Jak szybko znaleźć pracę? [6 skutecznych sposobów]

Praktyczne wskazówki dla osób poszukujących pracy. Lista kilkunastu serwisów z ofertami pracy. Sprawdź co możesz zrobić, by szybko znaleźć pracę!
jak szybko znalezc prace
Share

Jak znaleźć szybko prace? 
Praktyczne wskazówki dla osób poszukujących pracy. Lista kilkunastu serwisów z ofertami pracy. 

Sprawdź co możesz zrobić, by szybko znaleźć pracę!

Zacznijmy od tego, co jest najważniejsze, przed zabraniem się do poszukiwania pracy: 

  • Znalezienie swojej branży - sprawdź co Cię interesuje i zachęca do działania. Dzięki temu ograniczysz marnowanie czasu na oferty, które Cię nie interesuje
  • Stworzenie dobrego, mocnego i przejrzystego CV - pomoże Twojemu potencjalnemu pracodawcy zdecydować, czy to właśnie Ty jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko.
  • List Motywacyjny - Często nie chce nam się go pisać, ale gwarantujemy, że warto. CV to tylko kompendium naszych dokonań i umiejętności, w liście motywacyjnym mamy szansę na rozwinięcie naszych osiągnięć i celów oraz pokazanie kim jesteśmy lepiej niż CV.
Jeśli wszystko masz już przygotowane, to bierzmy się do poszukiwań.


Z naszą pomocą, w nowoczesny sposób wyróżnisz się pośród innych kandydatów i pokażesz swoją innowacyjność. Przedstawione poniżej wzory Curriculum Vitae są dziełem współpracy specjalisty od designu oraz fachowców z obszaru Human Resources.

jak szybko znalezc prace


KROK PIERWSZY - ZAANGAŻUJ SIĘ Twoje powodzenie nie zależy od tego, ile CV wyślesz. Ważne, by treść dokumentów rekrutacyjnych świadczyła o tym, że jesteś odpowiednim kandydatem na wolne stanowisko.KROK DRUGI – ZADBAJ O SWÓJ WIZERUNEK W SIECI 

Wujek Google czuwa! Kontroluj informacje o sobie w wyszukiwarkach. 

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne jest dbanie o swój wizerunek w sieci. Nie tylko pracownicy, ale również pracodawcy posługują się mediami społecznościowymi. 

Dlatego upewnij się, czy informacje udostępnione przez Ciebie na Facebooku, LinkedIn i GoldenLine są zgodne z danymi, które zamieściłeś w CV.

kreator cv

Przeczytaj Także: 
Jak długie powinno być Twoje CV? [2024] KROK TRZECI - PRZEJRZENIE PLATFORMY FACEBOOK

Niezależnie czy jesteś osobą, której marzy się praca zdalna, czy też pozyskanie pracy na rynku HoReCa powinieneś zacząć od social mediów, które dają Ci dwie możliwości szybkiego kontaktu ze swoim, być może przyszłym pracodawcą: 

1) Ogłoszenie, które zostało umieszczone na platformie Facebook w zakładce Marketplace.

2) Ogłoszenie opublikowane na grupie dla osób poszukujących pracy 

Obie te formy dają Ci możliwość szybkiej komunikacji z miejscem pracy - z dowolnego miejsca, możesz skontaktować się z osobą, która opublikowała ogłoszenie. Dzięki aplikacji Messenger sprawdzisz czy Twoje zgłoszenie zostało wyświetlone na czacie. Unikasz zbędnego oczekiwania na odebranie maila przez pracodawcę, kontakt telefoniczny i podjęcie decyzji dotyczącej Twojego zatrudnienia. 


jak znaleźć pracę


Przeczytaj Także:
Praca zdalna - jak zarobić pieniądze pracując w domu?


KROK CZWARTY- WYGODNE APLIKACJE NA TELEFON 

Obecne czasy sprowadzają się do elektroniki- niech podniosą ręce ci, którzy swoją pracę znaleźli w gazecie… 

Gwarantuję, że jest to niewielka garstka czytelników. Nasze telefony dają nam masę możliwości; nie tylko sprawdzenie pogody, news’ów z wielkiego świata, czy aktualizacji z wyjazdu na urlop naszych przyjaciół. Dają nam przede wszystkim szanse na pozyskanie nowego, a może nawet lepszego stanowiska pracy.Wystarczy znaleźć aplikację, wgrać do niej CV i jednym kliknięciem wysłać dokument do firmy, której ofertą pracy jesteś zainteresowany. 

Jak znaleźć pracę? 
Kilka przydatnych aplikacji na telefon i co na nich znajdziecie: 

  • Pracuj.pl - znany i ceniony portal do poszukiwania pracy. Jest odpowiedni dla osób, które szukają, ale jeszcze do końca nie wiedzą dokładnie czego, ponieważ samych kategorii można znaleźć tam 35.

  • OLX - mimo, że pewnie kojarzysz platformę OLX, jako miejsce gdzie możesz sprzedać i kupić stare meble, to gwarantuję, że oprócz tego masz możliwość znalezienia tam wygodnej posady. Mało tego OLX daje nam możliwość wgrania dokumentów, które przekażemy jednym kliknięciem potencjalnemu pracodawcy 

    (pamiętaj jednak aby weryfikować firmę do której załączasz dokumenty. Nie wysyłaj załączników w odpowiedzi na KAŻDE ogłoszenie. Uważaj przed fałszywymi ogłoszeniami. Kryją się za nimi oszuści chcący wyłudzić dane osobowe) 


  • Praca za Rogiem - to łatwa w obsłudze aplikacja pozwalająca na poszukiwania pracy w okolicy. Wystarczy zezwolić na dostęp do naszego położenia i możesz cieszyć się licznymi ofertami pracy.


Aplikacji jest naprawdę wiele; znajdziesz nawet takie, które skupiają się tylko na danym rynku- tak jak przykład z góry GastroJob. Wchodząc na App Store czy też Google Play wpisz w wyszukiwanie „praca”- dzięki temu będziesz mógł przebierać w aplikacjach dostępnych na Twój telefon. 


KROK PIĄTY - SZUKAJ U ŹRÓDŁA

Czasem najlepszym sposobem jest bezpośredni kontakt z firmą w której chcielibyśmy pracować. Należy sprawdzić, czy może nie szukają oni pracownika nie używając żadnych dodatkowych pomocy, czy pośredników.

W takim razie, jak sprawdzić czy firma szuka pracownika: 

- Strona internetowa firmy - na dole witryny, zazwyczaj pojawia się zakładka „kariera”, która umożliwia Ci sprawdzenie, czy obecnie nie odbywa się rekrutacja na stanowisko którym jesteś zainteresowany - jeśli tak, to na stronie znajdziesz wymagania do wzięcia w niej udziału.

- Plakaty „Zatrudnię pracownika”- wiele lokali gastronomicznych, jak i sklepów odzieżowych szuka pracowników na własną rękę wywieszając informację na drzwiach wejściowych sklepu. 

- Social Media danej firmy - Pracodawcy często nagrywają filmiki na swojego Instagrama, dodają posty na FB informując obserwatorów o obecnych poszukiwaniach osoby do teamu. 

WAŻNE! Czytaj dokładnie oferty pracy i wybieraj tylko takie, które pasują do Twojego doświadczenia i predyspozycji. Unikaj wysyłania cv gdzie popadnie.Kiedy rozpoczynasz szukanie pracy, mów o tym głośno wszystkim – rodzinie, znajomym, kolegom z dawnej pracy. Im więcej osób będzie miało świadomość, że próbujesz znaleźć pracę, tym większa szansa, że ktoś słyszał o wolnym etacie w dobrej firmie.
CHCESZ SZYBKO ZNALEŹĆ PRACĘ? 
30 STRON Z OFERTAMI O PRACĘ

Wystarczy parę minut by odwiedzić portale pracy w Internecie, na których dziennie zostaje dodanych ponad 30 000 nowych ofert pracy! 

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze serwisy z ofertami o pracę:

Pracuj.pl

Praca.pl
Jobs.pl
Infopraca.pl
Goldenline
Gumtree
OLX
Szukampracy.pl
Adzuna.pl
Indeed.com
Jooble.org
Praca.money.pl
Jestpraca.pl
Praca Gratka
Lento
Careerjet.pl
Randstad.pl
Nuzle.pl
Aplikuj.pl
Jobisjob.pl


Jeżeli naprawdę starasz się o pracę to sprawdzanie ogłoszeń raz na cztery dni nic ci nie da. Czasami okazje pojawiają się w niespodziewanym momencie, dlatego warto wchodzić na strony z ogłoszeniami nawet kilka razy dziennie. 

Dobrym sposobem jest zapisanie się do newslettera / alertu powiadomień na e-maila – jeśli pojawią się nowe oferty na dane stanowisko, będziesz zawsze na bieżąco. To znacznie zwiększy Twoje szanse.
Badania pokazują, że na jedno oferowane stanowisko, odpowiada ok. 50 zainteresowanych. Co prawda rekruter poświęca średnio 4 minuty na przeczytanie CV, ale to pierwsze 6 sekund decyduje o tym, czy aplikacja zostanie odrzucona, czy czytana dalej.

jak znalezc pracePrzeczytaj Także: 
CV Online - Stwórz CV za pomocą prostego Kreatora CV


KROK SZÓSTY – SPERSONALIZUJ WIADOMOŚĆ DO PRACODAWCY 

Nie lekceważ wiadomości za pośrednictwem której odpowiadasz na ogłoszenie potencjalnego pracodawcy. Warto w niej ponownie uwypuklić te cechy/umiejętności, które pojawiły się wśród wymagań na to konkretne stanowisko

Pokaż swojemu przyszłemu pracodawcy, jakie przyszłościowe skutki będzie miało zatrudnienie Ciebie w jego firmie- co możesz dać nowego, świeżego od siebie… Jak Twoja osoba wpłynie na zespół, miejsce pracy i klientów. 

Zadbaj o dopasowanie swojego CV pod ofertę pracy na którą właśnie aplikujesz. Nie odpowiadaj na ogłoszenia w weekend. Poczekaj z tym do wtorku, środy. Wszyscy wysyłają wiadomości w weekend (bo wtedy mają czas), więc twoje CV może “zginąć” wśród setki CV wysłanych na dane stanowisko w sobotę i niedzielę.Czasami poszukiwania trwają długo i człowiek się zniechęca – to całkowicie normalnie. Ale nie poddawaj się: uparci ludzie zawsze zdobywają to, czego chcą. Trzymamy kciuki za Twoje poszukiwania i mamy nadzieję, że szybko znajdziesz pracę w której zostaniesz na długi czas.


kreator cv


Artykuły, które mogą okazać się przydatne dla Ciebie: 
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!