Kreatywne CV - Jak łatwo i szybko stworzyć nowoczesne CV?

Kreatywne CV w 2024 - jak zrobić je samemu? W tym artykule podpowiemy Ci jak stworzyć nowoczesne CV w krótkim czasie, które zachwyci rekrutera.
kreatywne cv
Share

Rekruterzy codziennie przeglądają setki CV, dlatego tak ważna jest nie tylko treść, ale też wygląd, jaki prezentuje nasz życiorys. Tworzenie CV jest dla wielu bardzo trudnym i mozolnym zadaniem. Rozwiązaniem takiego problemu może być skorzystanie z kreatora CV.

Niestety wiele istniejących programów oferuje jedynie nudne szablony w okrojonej kolorystyce. Wyglądają bardzo przewidywalnie i nudnie. Podpowiemy Ci jak stworzyć kreatywne CV w krótkim czasie, które zachwyci rekrutera.


Z tego artykułu się dowiesz:
  • Jak stworzyć nowoczesne CV? Jakich kolorów używać? 
  • Przykłady Kreatywnego CV
  • W jakim narzędziu można stworzyć Kreatywne CV? (bez znajomości programów graficznych) 
  • Czy taka forma CV jest poprawna? 
W Kreatorze CraftCv stworzysz swoje CV w zaledwie kilka mint. Kreator CV jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga żadnej dodatkowej wiedzy graficznej ani ściągania dodatkowych aplikacji. Wystarczy, że wybierzesz układ CV i uzupełnisz go treścią. Sprawdź jak łatwo i szybko możesz modyfikować wpisywane dane w szablonach CV. 


kreator cv oryginalne cv

NOWOCZESNE CV — CZYLI JAKIE?


Jeśli nie starasz się o pracę w kancelarii lub administracji publicznej możesz spróbować wyróżnić się kolorem swojego CV. Czarny, granatowy czy niebieski to najczęściej stosowane barwy. Sprawdzą się w klasycznym życiorysie.

Jeśli, chcesz postawić na nowoczesne CV warto dodać trochę koloru. Wystarczą akcenty kolorystyczne w poszczególnych sekcjach, żeby całość nabrała świeżości. Kolorem najlepiej wyróżnić najważniejsze sekcje, czyli takie, które pokażą Twoje atuty.


Nasza rada! Kolor szablonu CV może współgrać, chociażby z bluzką, żakietem czy marynarką, jaką masz na zdjęciu umieszczonym w tym dokumencie. Takie zastosowanie kolorów pokaże, że dbasz o szczegóły.


Zobacz przykład kreatywnego CV Trenera Personalnego

kreatywne cv trener

Nie martw się, jeżeli nie masz wyczucia kolorystycznego. Zarówno Kreatywne Szablony CV, jak i te klasyczne posiadają u nas kilka wersji kolorystycznych. Dzięki temu każdy element Twojego CV będzie spójny. Masz też możliwość utworzenia własnej wersji kolorystycznej — o ile czujesz się dobrze w dobieraniu do siebie kolorów.

Chcesz szybko przygotować oryginalne CV? Skorzystaj z naszego kreatora, w którym znajdziesz kreatywne CV szablony do pobrania


Wygląd CV jest bardzo ważny. Badania dowodzą, że aż 65% ludzi jest wzrokowcami, co oznacza, że obraz zapamiętujemy o wiele łatwiej niż tekst. Dlatego warto zadbać o nowoczesny wzór curriculum vitae— zwłaszcza że w przypadku większości zawodów kandydaci reklamują się podobnymi kwalifikacjami. Zobacz inne nowoczesne szablony CV tutaj.JAK SZYBKO STWORZYĆ NOWOCZESNE CV DO POBRANIA?


GRAFIKA I PIKTOGRAMY

Formy graficzne to coś, co zawsze przyciąga wzrok. Ściana tekstu pomimo tego, że treściwa może być męcząca do czytania. Obrazek pozwoli skupić wzrok i zwróci uwagę rekrutera na informacje w Twoim CV. Kiedy rekruter będzie szukał kontaktu z Tobą to szybciej wychwyci rysunek prezentujący telefon czy mail niż tekst z taką informacją.

Co możesz przedstawić w postaci piktogramu?
  • dane kontaktowe,
  • odnośniki do mediów społecznościowych, strony www
  • zainteresowania

Przykład piktogramów w sekcjach:

oryginalne cv umiejetnosci

Warto, abyś wybierał takie grafiki, które będą korelować z tekstem. Jeśli Twoją pasją jest śpiewanie, w zainteresowaniach dodaj piktogram mikrofonu, a nie rysunek slajdów czy wykresów. Kreator CraftCv daje Ci możliwość wybrania wielu piktogramów, które urozmaicą Twoje kreatywne CV online.

nowoczesne cv

W formie graficznej możesz przedstawić także swoje umiejętności takie jak znajomość języków obcych czy programów komputerowych. Alternatywą dla piktogramów będą kropki, kwadraty, gwiazdki bądź inny styl, który pokaże rekruterowi jak dobrze opanowałeś dany program czy język obcy.

programy w cv kreatywnym


Kolejną opcją na podkreślenie czegoś poprzez lekką formę graficzną jest umieszczenie elementów na tzw. kafelkach. Jest to forma wizualna, w której tło danego słowa nie jest takie jak reszta danej sekcji. Pozwala to na wyróżnienie chociażby swoich atutów czy umiejętności.

atuty w cv nowoczesnym

CZY TAKA FORMA CV JEST POPRAWNA?


Jak najbardziej. Daje to rekruterowi rozeznanie jak bardzo w skali potrafisz posługiwać się danym programem czy językiem. Jest to traktowane jako samoocena. Oczywiście dla jednej osoby dobra znajomość języka obcego może oznaczać swobodną komunikację z native speakerem, a dla innej jest to równoznaczne z opanowaniem kilku podstawowych zwrotów. Jednak dopóki nie posiadasz certyfikatu potwierdzającego daną umiejętność to takie przedstawienie bardzo dobrze zobrazuje Twoje umiejętności, a dodatkowo przykuje wzrok rekrutera.

Nie znasz się na programach graficznych? Stwórz i pobierz kreatywny szablon CV TUTAJ


Dzięki użyciu Kreatora CraftCv możesz stworzyć oryginalne CV w kilka minut. Nie musisz martwić się formatowaniem czy też układem sekcji. Wyróżnisz również najważniejsze informacje i przyciągniesz wzrok rekrutera. Odpowiedni wzór CV od razu zwraca na siebie uwagę, często, nawet zanim osoba rekrutująca skupi się na jego zawartości merytorycznej.


Ważne: Kreatywne CV nie oznacza wcale, że dokument musi szokować swoją formą. Wystarczy, że pokażesz się jako osoba, której zależy. Czasami niewielka zmiana, jak podkreślenie nazw sekcji subtelnym kolorem, może nadać CV kreatywny wygląd. Atrakcyjna forma przekazu świadczy o tym, że kandydat zaangażował się w proces poszukania pracy, wyjątkowo dba o wizerunek zawodowy i stosuje nowoczesne rozwiązania.

KREATYWNE CV W KREATORZE vs UKŁAD STRONY


Kreatywne CV to także takie, które ma ciekawe rozmieszczenie. 
Ściana tekstu nikogo nie zachęca do przeczytania, a już na pewno nie ma nic wspólnego z kreatywnością. Istnieje wiele opcji podziału strony.

Jednym z częściej spotykanych jest podział na dwie kolumny na stronie. Na jednej połowie mamy takie informacje jak doświadczenie zawodowe, ukończone szkoły. Za to na drugiej połowie widnieją informacje kontaktowe, znajomość programów oraz zainteresowania. W kreatorze CraftCv wszystkie sekcje możesz w bardzo łatwy sposób zamienić miejscami. Wystarczy, że je przeciągniesz tam, gdzie Twoim zdaniem powinny się znaleźć.

Przykład nowoczesnego szablonu CV z podziałem na 2 kolumny:

kreator cv oryginalne cv

Kolejny podział, z którym możesz się spotkać to podział w poziomie. Na górze powinny znaleźć się Twoje dane personalne, a także cel zawodowy. Na dole znajdują się takie informacje jak wykształcenie czy doświadczenie oraz kursy i szkolenia. W tym wypadku możesz popracować z formą i umieszczać na górze te informacje, które są dla Ciebie najważniejsze.

Przykład nowoczesnego szablonu CV z podziałem w poziomie:

kreatywny szablon cv

KLAUZULA CV W KREATYWNYM CV


Pisząc kreatywne CV możesz eksperymentować z formą do woli, ale pamiętaj, żeby zawsze na dole dopisywać klauzulę do CV. CraftCv pozwala także na zmianę stopki, co w wielu kreatorach nie jest możliwe.

Element ten jest bardzo ważny. Zdarza się, w ofertach pracy jest wyszczególnione, aby dołączyć konkretną klauzulę do CV z danymi pracodawcy. Jest to wymóg formalny, a nie element kreatywny dlatego warto go nie eksponować. Możesz zastosować nieco mniejszą czcionkę niż w przypadku reszty tekstu. Oczywiście tak, aby dalej była ona czytelna.


Do zapamiętania! Zawsze najważniejsza jest treść. Zadbaj o to, by Twoja kreatywność nie przysłaniała profesjonalizmu. Wartościowe CV nie tylko zapada w pamięć, ale również jest czytelne. Zawiera kluczowe informacje dotyczące doświadczenia, umiejętności i celów zawodowych.


W ciągu kilkunastu minut możesz stworzyć gotowe nowoczesne CV w Kreatorze. Jeśli chcesz mieć do niego stały dostęp załóż bezpłatne konto w CraftCv. Będziesz mieć możliwość powrotu do swojego życiorysu i umieszczenia w nim zmian nawet po kilku miesiącach. W narzędziu znajdziesz 36 profesjonalnych szablonów CV. Jedne z nich są tradycyjne, inne kreatywne. Znajdziesz tam również szablony Curriculum Vitae nowoczesne i CV profesjonalne .   

kreator cvMagdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!