Stworzyła wszystkie projekty graficzne szablonów w Kreatorze i identyfikacje wizualną serwisu. Pasjonuje się e-marketingiem - uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, grając w gry strategiczne (StarCraft 2), a wieczorami oglądając Netflixa. Miłośniczka kotów!