CV Pielęgniarka - Jak napisać skuteczne CV Pielęgniarki? Zobacz wzór CV dla Pielęgniarki, który pomoże Ci dostać pracę. Chcesz wiedzieć, jak przekonać do siebie Pracodawcę?
Pielęgniarka to zawód tzw. zaufania społecznego. Dlatego dla Twojego pracodawcy będą przede wszystkim liczyć kompetencje i profesjonalizm.
Jak napisać idealne CV pielęgniarki?
Kluczowe jest właściwe przygotowanie.
Zastanów się, jakie są oczekiwania wymienione w ogłoszeniu?
Które z nich spełniasz i czym możesz się pochwalić?
Co możesz zaoferować?
Przyszłego szefa musisz przekonać do siebie przede wszystkim konkretami: Ukończeniem uczelni na kierunku Pielęgniarstwo, znajomością języków obcych i oczywiście zgromadzonym doświadczeniem zawodowym.
Jeśli chodzi o umiejętności miękkie – idealna pielęgniarka musi być skoncentrowana, opanowana i umieć działać pod presją czasu. Dobra komunikacja i empatia również mają ogromne znaczenie w tym zawodzie, wymagającym świetnego kontaktu z pacjentami.
Aplikujesz na stanowisko pielęgniarki ? Sprawdź o czym powinieneś pamiętać komponując swoje CV.
Potrzebujesz wygenerować profesjonalne CV dla pielęgniarki już teraz? Kreator CraftCv pozwoli Ci w kilka minut stworzyć profesjonalne Curriculum Vitae. Za pomocą naszego Kreatora zwiększysz swoje szanse na pracę idealnie dostosowując swoje CV do oferty pracy.
CV PIELĘGNIARKA - JAKIE CECHY CHARAKTERU SĄ PRZYDATNE?
- Odporność emocjonalna
- Cierpliwość
- Umiejętność nawiązywania kontaktów i postępowania z ludźmi
- Opiekuńczość i troskliwość
- Opanowanie
- Empatia w stosunku do pacjenta
- Odpowiedzialność
- Chęć niesienia pomocy
- Życzliwe podejście do pacjenta
Poza wiedzą medyczną, w Twoim zawodzie bardzo ważne są także predyspozycje psychiczne. Będziesz miała kontakt z osobami cierpiącymi, dlatego powinnaś być opanowana, cierpliwa, a także ciepła i sympatyczna.
Ten zawód najczęściej wybierają kobiety. Być może jest to związane z tym, że uchodzą za dużo bardziej empatyczne niż mężczyźni. To ich oczywiście nie wyklucza, ponieważ również mogą zostać pielęgniarzami.
Przeczytaj także:
JAKIE UMIEJĘTNOŚCI W CV PIELĘGNIARKI SĄ POŻĄDANE?
- Duża zdolność koncentracji
- Dobra pamięć
- Zdolność logicznego myślenia i wnikliwej obserwacji
- Szybki refleks
- Sprawna obsługa komputera
- Pobieranie krwi (u dorosłych i dzieci)
- Aktualne prawo wykonywania zawodu
- Znajomość procedur medycznych;
- Umiejętność wykonywania badań diagnostycznych oraz zabiegów leczniczych, pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych
- Znajomość przepisów pracy pielęgniarek, pomocy społecznej, przepisów sanitarno-epidemiologicznych
- Rozpoznawanie i interpretowanie objawów zdrowia, choroby, zagrożenia życia, niesprawności (ocena); diagnoza
- Osoba wykonująca ten zawód powinna wykazywać się dobrą kondycją i sporą siłą fizyczną.
Pamiętaj: Im więcej pracodawca znajdzie podobieństw w ogłoszeniu i umiejętnościach w Twoim CV, tym większa szansa, że zaprosi Cię na
rozmowę kwalifikacyjną. Lista Twoich najważniejszych umiejętności powinna znaleźć się już na pierwszej stronie CV.
PODSUMOWANIE ZAWODOWE W CV PIELĘGNIARKI
Chociaż ta sekcja jest umieszczana na górze formularza aplikacyjnego, najlepiej wypełnić ją na samym końcu. Dlaczego? Dlatego, że masz przed oczami całą Twoją historię. A teraz przyjdzie Ci zebrać to wszystko i przedstawić się w kilku zgrabnych, konkretnych słowach. Pokaż od razu kim jesteś. Dobrze wypadniesz, jeśli już na wstępie odniesiesz się do wymagań z ogłoszenia.
Napisz na jakim jesteś stanowisku, gdzie i jak długo pracujesz
i o jaką pracę w jakiej firmie się ubiegasz.
W podsumowaniu zawodowym możesz wspomnieć o tym, że jesteś osobą cierpliwą, lubiącą kontakt z pacjentami, budującą z nimi bliskie relacje, opanowaną, troskliwą, masz życzliwe podejście do pacjenta. Szczególnie, jeśli te cechy są wspomniane w ofercie pracy.
Przykłady Podsumowania Zawodowego w CV Pielęgniarki
„Wykwalifikowania pielęgniarka, posiadająca uprawnienia do wykonywania zawodu pielęgniarki z bogatym ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w publicznych i prywatnych placówkach zdrowia publicznego.”
„Opiekuńcza i zaangażowana pielęgniarka, cechująca się empatią i łatwością nawiązywania relacji z pacjentami”Przeczytaj: Jakie dane personalne w CV są istotne dla pracodawcy w 2024 roku? W artykule podpowiemy Ci, jakie dane personalne w CV umieścić, a jakie lepiej z niego wyrzucić.DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE W CV DLA PIELĘGNIARKI
Sam fakt ukończenia odpowiedniej szkoły nie wystarczy. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, więc tym, co może rzeczywiście Cię wyróżnić, będzie Twoje praktyczne doświadczenie. Doświadczenie zawodowe to sekcja, która powinna znaleźć się prawie na samej górze dokumentu aplikacyjnego, pod nagłówkiem i podsumowaniem zawodowym.
Skup się na konkretnych zadaniach, unikaj trudnych do zweryfikowania ogólników. Na pierwszym miejscu wskaż te czynności, które pojawiają się w wymaganiach w ofercie pracy. Unikaj bloków tekstu, stosuj punktory i pogrubienia – to sprawi że Twoje CV będzie bardziej czytelne.
JAKIE SĄ GŁÓWNE OBOWIĄZKI PIELĘGNIARKI?
- zapewnienie pensjonariuszom kompleksowej opieki pielęgnacyjnej
- współpraca z lekarzem oraz przychodnią w zakresie realizacji zaleceń lekarskich
- wykonywanie zabiegów pielęgnacyjno-opiekuńczych (m.in. podawanie leków, kroplówek, wykonywanie zastrzyków, opatrunków, pobieranie krwi, pielęgnacja przeciwodleżynowa itp.)
- wykonywanie EKG oraz innych badań w zależności od uprawnień
- udzielanie pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia i w nagłych zachorowaniach
- pełnienie dyżurów dziennych i samodzielnych dyżurów nocnych
- prowadzenie dokumentacji medycznej – pielęgniarskiej
- nadzór nad gospodarką lekami
- przygotowywanie gabinetów do pracy
- sterylizacja narzędzi
Zawód pielęgniarki, podobnie jak np. zawód adwokata, notariusza, czy lekarza, jest tzw. wolnym zawodem. Oznacza to, że nadzór nad jego wykonywaniem sprawuje samorząd zawodowy oraz można go wykonywać nie tylko pracując na etacie, ale także w ramach samodzielnej praktyki. Niezbędna jest zdolność wczuwania się w ból i udrękę chorego oraz chęć śpieszenia z pomocą
Szablon w CV Pielęgniarki powinien być dość prosty, przyciągający wzrok do podsumowania i Twojej praktyki. Zobacz przykładowe CV dla Pielęgniarki. Wzór CV pochodzi z Kreatora CraftCv.
Stwórz CV i List Motywacyjny [tutaj]
Wzór CV Moon prezentuje czytelny i przejrzysty układ o stonowanej kolorystyce. Dzięki zastosowanej formie, dokument staje się przejrzysty oraz wygląda ciekawiej niż standardowe CV. Zobacz więcej wzorów [TUTAJ]
Kreator CV jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga żadnej dodatkowej wiedzy graficznej ani ściągania dodatkowych aplikacji. Program działa w Twojej przeglądarce, dzięki czemu w każdej chwili i z każdego miejsca możesz go bezproblemowo otworzyć i dokończyć pracę nad swoim CV.
WYKSZTAŁCENIE A ZAWÓD PIELĘGNIARKI
Jeśli myślisz o tym, aby w przyszłości pomagać chorym i pracować w charakterze pielęgniarki lub pielęgniarza, to musisz wiedzieć, że istnieje tylko jedna droga – ukończenie studiów.
Tylko po uzyskaniu dyplomu z uczelni wyższej, możesz rozpocząć pracę w tym charakterze. Studia są stacjonarne i trwają 6 semestrów. Z oferty uczelni w zakresie studiów zaocznych mogą skorzystać wyłącznie pielęgniarki posiadające już prawo do wykonywania zawodu.
W zawodzie pielęgniarki wykształcenie jest bardzo ważne.
Wymień dokładnie uczelnię i kierunek.
Jeżeli możesz pochwalić się dokonaniami naukowymi związanymi z ogłoszeniem – wspomnij o tym koniecznie. Nie ogranicz się tylko do suchych faktów.
Jest to szlachetny zawód, w którym na pewno nie odnajdzie się każdy, lecz jeśli czujesz, że pielęgniarstwo może być twoim powołaniem – należy, a nawet trzeba spróbować swoich sił.
Jak wyeksponować wykształcenie w CV? Co jest ważniejsze - wykształcenie czy doświadczenie? Zobacz co wpisać w sekcję edukacja aby Twoje CV było skuteczne. Wykształcenie w CV - Jak je opisać? [Porady i Przykłady]
KURSY I SZKOLENIA
CV pielęgniarki powinno też zawierać informacje o związanych z ofertą pracy kursach czy szkoleniach (np. kurs pielęgniarki-środowiskowo rodzinnej, kurs EKG oraz szczepień, kurs spirometrii).
Zgodnie z prawem, pielęgniarka powinna stale aktualizować swoją wiedzę i umiejętności zawodowe, w szczególności przez odbywanie studiów podyplomowych czy kursów zawodowych.
Pielęgniarka, w przeciwieństwie do lekarza, nie ma jednak obowiązku ustawicznego zbierania tzw. punktów edukacyjnych za uczestniczenie w dokształcaniu się.
Żeby poszerzać swoje kwalifikacje, możesz odbyć szkolenie specjalizacyjne z jednej (lub kilku) dziedzin:- pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki
- pielęgniarstwo chirurgiczne
- pielęgniarstwo diabetologiczne
- pielęgniarstwo epidemiologiczne
- pielęgniarstwo geriatryczne
- pielęgniarstwo kardiologiczne
- pielęgniarstwo nefrologiczne z dializoterapią
- pielęgniarstwo neonatologiczne
- pielęgniarstwo neurologiczne
- pielęgniarstwo onkologiczne
- pielęgniarstwo operacyjne
- pielęgniarstwo opieki długoterminowej
- pielęgniarstwo opieki paliatywnej
- pielęgniarstwo pediatryczne
- pielęgniarstwo psychiatryczne
- pielęgniarstwo ratunkowego
- pielęgniarstwo rodzinne
- pielęgniarstwo środowiska nauczania i wychowania
- pielęgniarstwo w ochronie zdrowia pracujących
- pielęgniarstwo zachowawcze
- promocja zdrowia i edukacja zdrowotna
- organizacja i zarządzanie
Atutem będzie też znajomość języków obcych, zwłaszcza angielskiego. Ponieważ obecnie mamy sporo gości z Ukrainy i Rosji, warto mieć w zanadrzu certyfikat potwierdzający, że porozumiesz się w ich językach.
ZAINTERESOWANIA
Te profesjonalne z reguły nie brzmią zbyt szczerze – chyba, że ta praca to naprawdę Twoje powołanie. Jeśli tak jest – pisz bardziej ogólnie, niż „pielęgniarstwo”. Dobrze będą wyglądały
pasje związane z pomocą ludziom i wskazujące na wysoki poziom empatii – jak wolontariat w hospicjum, edukacja zdrowotna czy promocja zdrowia.
KLAUZULA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH
W CV DLA PIELĘGNIARKI
Na dole Pielęgniarskiego CV dla dopełnienia formalności należy zamieścić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji.
Przeczytaj także:
Aktualna klauzula CV na 2024 rok: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko." Jeżeli chcesz, żeby Twoje dane osobowe były przetwarzanie również na potrzeby przyszłych rekrutacji, do CV dodaj następującą formułkę: "Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji przez wyżej wskazaną firmę."
Pamiętaj: RODO obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Dlatego klauzulę powinieneś dodać również do CV, które wysyłasz do zagranicznych pracodawców.
Klauzula w CV jest wymogiem formalnym i nie musisz jej eksponować (w przeciwieństwie do swojego doświadczenia i umiejętności). Ważne, aby zachować wymóg i po prostu pamiętać, że w stopce w CV ta klauzula musi się znaleźć.
Najczęstszymi miejscami, gdzie pielęgniarka może znaleźć zatrudnienie są: - szpitale,
- przychodnie,
- kliniki
- szkoły,
- zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze
- hospicja,
- sanatoria
- jednostki ratownictwa medycznego
KILKA RAD NA KONIEC
Zanim wyślesz swoją wymarzoną aplikację, daj sobie czas. Wróć do CV następnego dnia – albo przynajmniej za kilka godzin. A potem...
- Sprawdź koniecznie, czy nie ma niezgodności ani literówek.
- Usuń wszystkie zbędne informacje, jak stan cywilny, adres czy imiona rodziców.
- Napisz treściwe podsumowanie zawodowe. To najważniejszy element Twojej aplikacji – musi być konkretne i przekonujące.
- Koniecznie pochwal się w CV swoimi mocnymi stronami. Dobra pielęgniarka jest zdecydowana i odporna na ludzkie cierpienie ale z drugiej strony potrafi się uśmiechnąć i dodać otuchy pacjentom.
- Użyj pogrubień, by przyciągnąć uwagę pracodawcy do tych części CV, które najbardziej odnoszą się do ogłoszenia. Pamiętaj tylko, by tego nie nadużywać.
- Koniecznie zapisz swoje CV w formacie .pdf, który jest stabilny.
- Zastanów się, jak możesz zatytułować plik. Samo „CV” jako nazwa niewiele mówi a ryzykujesz, że utonie w stosie odrzuconych podań. Uzupełnione imieniem i nazwiskiem brzmi o wiele lepiej.
- Poświęć chwilę na zredagowaniu wiadomości do pracodawcy. Przemyśl też tytuł maila – nawet w taki sposób możesz się wyróżnić z tłumu.
Co do zasady, dobrze jest, gdy CV zajmuje 1 stronę formatu A4. Czasem jednak, zwłaszcza przy doświadczeniu zawodowym obejmującym większą ilość pracodawców, jest to niemożliwe. Wtedy może zawierać 2 strony; przyjmuje się, że nie powinno jednak więcej.
Zobacz także CV na inne stanowiska:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)
W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!