CV Grafik - Wzór CV dla Grafika Komputerowego [Przykład]

Wzór CV dla Grafika Komputerowego. Napisz skuteczne CV na stanowisko w branży kreatywnej.
cv grafik
Share

CV GRAFIK KOMPUTEROWY

Grafik komputerowy to osoba, która ma za zadanie przekuć pomysł w obraz. Tworzy ulotki, plakaty oraz inne projekty. Żeby jednak zacząć pracę w tym zawodzie, potrzebna będzie nie tylko znajomość programów graficznych. 

 CV GRAFIKA KOMPUTEROWEGO 
- JAKIE CECHY CHARAKTERU SĄ PRZYDATNE? 

 • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i pod presją czasu 
 • Zdolność aktywnego słuchania (tak, by realizować powierzone projekty zgodnie z oczekiwaniami klienta) 
 • Kreatywność i wysokie poczucie estetyki 
 • Samodzielność 
 • Dokładność, a nawet perfekcjonizm 
 • Cierpliwość 
 • Asertywność 
 • Empatia 
 • Komunikatywność 
 • Odpowiedzialność 
 • Terminowość 
 • Łatwość przyswajania wiedzy technicznej 

Dobry grafik godzinami przegląda inne realizacje, projekty, nieustannie szuka kolejnych inspiracji, ma za sobą mnóstwo stworzonych kreacji, a co najważniejsze nigdy nie pozwoli, aby “dzieło” wychodzące spod jego ręki nie było dobre. Pamiętaj: Im więcej pracodawca znajdzie podobieństw w ogłoszeniu i umiejętnościach w Twoim CV, tym większa szansa, że zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną. 

cv dla grafika komputerowego

 JAKIE UMIEJĘTNOŚCI W CV GRAFIKA KOMPUTEROWEGO 
SĄ POŻĄDANE?
 • Grafik powinien bardzo sprawnie posługiwać się komputerem – chodzi tutaj zarówno o znajomość programów komputerowych typu Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, jak i otwartość na nowe technologie 
 • Umiejętność pracy pod presją czasu 
 • Umiejętność pracy nad kilkoma projektami jednocześnie 
 • Znajomość najnowszych trendów w świecie multimediów, reklamy i designu – i umiejętność dopasowywania do nich swoje projekty
 • Znajomości technik druku, ich możliwości i ograniczeń
 • Umiejętność składu i przygotowania materiałów do druku na różnych nośnikach 
 • Znajomość zasad kompozycji projektów graficznych, liternictwa i doboru kolorów. 

Mile widziana jest również: 
 • Znajomość HTML, CSS, Javascript, narzędzi webmasterskich czy technologii Flash 
 • Umiejętność obróbki materiałów video oraz animacji komputerowych (znajomość programów Premiere, After Effects) 
 • Wiedza z zakresu tworzenia wizualizacji (grafika 3D) 
 • Znajomość zagadnień związanych z prawami autorskimi 
 • Znajomość formalnych aspektów dotyczących np. projektowania znaku graficznego (Księga Znaku) 


Podkreśl te umiejętności, które są najważniejsze w samym ogłoszeniu o pracę. Dlaczego? Ponieważ ubiegasz się o stanowisko grafika. Nie każdy zna się na tym co robimy i zmiana nazewnictwa może skutkować tym, że rekruter nie będzie wiedział o co chodzi i uzna, że nie masz wymaganych umiejętności. 


Przeczytaj także kilka naszych rad i na opisanie umiejętności w CV dla grafika: Umiejętności w CV - co warto wpisać? [5 wskazówek]


cv grafika

 PODSUMOWANIE ZAWODOWE GRAFIKA - CO NAPISAĆ?

Podsumowanie zawodowe to sekcja, którą umieszcza się na górze (dlatego tam właśnie znajdziesz ją w naszych szablonach). 

Wypełniamy ją jednak na końcu, mając przed oczami cały nasz życiorys. 

Jest jak rozmowa w windzie – krótko ma pokazać kim jesteś, czym się zajmujesz i co chcesz dać firmie, do której aplikujesz. Jeden rzut oka i dwa zgrabne zdania pozwolą wywindować Twoją kandydaturę na szczyt listy, a nawet zapewnić zatrudnienie. 

Z drugiej strony potrafią skutecznie wszystko zepsuć, jeśli tylko ograniczymy się do ogólników. Napisz jaki masz zawód, ile doświadczenia (jeśli jest spore), podkreśl swoje najważniejsze atuty, wypisz aspiracje. 

 Przykładowe podsumowania zawodowe w CV grafika: 

„Grafiką komputerową zainteresowałam się kilkanaście lat temu… najpierw była to tylko zabawa, poznawanie programów graficznych, później zdecydowałam kształcić się w tym kierunku. Nauka w szkole dała mi możliwość rozwijania umiejętności związanych z projektowaniem. Moją wiedzę poszerzałam w firmach, w których podjęłam pracę, gdzie zdobywałam coraz to nowe doświadczenia i wiedzę z zakresu grafiki komputerowej.” 

„Jestem grafikiem komputerowym. Swoje projekty opracowuję za pomocą pakietu Adobe. Specjalizuję się w projektowaniu identyfikacji wizualnej, budowaniu wizerunku firm, brandingu, projektowaniu www oraz w kompleksowej obsłudze graficznej.” „Jestem 27-letnim grafikiem, który lubi uczyć się nowych rzeczy. Grafika to moja pasja od najmłodszych lat i ciągnie się aż dotąd. Chcę rozwijać się w obszarze użytkowego projektowania graficznego oraz digitalu.” 

„Jestem grafikiem komputerowym pragnącym rozwijać swoje kompetencje zawodowe oraz podejmować kolejne wyzwania. Opracowuję graficznie materiały marketingowe oraz przygotowuję je do druku.” 

"Zorganizowany i kreatywny Grafik komputerowy z 3-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w agencji reklamowej. Biegle posługujący się oprogramowaniem z pakietu Adobe. Postrzegany jako wszechstronny, nieszablonowy i zaangażowany pracownik, doskonale pracujący w grupie. Szuka pracy w której będzie się spełniał się zawodowo realizując wytyczne firmy." 

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak napisać przekonujące podsumowanie zawodowe, przeczytaj poniższy artykuł: Cel zawodowy w CV - wszystko co musisz wiedzieć, aby napisać skuteczne podsumowanie zawodowe (czytaj)


WZÓR CV DLA GRAFIKA KOMPUTEROWEGO 

Grafika jest wdzięczną, pełną wyzwań dziedziną. Wygląd aplikacji powinien to odzwierciedlać. Pamiętaj jednak, że dokument trafi do działu HR, nie reklamy. Musi być funkcjonalny i czytelny. Na pokazanie swoich umiejętności przyjdzie czas przy opisywaniu doświadczenia. Jasny, wyróżniający się szablon z dobrze dobranym zdjęciem może sprawić, że Twoja aplikacja zamiast do kosza, trafi do dalszego etapu naboru. 

Grafik to zawód zdecydowanie kreatywny, więc tworząc swoje CV możemy wykazać się tą cechą. Już nie musisz ślęczeć nad formatowaniem CV i wybieraniem czcionek do listu motywacyjnego. Dzięki naszym szablonom zaoszczędzisz mnóstwo czasu. 


 
Zobacz przykładowe CV dla Grafika. Wzór CV pochodzi z Kreatora CraftCv. 

cv grafik
cv grafika komputerowego

Dobrze napisane CV grafika nie tylko jest atrakcyjne wizualnie (uporządkowane i estetyczne). To nie tylko projekt graficzny. Jest Twoją osobistą ofertą, skierowaną do konkretnego pracodawcy w odpowiedzi na konkretne ogłoszenie.  DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE W CV DLA GRAFIKA

Portfolio dobrego grafika to jego najlepsza wizytówka. Dlatego w CV grafika również trzeba je umiejętnie wyeksponować. Tutaj też liczą się konkrety. Bez tego nie wyróżnisz się z tłumu. Lepiej już usunąć wszystkie zbędne informacje i skoncentrować na dokładnym opisaniu doświadczeń zawodowych związanych z grafiką. Wypunktować projekty w jakich się uczestniczyło i programy wykorzystane w realizacji. 

Oczywiście najwięcej uwagi trzeba poświęcić tym wspomnianym przez Pracodawcę w ogłoszeniu. 

Pamiętasz słowa kluczowe? 

Teraz pora je wykorzystać i delikatnie podkreślić, np. pogrubieniem

Aby ta metoda zadziałała, nie może być jednak nadużywana. 

Jeśli masz możliwość dodania linków do swoich projektów, zrób to! Nie tylko przykujesz uwagę działu HR ale i od razu dasz popis swoich umiejętności. Dzięki temu pokażesz się też pracodawcy, jako ekspert w swojej dziedzinie. Wskazówka: Nie musisz używać nazwy stanowiska jakie jest zapisane w Twojej umowie o pracę - użyj takiej nazwy jaka jest zrozumiała dla wszystkich i oddaje to, czym sie zajmujesz. 


Chcesz poznać więcej wskazówek, jak skutecznie opisać doświadczenie w CV ? 
Przeczytaj artykuł: Doświadczenie w CV - jak je skutecznie opisać? [5 złotych zasad]

 Jeśli dopiero szukasz pierwszych zleceń, zrób kilka projektów pro bono albo po prostu przygotuj kilka prac jako demo, do pokazania przyszłym przełożonym. 

JAKIE SĄ GŁÓWNE OBOWIĄZKI GRAFIKA KOMPUTEROWEGO? 
 • Projektowanie materiałów webowych (strony www, landing page, mailingi, kampanie banerowe, newslettery) 
 • Projektowanie materiałów promocyjnych do druku 
 • Tworzenie materiałów graficznych na potrzeby social media 
 • Projektowanie identyfikacji wizualnych 
 • Kreowanie graficznego wizerunku firmy 
 • Obróbka zdjęć, przygotowywanie wizualizacji produktów. 
 • Skład DTP 
 • Kontakty z drukarniami 


Dobry grafik powinien być wszechstronny i potrafić stworzyć wiele różnych rzeczy.Jeden klient może przecież potrzebować projektu logo, katalogu, ulotek, fotografii produktowej. WYKSZTAŁCENIE I KURSY W ZAWODZIE GRAFIKA 

 Jest to zawód, w którym pierwszoplanową rolę odgrywają zdolności, a nie posiadane wykształcenie – dlatego też pracodawcy nie oczekują z reguły wykształcenia wyższego informatycznego lub artystycznego (choć może być ono atutem), są za to zainteresowani zobaczeniem wykonanych przez kandydata projektów. 

Formalna edukacja jest mniej ważna od osiągnięć. Ale jeśli masz za sobą studia graficzne albo informatyczne, warto o tym wspomnieć. Pamiętaj, że liczy się tylko ostatni etap edukacji. Jeśli masz za sobą tematyczne kursy czy szkolenia, zdecydowanie warto się nimi pochwalić.  
Szkolenia dla grafików komputerowych mogą dotyczyć określonych programów wykorzystywanych w obróbce graficznej czy też przy tworzeniu grafiki. Szkolenia takie mają różne poziomy, dodatkowo programy są często aktualizowane i publikowane w nowych wersjach, co może wymagać przyswojenia wciąż nowej wiedzy. 

Jeśli chodzi o języki obce, wielkim plusem będzie znajomość języka angielskiego. Inne będą również wielkim atutem, szczególnie przy projektach dla zagranicznych zleceniodawców. 

Jak wyeksponować wykształcenie w CV grafika? Co jest ważniejsze - wykształcenie czy doświadczenie? Zobacz co wpisać w sekcję edukacja aby Twoje CV było skuteczne. Wykształcenie w CV - Jak je opisać? [Porady i Przykłady] 

skuteczne cv dla grafika
CZY WARTO WPISYWAĆ SWOJE ZAINTERESOWANIA? 

Ta niepozorna rubryka w twoim życiorysie bardzo często odzwierciedla twoją osobowość. Warto więc poświęcić jej trochę uwagi. W tym zawodzie najbardziej pożądane hobby związane jest z architekturą, sztuką, marketingiem.

Pamiętaj tylko, aby podawać konkretne zainteresowana. Zbyt ogólne sformułowania nie przyciągają uwagi i wydają się banalne.

Jak zatem pisać o zainteresowaniach w swoim CV?
 • postaraj się, by zainteresowania którymi chcesz się podzielić pokazały, jaką jesteś osobą
 • unikaj zainteresowań, które mogą być kontrowersyjne
 • jeśli masz wiele pasji – wybierz 2-3 najsilniejsze i najczęściej realizowane
 • postaraj się podkreślić zainteresowaniami swoje kompetencje


Ważne: wpisz do CV tylko rzeczy, o których chcesz i lubisz rozmawiać – aby to lekkie pytanie nie zamieniło się w kolejny powód do zdenerwowania.KLAUZULA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH 
W CV DLA GRAFIKA

 Na dole CV dla dopełnienia formalności należy zamieścić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji. 

 Aktualna klauzula CV na 2024 rok: 

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko." 

Jeżeli chcesz, żeby Twoje dane osobowe były przetwarzanie również na potrzeby przyszłych rekrutacji, do CV dodaj następującą formułkę: 

"Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji przez wyżej wskazaną firmę."Pamiętaj: RODO obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Dlatego klauzulę powinieneś dodać również do CV, które wysyłasz do zagranicznych pracodawców. Klauzula CV jest wymogiem formalnym i nie musisz jej eksponować (w przeciwieństwie do swojego doświadczenia i umiejętności). Ważne, aby zachować wymóg i po prostu pamiętać, że w stopce w CV ta klauzula musi się znaleźć.

Jakie są możliwości rozwoju dla grafika? 
 • Zarządzanie zespołem działem (Główny Grafik) 
 • Rozwój w innych kierunkach (np. Webmaster) 
 • Rozwój w kierunkach usług marketingu wizualnego 

 Gdzie znajdzie pracę grafik komputerowy? 

Praca grafika komputerowego jest o tyle specyficzna, ponieważ jego głównym narzędziem jest komputer. Z tego względu otrzymuje on dużą swobodę, ze względu na mobilność swojego laptopa. 

Grafik znajdzie pracę w agencjach reklamowych oraz działach PR dużych firm. Może pracować na etacie, prowadzić własną działalność gospodarczą lub zarabiać jako freelancer na umowie o dzieło. 


Najczęstszymi miejscami, gdzie grafik może znaleźć zatrudnienie (zaraz obok agencji reklamowych) są: 
 • Dział marketingu danego przedsiębiorstwa, 
 • Studia grafiki komputerowej, 
 • Wydawnictwa, 
 • Zakłady zajmujące się poligrafią, 
 • Firmy chcące wypromować swój nowy produkt, 
 • Sklepy internetowe


Wskazówka: Zanim zaczniesz szukać pracy, warto pomyśleć o stworzeniu swojego portfolio  oraz wykreowaniu własnego, profesjonalnego wizerunku w sieci. 


 Powyższe porady można również wykorzystać w przypadku pisania na inne stanowiska: 
 • Grafik Kreatywny 
 • Grafik DTP 
 • Projektant 
 • Specjalista ds. Wizualizacji 
 • Front-end Developer 
kreator cv

Zobacz także CV na inne stanowiska: 
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!