CV dla ucznia - Co wpisać, gdy nie mam doświadczenia?

Przykładowe wzory CV dla ucznia - jak napisać swoje pierwsze CV gdy nie masz doświadczenia? Gotowy przepis na udane CV dla ucznia znajdziesz poniżej.
cv dla ucznia
Share

Stoisz u początku swojego życia zawodowego i postrzegasz je raczej jako porażkę niż karierę? Wszystko dlatego, że nie masz doświadczenia, a przecież wszyscy mówią, że bez znajomości i doświadczenia, to nic się nie znajdzie?

Nie martw się! Wiele zależy od CV. Gotowy przepis na skuteczne CV dla ucznia znajdziesz poniżej.

JAK NAPISAĆ PIERWSZE CV DLA UCZNIA? 

Przede wszystkim, trzeba powiedzieć o kilku zasadach. CV musi być:
  • poprawne gramatycznie, bez błędów ortograficznych 
    Szczególnie jeśli aplikujesz na stanowisko związane z pisaniem. Naprawdę, lepiej jest dać CV do sprawdzenia poloniście, niż oddać je nawet z drobnymi błędami.

  • prawdziwe
    Pisz tylko i wyłącznie prawdę. Szczególnie w CV bez doświadczenia łatwo jest wykryć każdy fałsz, a to z marszu oznacza porażkę.

  • posiadać klauzulę o ochronie danych osobowych
    Bez tego, CV jest w zasadzie nieważne.

WZÓR CV DLA UCZNIA - CV BEZ DOŚWIADCZENIA


Z naszą pomocą, w nowoczesny sposób wyróżnisz się pośród innych kandydatów i pokażesz swoją innowacyjność. Przedstawione poniżej wzory Curriculum Vitae są dziełem współpracy specjalisty od designu oraz fachowców z obszaru Human Resources. Zobacz jak może wyglądać Twoje CV bez doświadczenia (Stwórz CV i List Motywacyjny tutaj)

cv bez doświadczenia

CO POWINNO SIĘ ZNAJDOWAĆ 
W KAŻDYM CV DLA UCZNIA (BEZ DOŚWIADCZENIA)? 


1) Dane osobowe

Tutaj musi znajdować się pełne imię i nazwisko oraz numer telefonu i e- mail. Dodatkowo można zamieścić datę urodzenia.
Co istotne, adres e-mail musi być poważny i oficjalny. Nie oczekuj profesjonalnego traktowania, jeśli rekruter będzie musiał napisać na „koteczek@wp.pl”.

dane personalne w cv


Media społecznościowe to obecnie jedne z tych miejsc, w których spędzamy najwięcej czasu w sieci. Nasza obecność na Facebooku, Instagramie, Twitterze czy innym portalu jest wręcz naturalna. Czy interesują one rekruterów i pracodawców? Tak! Pracodawca chce wiedzieć kogo zatrudnia. Kiedy dodanie linków do Social Mediów w CV jest plusem? Zobacz gdzie dodać linki aby Twoje CV było skuteczne! Przeczytaj: Social Media w CV - Czy warto umieszczać linki do swoich profili? 


2) Fotografia

Fotografia stanowi bardzo ważny element każdego CV. Co warto o niej wiedzieć?

Więcej o tym, jakie powinno być zdjęcie do CV przeczytasz tutaj: Zdjęcie do CV - jakie powinno być? Czego unikać? [4 Wskazówki]

zdjecie w cv bez doswiadczenia

3) Cel zawodowy - Jak go napisać gdy nie mamy doświadczenia? 

Nawet w CV bez doświadczenia musisz krótko wyjaśnić, na czym w ogóle Ci zależy. W takim krótkim wstępie umieść zwięźle informacje na temat:
Cel zawodowy w CV to ciekawy sposób na wyróżnienie się spośród setek kandydatów aplikujących na dane stanowisko. To właśnie elementy wyróżniające CV mogą pozwolić Ci na uzyskanie wymarzonej pracy, a przynajmniej na otrzymanie zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną. Przeczytaj poradnik: Cel zawodowy w CV – wszystko, co musisz wiedzieć. Wzór + Porady

cel zawodowy w cv bez doswiadczenia

4) Wykształcenie w CV dla ucznia - wzór

Tutaj trzeba wpisać ukończone szkoły – tylko oczywiście nie wszystkie. Najlepiej jest wpisać wszystko do liceum, oczywiście z podaniem roczników. Co ważne, nie pomyl się przy wpisywaniu dokładnej nazwy kierunku jaki studiowałeś, czy szkoły albo technikum, które ukończyłeś.

Przykład:
2014 – 2017 Olsztyńska Szkoła Wyższa – Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna; specjalizacja: dziennikarstwo radiowe; studia dzienne ukończone dyplomem z wyróżnieniem, tytuł: licencjat

Jeśli masz ukończone jakieś kursy, szczególnie te zakończone certyfikatem, możesz je tu wpisać.

Jak wyeksponować wykształcenie w CV? Zobacz co wpisać w sekcję edukacja aby Twoje CV było skuteczne: Wykształcenie w CV - jak je opisać? 

5) Umiejętności

Ale ja przecież nic nie umiem! To jest najpoważniejszy błąd, jaki popełnia wiele osób. Każdy coś umie. Warto oddzielnie wypisać krótko umiejętności twarde, osobno zaś miękkie.

Jeśli nie czujesz się pewnie, możesz przyjąć strategię, że piszesz ogóle umiejętności miękkie, takie jak np. elastyczność. Warto jednak nieco wyjść poza schematy i napisać coś, co naprawdę jest ważną cechą charakteru np. „doskonale sobie radzę z rozwiązywaniem konfliktów w grupie”, „potrafię rozładować atmosferę i rozśmieszyć grupę”.

W Kreatorze CraftCv w łatwy i szybki sposób dodasz sekcję umiejętności do CV. Już nie musisz ślęczeć nad formatowaniem CV i wybieraniem czcionek do swojego życiorysu. Za pomocą Kreatora CraftCv bez trudu utworzysz atrakcyjne i kreatywne CV online.

kreator craftcv

Umiejętności w CV ucznia — przykłady:


Umiejętności twarde:

Umiejętności miękkie:

Rekruterzy i eksperci ds. rekrutacji muszą koncentrować się na ocenie inteligencji emocjonalnej kandydatów i ich umiejętności odnalezienia się w różnych sytuacjach. To, które z kompetencji warto podać w CV bez doświadczenia, zależy od:

1. Branży – pomyśl, jakie cechy przydatne są w twoim zawodzie, czego potrzeba na twoim stanowisku.

Animatorowi czasu wolnego kreatywność zdecydowanie się przyda.
Księgowej, asystentce (również wirtualnej) – zdolności organizacyjne.

2. Stanowiska – czy będziesz pracować w zespole czy samodzielnie; a jeśli w zespole – to czy jako jego członek czy lider.
(Aplikując, wiesz, czy zgłaszasz się na stanowisko kierownicze; co do pracy samodzielnej czy w zespole – po treści ogłoszenia też raczej się domyślisz, jak będziesz pracować)

3. Treści ogłoszenia – w wielu ofertach pracy podane jest, jakich cech oczekuje się od kandydata – te warto wpisać.
Oczywiście nie wszystkie albo chociaż w nieco innej kolejności, żeby nie wyglądało to na kopiuj-wklej. :)

6) Doświadczenie

Jak to doświadczenie? Przecież to jest CV bez doświadczenia! A jednak nie do końca tak jest. To jest miejsce, w którym warto wspomnieć o czymś, co pozwoliło Ci zdobyć jakieś umiejętności.

Czyli na przykład:Czemu warto pisać o wolontariatach, projektach ze szkoły, uczelni? Bo nauczyło cię to tego, co będziesz tam robić. Sprzedając babeczki na szkolnym korytarzu nie masz kasy fiskalnej – ale obsługujesz klienta, masz kontakt z żywnością. I tak dalej. 


Chcesz napisać CV bez doświadczenia, które spełni wymagania pracodawców? Zajrzyj do naszego poradnika: Jak długie powinno być Twoje CV? [2024] 

cv dla ucznia

7) Zainteresowania 

Zainteresowania pokazują, że coś lubisz robić, że jesteś wszechstronny. Warto szczególnie wpisać to, co mówi o jakiś twoich zaletach. Fotografia pokazuje na wrażliwość artystyczną, jazda konna na cierpliwość i opanowanie… Wspomnij, jeśli prowadzisz bloga, prowadzisz Fanpage itp.Wskazówka psychologiczna: doprecyzowane hobby są odbierane jako bardziej wiarygodne. Tak jest ze wszystkim, czego podajesz szczegóły. :)


Aby uatrakcyjnić swoje CV możesz pokazać swoje hobby na różne sposoby. Można je po prostu wypisać – ale można też zrobić ciekawiej, np. wybierając w zakładce styl "graficzny", w którym do hobby dodasz ikonę ilustrującą to zainteresowanie. 
 np. zainteresowanie historią mody – ikonka z kapeluszem 
wolontariat w schronisku, rasy psów, agility - ikonka psa

Wygląd Sekcji Zainteresowania w CV - wybierając styl "pisemnie"

zainteresowania w cv dla ucznia

Wygląd Sekcji Zainteresowania w CV wybierając styl "graficznie"

zainteresowania w cv dla ucznia

Warto mieć pasję – to taki frazes, ale bardzo prawdziwy, gdy staramy się zdobyć pracę. To nasze hobby - niech to będzie nawet coś małego, co po prostu lubisz robić w wolnym czasie. A gdy się już masz takiego, mów odważnie o swojej pasji. Bo choć rekruter może początkowo zdziwić się tym, jak szalone i nietypowe i wąskie jest twoje zainteresowanie, na pewno doceni to, jak ciekawym człowiekiem musisz być.

kreator cv


Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!