CV Pielęgniarki - Jak napisać skuteczne CV + Wzór

CV Pielęgniarka - Jak napisać skuteczne CV Pielęgniarki? Zobacz wzór CV dla Pielęgniarki, który pomoże Ci dostać pracę. Chcesz wiedzieć, jak przekonać do siebie Pracodawcę?
cv pielęgniarka
Share
Pielęgniarka to zawód tzw. zaufania społecznego. Dlatego dla Twojego pracodawcy będą przede wszystkim liczyć kompetencje i profesjonalizm. Jak napisać idealne CV pielęgniarki?

Kluczowe jest właściwe przygotowanie. 
Zastanów się, jakie są oczekiwania wymienione w ogłoszeniu? 
Które z nich spełniasz i czym możesz się pochwalić? 
Co możesz zaoferować? 

Przyszłego szefa musisz przekonać do siebie przede wszystkim konkretami: Ukończeniem uczelni na kierunku Pielęgniarstwo, znajomością języków obcych i oczywiście zgromadzonym doświadczeniem zawodowym. 

Jeśli chodzi o umiejętności miękkie – idealna pielęgniarka musi być skoncentrowana, opanowana i umieć działać pod presją czasu. Dobra komunikacja i empatia również mają ogromne znaczenie w tym zawodzie, wymagającym świetnego kontaktu z pacjentami.

Aplikujesz na stanowisko pielęgniarki ? Sprawdź o czym powinieneś pamiętać komponując swoje CV.


Potrzebujesz wygenerować profesjonalne CV dla pielęgniarki już teraz? Kreator CraftCv pozwoli Ci w kilka minut stworzyć profesjonalne Curriculum Vitae. Za pomocą naszego Kreatora zwiększysz swoje szanse na pracę idealnie dostosowując swoje CV do oferty pracy.

cv dla pielęgniarki


CV PIELĘGNIARKA - JAKIE CECHY CHARAKTERU SĄ PRZYDATNE? 

Poza wiedzą medyczną, w Twoim zawodzie bardzo ważne są także predyspozycje psychiczne. Będziesz miała kontakt z osobami cierpiącymi, dlatego powinnaś być opanowana, cierpliwa, a także ciepła i sympatyczna.

Ten zawód najczęściej wybierają kobiety. Być może jest to związane z tym, że uchodzą za dużo bardziej empatyczne niż mężczyźni. To ich oczywiście nie wyklucza, ponieważ również mogą zostać pielęgniarzami.

Przeczytaj także:
List Motywacyjny dla Pielęgniarki - Wzór + Porady 


JAKIE UMIEJĘTNOŚCI W CV PIELĘGNIARKI SĄ POŻĄDANE?Pamiętaj: Im więcej pracodawca znajdzie podobieństw w ogłoszeniu i umiejętnościach w Twoim CV, tym większa szansa, że zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Lista Twoich najważniejszych umiejętności powinna znaleźć się już na pierwszej stronie CV. 


Umiejętności to jedna z najważniejszych sekcji w CV! Co jeszcze wpisać w "umiejętnościach" dla pielęgniarki, aby dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Przeczytaj ten artykuł: Umiejętności w CV - co wpisać aby otrzymać pracę? 


PODSUMOWANIE ZAWODOWE W CV PIELĘGNIARKI

Chociaż ta sekcja jest umieszczana na górze formularza aplikacyjnego, najlepiej wypełnić ją na samym końcu. Dlaczego? Dlatego, że masz przed oczami całą Twoją historię. A teraz przyjdzie Ci zebrać to wszystko i przedstawić się w kilku zgrabnych, konkretnych słowach. Pokaż od razu kim jesteś. Dobrze wypadniesz, jeśli już na wstępie odniesiesz się do wymagań z ogłoszenia. Napisz na jakim jesteś stanowisku, gdzie i jak długo pracujesz 
i o jaką pracę w jakiej firmie się ubiegasz. W podsumowaniu zawodowym możesz wspomnieć o tym, że jesteś osobą cierpliwą, lubiącą kontakt z pacjentami, budującą z nimi bliskie relacje, opanowaną, troskliwą, masz życzliwe podejście do pacjenta. Szczególnie, jeśli te cechy są wspomniane w ofercie pracy.

Przykłady Podsumowania Zawodowego w CV Pielęgniarki

„Wykwalifikowania pielęgniarka, posiadająca uprawnienia do wykonywania zawodu pielęgniarki z bogatym ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w publicznych i prywatnych placówkach zdrowia publicznego.”

„Opiekuńcza i zaangażowana pielęgniarka, cechująca się empatią i łatwością nawiązywania relacji z pacjentami”

Przeczytaj: Jakie dane personalne w CV są istotne dla pracodawcy w 2024 roku? W artykule podpowiemy Ci, jakie dane personalne w CV umieścić, a jakie lepiej z niego wyrzucić.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE W CV DLA PIELĘGNIARKI

Sam fakt ukończenia odpowiedniej szkoły nie wystarczy. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, więc tym, co może rzeczywiście Cię wyróżnić, będzie Twoje praktyczne doświadczenie. Doświadczenie zawodowe to sekcja, która powinna znaleźć się prawie na samej górze dokumentu aplikacyjnego, pod nagłówkiem i podsumowaniem zawodowym.


Skup się na konkretnych zadaniach, unikaj trudnych do zweryfikowania ogólników. Na pierwszym miejscu wskaż te czynności, które pojawiają się w wymaganiach w ofercie pracy. Unikaj bloków tekstu, stosuj punktory i pogrubienia – to sprawi że Twoje CV będzie bardziej czytelne.


Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać dodatkowe wskazówki i przykłady, jak dobrze opisać swoje doświadczenie w CV: Doświadczenie w CV - jak je skutecznie opisać?


JAKIE SĄ GŁÓWNE OBOWIĄZKI PIELĘGNIARKI?


Zawód pielęgniarki, podobnie jak np. zawód adwokata, notariusza, czy lekarza, jest tzw. wolnym zawodem. Oznacza to, że nadzór nad jego wykonywaniem sprawuje samorząd zawodowy oraz można go wykonywać nie tylko pracując na etacie, ale także w ramach samodzielnej praktyki. Niezbędna jest zdolność wczuwania się w ból i udrękę chorego oraz chęć śpieszenia z pomocą


WZÓR CV DLA PIELĘGNIARKI


Szablon w CV Pielęgniarki powinien być dość prosty, przyciągający wzrok do podsumowania i Twojej praktyki. Zobacz przykładowe CV dla Pielęgniarki. Wzór CV pochodzi z Kreatora CraftCv.  Stwórz CV i List Motywacyjny [tutaj] 

cv pielegniarka

Wzór CV Moon prezentuje czytelny i przejrzysty układ o stonowanej kolorystyce. Dzięki zastosowanej formie, dokument staje się przejrzysty oraz wygląda ciekawiej niż standardowe CV. Zobacz więcej wzorów [TUTAJ]Kreator CV jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga żadnej dodatkowej wiedzy graficznej ani ściągania dodatkowych aplikacji. Program działa w Twojej przeglądarce, dzięki czemu w każdej chwili i z każdego miejsca możesz go bezproblemowo otworzyć i dokończyć pracę nad swoim CV.WYKSZTAŁCENIE A ZAWÓD PIELĘGNIARKI

Jeśli myślisz o tym, aby w przyszłości pomagać chorym i pracować w charakterze pielęgniarki lub pielęgniarza, to musisz wiedzieć, że istnieje tylko jedna droga – ukończenie studiów. 

Tylko po uzyskaniu dyplomu z uczelni wyższej, możesz rozpocząć pracę w tym charakterze. Studia są stacjonarne i trwają 6 semestrów. Z oferty uczelni w zakresie studiów zaocznych mogą skorzystać wyłącznie pielęgniarki posiadające już prawo do wykonywania zawodu.
 


W zawodzie pielęgniarki wykształcenie jest bardzo ważne. 
Wymień dokładnie uczelnię i kierunek.


Jeżeli możesz pochwalić się dokonaniami naukowymi związanymi z ogłoszeniem – wspomnij o tym koniecznie. Nie ogranicz się tylko do suchych faktów.
Jest to szlachetny zawód, w którym na pewno nie odnajdzie się każdy, lecz jeśli czujesz, że pielęgniarstwo może być twoim powołaniem – należy, a nawet trzeba spróbować swoich sił. 

Jak wyeksponować wykształcenie w CV? Co jest ważniejsze - wykształcenie czy doświadczenie? Zobacz co wpisać w sekcję edukacja aby Twoje CV było skuteczne. Wykształcenie w CV - Jak je opisać? [Porady i Przykłady] 

cv pielęgniarka

KURSY I SZKOLENIA

CV pielęgniarki powinno też zawierać informacje o związanych z ofertą pracy kursach czy szkoleniach (np. kurs pielęgniarki-środowiskowo rodzinnej, kurs EKG oraz szczepień, kurs spirometrii).

Zgodnie z prawem, pielęgniarka powinna stale aktualizować swoją wiedzę i umiejętności zawodowe, w szczególności przez odbywanie studiów podyplomowych czy kursów zawodowych. 

Pielęgniarka, w przeciwieństwie do lekarza, nie ma jednak obowiązku ustawicznego zbierania tzw. punktów edukacyjnych za uczestniczenie w dokształcaniu się.

Żeby poszerzać swoje kwalifikacje, możesz odbyć szkolenie specjalizacyjne z jednej (lub kilku) dziedzin:

Atutem będzie też znajomość języków obcych, zwłaszcza angielskiego. Ponieważ obecnie mamy sporo gości z Ukrainy i Rosji, warto mieć w zanadrzu certyfikat potwierdzający, że porozumiesz się w ich językach. 

ZAINTERESOWANIA

Te profesjonalne z reguły nie brzmią zbyt szczerze – chyba, że ta praca to naprawdę Twoje powołanie. Jeśli tak jest – pisz bardziej ogólnie, niż „pielęgniarstwo”. Dobrze będą wyglądały pasje związane z pomocą ludziom i wskazujące na wysoki poziom empatii – jak wolontariat w hospicjum, edukacja zdrowotna czy promocja zdrowia.

Chcesz wpisać zainteresowania w swoje CV? Sprawdź jak zrobić to dobrze. Przeczytaj ten artykuł: Zainteresowania w CV - 6 porad jak opisać hobby w CV

cv dla pielęgniarki


KLAUZULA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH 
W CV DLA PIELĘGNIARKI

Na dole Pielęgniarskiego CV dla dopełnienia formalności należy zamieścić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji. 

Przeczytaj także:
Klauzula w CV - wszystko, co powinieneś wiedzieć 
[CV a RODO 2024]

Aktualna klauzula CV na 2024 rok:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko."

Jeżeli chcesz, żeby Twoje dane osobowe były przetwarzanie również na potrzeby przyszłych rekrutacji, do CV dodaj następującą formułkę:

"Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji przez wyżej wskazaną firmę."


Pamiętaj: RODO obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Dlatego klauzulę powinieneś dodać również do CV, które wysyłasz do zagranicznych pracodawców.


Klauzula w CV jest wymogiem formalnym i nie musisz jej eksponować (w przeciwieństwie do swojego doświadczenia i umiejętności). Ważne, aby zachować wymóg i po prostu pamiętać, że w stopce w CV ta klauzula musi się znaleźć.

Najczęstszymi miejscami, gdzie pielęgniarka może znaleźć zatrudnienie są:

skuteczne cv pielegniarki

KILKA RAD NA KONIEC

Zanim wyślesz swoją wymarzoną aplikację, daj sobie czas. Wróć do CV następnego dnia – albo przynajmniej za kilka godzin. A potem...


Co do zasady, dobrze jest, gdy CV zajmuje 1 stronę formatu A4. Czasem jednak, zwłaszcza przy doświadczeniu zawodowym obejmującym większą ilość pracodawców, jest to niemożliwe. Wtedy może zawierać 2 strony; przyjmuje się, że nie powinno jednak więcej.


kreator cv


Zobacz także CV na inne stanowiska:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!