CV Marketing - Wzór CV Specjalista ds. Marketingu [Przykład]

CV marketing - Jak napisać CV dla specjalisty ds. marketingu? Sprawdź co wpisać aby zrobić wrażenie na przyszłym pracodawcy.
cv-marketing
Share
CV DLA MARKETINGOWCA 

Dobry specjalista ds. marketingu to ktoś, kto skutecznie wypromuje produkt i zwiększy jego sprzedaż. Jeśli uważasz, że posiadasz te cechy, pozostaje Ci tylko przygotować idealne CV. Jak to zrobić i co powinno zawierać? 

Będąc specjalistą do spraw marketingu, odpowiadasz za to, jak postrzegany jest dany produkt. Oznacza to, że do Twoich obowiązków będą należeć budowanie strategii marketingowych, analiza wyników czy współpraca z innymi działami (np. handlowym). 

Wymogiem stawianym kandydatom na specjalistów ds. marketingu jest przede wszystkim doświadczenie na podobnym stanowisku. Ważne są także predyspozycje do wykonywania tego zawodu i cechy charakteru. 

 Jakie atuty i cechy charakteru powinien posiadać skuteczny specjalista ds. marketingu? 
 • Kreatywność, 
 • Konsekwencja w dążeniu do celu, 
 • Umiejętność analitycznego myślenia, 
 • Komunikatywność, 
 • Determinacja, upartość 
 • Doskonała organizacja pracy

cv marketingowiec

 Jakie umiejętności marketingowca są pożądane? 
 • Otwartego umysłu i ciągłej chęci do nauki nowych rzeczy - marketing nie stoi w miejscu, wręcz przeciwnie, rozwija się bardzo dynamicznie. 
 • Dobrego pióra - marketingowiec zajmuje się mailingiem, mediami społecznościowymi, często też blogami. 
 • Ambicji i pasji - marketingowiec bez pasji to marketingowiec bez zaangażowania. 
 • Posługiwania się językami obcymi - a już z pewnością językiem angielskim. Nie da się ukryć, że najwięcej najciekawszych publikacji związanych z marketingiem napisanych jest właśnie w języku angielskim. 
 • Znajomość psychologii - W pracy marketingowca ważna jest znajomość psychologii. Tworzenie kampanii marketingowych wymaga stosowania języka perswazji 
 • Umiejętność pracy w grupie - Większość kampanii marketingowych jest tworzona przez zespół specjalistów. Ważna jest więc komunikatywność i umiejętność współpracy. Specjalista ds. marketingu koordynuje prace m.in.: grafików i copywriterów.
 • Obsługi narzędzi marketingowych - wiele programów może ułatwić analizę marketingową. W związku z tym umiejętność ich obsługi jest najczęściej wymagana przez pracodawców. 
 • Wiedza z zakresu PPC (Google Ads, Facebook Ads) – jest duża szansa że będziesz koordynował lub tworzył płatne kampanie w Internecie – znajomość platformy Google Ads i Facebook Ads będzie na pewno sporym plusem 

A także dodatkowo: 
 • Dobra znajomość zagadnień SEO 
 • Znajomość programów Adobe Photoshop i Corel Draw 
 • Znajomość HTML i CSS 
 • Znajomość Wordpressa 
 • Znajomość SALESmanago lub innych narzędzi do automatyzacji marketingu 

Tylko skoro każdy ma jakieś umiejętności, to które z nich mam wpisać do CV, żeby zapewniły mi pracę? A przynajmniej zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Przeczytaj: Umiejętności w CV - co warto wpisać? [5 wskazówek]


 Przed przystąpieniem do tworzenia CV specjalisty ds. marketingu warto zacząć od analizy ogłoszenia. 

 CV MARKETING - PODSUMOWANIE ZAWODOWE


Podsumowanie zawodowe to w dzisiejszych czasach prawdopodobnie najważniejsza część CV. Jest jak dobre chwytliwe hasło marketingoweCV jest najpierw jedynie skanowane wzrokiem przez Rekrutera. Dopiero potem jest czytane uważniej – do agencji reklamowych wpływają ich setki! 

A więc właściwie napisane podsumowanie zawodowe i cel zawodowy decydują o Twoim „być albo nie być” zwłaszcza, gdy aplikujesz do firmy nie szukającej obecnie pracowników. To jest trochę tak, jakbyś miał/a przedstawić się potencjalnemu szefowi w trakcie jazdy windą. Maksymalnie dwa zdania długości i użycie języka korzyści powiedzą osobie czytającej, kim tak naprawdę jesteś. Im więcej konkretów i cyferek, tym lepiej. „Specjalista ds marketingu z czteroletnim doświadczeniem, który odpowiada za sukces marki XYZ”  - brzmi lepiej, niż jakiś oklepany frazes.

Możesz też bardziej rozbudować swoje podsumowanie zawodowe i napisać: 

"Jako osobie skrupulatnej, kreatywnej, nastawionej na realizację celów w sposób efektywny, lecz nieszablonowy, zależy mi na rozwoju kompetencji w zakresie tworzenia angażujących, motywujących treści i skutecznych strategii komunikacyjnych."

"Jestem specjalistą ds. marketingu z ponad 2-letnim doświadczeniem. Nieustannie dążę do podnoszenia własnych kwalifikacji i umiejętności z zakresu marketingu i sprzedaży. Specjalizuje się w social mediach i wiąże przyszłość z tą prężnie rozwijającą się branżą."

"Moje zainteresowania zawodowe skupiają się wokół marketingu z naciskiem na działania internetowe. Zdobyte doświadczenie pozwala mi na efektywną pracę z portalami społecznościowymi, takimi jak Facebook, Instagram oraz YouTube. W swojej pracy łączę umiejętności pracy z narzędziami graficznymi, marketingiem tradycyjnym oraz działaniami online."

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak napisać przekonujące podsumowanie zawodowe, przeczytaj poniższy artykuł: Cel zawodowy w CV - wszystko co musisz wiedzieć (2024)


 WZÓR CV DLA SPECJALISTY DS. MARKETINGU

Tworząc nasze dokumenty aplikacyjne, zazwyczaj zaczynamy od wyboru szablonu. Marketing to branża kreatywna, więc tutaj też możemy wykazać się tą cechą. Można pozwolić sobie na ciekawszą szatę kolorystyczną czy dodanie elementów graficznych.

Już nie musisz ślęczeć nad formatowaniem CV i wybieraniem czcionek do listu motywacyjnego. Za pomocą naszego kreatora CV bez trudu utworzysz atrakcyjne i kreatywne CV online.  


CV przyciągnie uwagę wtedy, gdy będzie miało profesjonalną szatę graficzną oraz gdy będzie przejrzyste. Odpowiednie kolory mogą zwiększyć zainteresowanie czytelnika nawet o 80 procent. 

cv marketing


Do powyższego przykładu został użyty szablon CV Oracle. Pastelowe panele sprawiają, że wzór staje się bardziej czytelny i przyjazny dla oka rekrutera. Jego atrakcyjna kolorystyka pozwoli Tobie na wyróżnienie się z tłumu i przyciągnięcia uwagi na Twoje Cirruculum Vitae. Szablon CV idealny dla wszystkich tych, którzy poszukują nie tylko wyszukanego, ale także schludnego wyglądu. Idealnie sprawdzi się na stanowiskach wymagających od kandydata kreatywności i inwencji twórczej. 

 Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej formalnego, możesz przejrzeć nasze inne wzory ( zobaczysz je tutaj) - bardziej stonowane szablony CV, które zwrócą uwagę najbardziej tradycyjnych menedżerów. 

cv w marketingu


 JAK OPISAĆ DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE 
W CV SPECJALISTY DS. MARKETINGU? 

Średnio 250 kandydatów zgłasza się na jedno stanowisko pracy. Już wiesz, dlaczego rekruter poświęca około 6 sekund na jedno CV. Najważniejsze są więc twarde dane. Dobrze jest pisać w pierwszej osobie, ale nie jest to niezbędne. 

 W czym się specjalizujesz? 

Marketing szeptany? Strony www? Budowanie strategii? Branding? Reklama w mediach tradycyjnych? 


 
Zamiast epatować ogólnikami, postaw na konkret. Opisz, jakim budżetem dysponowałeś i jakie były Twoje obowiązki. Jakie osiągnęłaś rezultaty.  Bogate doświadczenie w pracy w marketingu to ogromny plus. Zadbaj o to, by odpowiednio je opisać. 

Pochwal się sukcesami. 

 W tym celu pochwal się przy swoich osiągnięciach liczbami czy procentami, np.: 
 • zwiększyłem konwersję o 9% 
 • zwiększyłem liczbę wejść na stronę ze 100 osób do 1200 osób miesięcznie 
 • podwoiłem zysk ze sprzedaży do 1 mln zł 

Jeśli natomiast dopiero zaczynasz, złóż podanie o staż lub rozważ praktyki. W dokumentach podkreśl, że posiadasz cechy przydatne w danej agencji i udowodnij to. 

 Napisz, co zyska pracodawca, wybierając właśnie Ciebie. 

 Nie popełniaj też błędu wielu Kandydatów i nie myl marketingu ze sprzedażą, bo to nie to samo. Możesz przekroczyć jedną stronę – byle trafnie i przekonująco opowiedzieć o tym, czym się zajmujesz i dlaczego. Dobrym trikiem jest pogrubienie słów kluczowych i pozbycie się zbędnych informacji, np. epizodów zawodowych nie związanych z marketingiem. Pamiętaj, że masz pokazać, ile firma zyska, wybierając właśnie Ciebie. Gromadząc referencje i portfolio, też zwiększasz swoje szanse w procesie rekrutacji. 

Jakie są główne obowiązki specjalisty ds. marketingu? 
 • Współuczestnictwo w tworzeniu strategii marketingowej 
 • Planowanie i wdrażanie kampanii marketingowych ATL/BTL 
 • Redagowanie publikacji prasowych i tekstów promocyjnych 
 • Aktywny udział w tworzeniu materiałów wizerunkowych i marketingowych 
 • Dbałość o jakość materiałów marketingowych (ich aktualność i dostępność) 
 • Ścisła współpraca z działem handlowym 
 • Współpraca z zewnętrznymi partnerami w celu realizacji przyjętej strategii marketingowej 
 • Reprezentacja firmy na zewnątrz podczas targów, konferencji czy innych spotkań, 
 • Uczestniczenie w prowadzeniu fanpage'a oraz strony internetowej, aktywności na portalach społecznościowych i w promowaniu firmy
 • Zarządzanie budżetem marketingowym 
 • Monitorowanie internetowych trendów, aktywności konkurencji. 

Zakres zadań, choć tak czy inaczej wydaje się pokaźny, może się zwiększać. Zawód marketingowca silnie wiąże się bowiem z kreatywnością, co oznacza, że tak naprawdę wiele zależy od samych specjalistów. 

Chcesz wiedzieć, co jeszcze wpisać do sekcji "doświadczenie" w CV dla specjalisty ds. marketingu? Przeczytaj ten artykuł: Doświadczenie w CV - jak je skutecznie opisać (5 złotych rad)

cv dla specjalisty ds marketingu


WYKSZTAŁCENIE SPECJALISTY DS. MARKETINGU 

 W przypadku specjalisty ds. marketingu preferowane jest wykształcenie wyższe o specjalizacji handel i marketing lub komunikacja marketingowa. Jest to oczywiście pożądane i z pewnością można uznać to za dobrą stronę pracownika, jednak zaznaczyć należy, że wykształcenie kierunkowe nie jest koniecznością. 

Liczą się również umiejętności marketingowca nabyte dzięki doświadczeniu zawodowemu - nie tylko stricte w marketingu, ponieważ istotny może być także handel, PR czy reklama. 

Jako specjalista ds. marketingu nie wpisuj w swoim CV marketingowym ukończonego gimnazjum, a tym bardziej podstawówki. Nie ma to żadnego znaczenia dla pracodawcy.


W CV specjalisty ds. marketingu warto omówić kursy i szkolenia związane z wykonywaną pracą, np. kurs z technik sprzedaży czy szkolenie z budowania kampanii Adwords, Facebook Ads czy innych. Świadczą one o potencjale kandydata oraz o tym, że jest chętny do pogłębiania swojej wiedzy. 


Jak wyeksponować wykształcenie w CV marketingowca? Co jest ważniejsze - wykształcenie czy doświadczenie? Zobacz co wpisać w sekcję edukacja aby Twoje CV było skuteczne.  Wykształcenie w CV - Jak je opisać? [Porady i Przykłady]


 ZAINTERESOWANIA W CV MARKETINGOWCA 

Hobby w CV to niedoceniany element w życiorysie. Jeśli dobrze to „rozegrasz” możesz przekonać do siebie Rekrutera właśnie właśnie tymi końcowymi linijkami. Tak się bowiem składa, że najlepiej zapamiętujemy to, co na początku i to, co na końcu. 

 Nawet jeśli faktyczne Twoje hobby należy do nieśmiertelnej triady: film, sport, muzyka, warto je doprecyzować. 

 Jeśli film, to może "filmy Hichcoock’a" czy science-fiction
 Jeśli sport, to czynne uprawianie siatkówki czy kibicowanie rodakom w piłce nożnej
 Jeśli muzyka, to gra na perkusji czy kolekcjonowanie starych płyt winylowych

Są to dla rekrutera cenne informacje, bo za nimi kryje się nasza historia  I taka wskazówka… wpisz do CV tylko rzeczy, o których chcesz i lubisz rozmawiać! 
Tak, aby to lekkie pytanie nie zamieniło się w kolejny powód do zdenerwowania... :)Dokumenty aplikacyjne nie są wyjątkiem.„Branżowe” zainteresowania nieźle brzmią, o ile naprawdę zajmuje Cię Twoja dziedzina. 
Będziesz o to pytany/a! 

Dobrze będą wyglądać te kojarzące się z kreatywnością 
 • grafika (pokazujesz, że znasz programy graficzne i masz wyczucie stylu), 
 • dziennikarstwo (rozwija umiejętności dobrej komunikacji) 
 • nowe technologie (obowiązkowa znajomość w pracy w marketingu on-line), 
 • słuchanie podcastów (przedstawia Cię jako osobę chcącą się rozwijać) 
 • szachy, gry planszowe (logiczne myślenie) 

KLAUZULA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH
W CV MARKETINGOWCA

Na dole CV dla dopełnienia formalności należy zamieścić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji.


Aktualna klauzula CV na 2024 rok:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko."


Jeżeli chcesz, żeby Twoje dane osobowe były przetwarzanie również na potrzeby przyszłych rekrutacji, do CV dodaj następującą formułkę:

"Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji przez wyżej wskazaną firmę."Pamiętaj: RODO obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Dlatego klauzulę powinieneś dodać również do CV, które wysyłasz do zagranicznych pracodawców.Przeczytaj także:
Klauzula w CV - wszystko, co powinieneś 
wiedzieć [CV a RODO 2024]


Klauzula CV jest wymogiem formalnym i nie musisz jej eksponować (w przeciwieństwie do swojego doświadczenia i umiejętności). Ważne, aby zachować wymóg i po prostu pamiętać, że w stopce w CV ta klauzula musi się znaleźć.


 JAKIE MAMY MOŻLIWOŚCI ROZWOJU W TYM ZAWODZIE? 

 Ze względu na swoją powszechność i popularność, rynek ofert pracy jest bardzo duży i dostępny zarówno dla osób bez doświadczenia (praktyki, staże) jak również dla wykwalifikowanych specjalistów. 

 Mamy do wyboru wiele ścieżek: 
 • Rozwój w dziale marketingu (Kierownik ds. Reklamy, Główny Specjalista , Dyrektor ds. Marketingu) 
 • Rozwój w sprzedaży (Key Account Manager, Starszy Specjalista ds. Sprzedaży Powierzchni) 
 • Praca w agencji marketingowej/reklamy na stanowiskach związanych z projektowaniem kampanii marketingowych (stanowiska w tzw. dziale kreatywnym np. Copywriter) 

Mamy nadzieję, że powyższe informacje oraz przedstawiony wzór CV dla Specjalisty ds. Marketingu ułatwią Tobie skomponowanie swojego CV. 

Powyższe porady można również wykorzystać w przypadku pisania na inne stanowiska: 
 • Specjalista ds. Reklamy, 
 • Konsultant ds. Reklamy, 
 • Konsultant ds. Sprzedaży Powierzchni Reklamowej
 • Specjalista do spraw marketingu internetowego 
 • Kierownik ds. Marketingu 
 • Specjalista ds. Komunikacji marketingowej 
 • Specjalista ds. Marketingu i PR 

kreator cv


Przeczytaj także inne artykuły: 
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!