CV Fryzjera / Fryzjerki - Jak napisać CV + Wzór

Szukasz pracy jako fryzjer? Potrzebujesz CV fryzjera, które pomoże Ci znaleźć pracę w dobrym salonie? Zobacz przykładowe CV dla fryzjera / fryzjerki i zdobądź pracę szybciej!
cv fryzjera
Share


FRYZJER – ZAWÓD Z PASJI

Jako mała dziewczynka czesałaś wszystkie lalki i układałaś im najróżniejsze fryzury? 

A może teraz lubisz eksperymentować z włosami, a do tego jesteś osobą kreatywną, lubiącą kontakt z ludźmi i mającą poczucie estetyki? 

Jeśli tak, to na pewno sprawdzisz się w zawodzie fryzjera.


JAK CIEKAWIE OPISAĆ ZAKRES OBOWIĄZKÓW 
W CV FRYZJERA? 

Obserwując rynek można odnieść wrażenie, że salon fryzjerski jest prawie na każdym rogu, a pomimo to zapotrzebowanie na tego typu usługi wciąż rośnie. 

Z czego to wynika? Powodów jest kilka. 

Wiadomo, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz bardziej dbają o wygląd zewnętrzny i chcą atrakcyjnie wyglądać. Swój wizerunek wolą powierzać profesjonalistom, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie. Dodatkowo żyjemy coraz szybciej i mamy mniej czasu, dlatego chętnie korzystamy z usług, które pozwalają nam go zaoszczędzić. 

Fryzjerzy coraz częściej są określani mianem stylisty fryzur. Obecnie mają oni dostęp do wielu szkoleń, nowoczesnych kosmetyków, a także obserwowania świata mody i urody. Ułatwia to śledzenie trendów i zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

Wykorzystaj poniższe propozycje, a zwiększysz skuteczność swojego cv fryzjera / cv fryzjerki:
 • określałem stan skóry głowy i włosów
 • doradzałem w wyborze fryzury
 • wykonywałem zabiegi pielęgnacyjne (mycie, masaż głowy i inne)
 • doradzałem w wyborze odpowiedniej fryzury, przedstawiałem zasady pielęgnacji
 • wykonywałem strzyżenie i modelowanie włosów,
 • wykonywałem koloryzację włosów, rozjaśnianie, dekoloryzację, ondulację,
 • przedłużałem oraz zagęszczałem włosy
 • wykonywałem fryzury okolicznościowe (na eventy, sesje zdjęciowe oraz teledyski)
 • przeprowadzałem masaż głowy
 • doradzałem dobór środków pielęgnacyjnych dla klientów
 • przeprowadzałem zabiegi regeneracji skóry głowy
 • składałem zamówienia hurtowe


Obowiązki w CV fryzjera to ważna sekcja, bo pokazują, 
w czym się specjalizujesz w codziennej pracy.


Dla wielu pracodawców istotne jest także to, czy pracownicy potrafią zadbać o czystość i higienę swojego miejsca pracy.

Zakres obowiązków fryzjera zmienia się w zależności od poziomu danego salonu i wymagań pracodawcy. Zmieniają się także trendy, co oznacza, że fryzjer musi stale uczyć się nowych metod koloryzacji i pielęgnacji włosów.

Minusem tego zawodu jest obciążenie fizyczne. Ta praca wymaga długotrwałego przebywania w pozycji stojącej, co znaczenie obciąża kręgosłup i stawy. Zanim zdecydujesz się na ten zawód, warto wziąć to pod uwagę.

Należy także wspomnieć, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się tzw. „Barbershopy”. Najczęściej pracują w nich fryzjerzy męscy – barberzy, którzy kompleksowo zajmują się nie tylkopielęgnacją włosów, ale także wąsów i zarostu. 

Przeczytaj także:
List Motywacyjny dla Fryzjera [Wzór + Porady] 


JAK NAJLEPIEJ PRZEDSTAWIĆ SWÓJ CEL ZAWODOWY 
W CV FRYZJERA?

Zależy ci na otrzymaniu pracy w wymarzonym salonie, ale nie wiesz, jak najlepiej opisać własny cel zawodowy? 

W tym artykule podpowiadamy, jak trafnie ująć swoje atuty i zachęcić rekrutera do wyboru naszej aplikacji. 

Przede wszystkim umieść swoje podsumowanie zawodowe na początku życiorysu. Zastanów się, jakie są twoje największe, dotychczasowe osiągnięcia oraz gdzie szukasz pracy. Najlepiej, gdy twoje podsumowanie zawodowe odpowiada na konkretne zapotrzebowanie pracodawcy. 

Poniżej przedstawiamy przykładowe podsumowanie zawodowe:

1. "Jestem fryzjerką z trzyletnim doświadczeniem. Do tej pory pracowałam w renomowanym salonie w centrum Warszawy, gdzie obsługiwałam wielu klientów. Specjalizuję się w koloryzacji włosów. Obecnie poszukuję pracy w salonie fryzjerskim jako fryzjer damski – stylistka." 

2. "Jestem fryzjerką z sześcioletnim doświadczeniem. Uwielbiam poznawać nowe trendy w stylizacji włosów i chętnie uczestniczę w szkoleniach o tej tematyce. Specjalizuję się w dobieraniu fryzur ślubnych i okolicznościowych. Poszukuję pracy jako stylistka fryzur, gdzie będę mogła nadal rozwijać swoją pasję."

Co w sytuacji, gdy jeszcze nie możesz pochwalić się żadnym doświadczeniem zawodowym? Na pewno odbyłaś praktyki zawodowe, więc warto o tym napisać. Opisując swój cel zawodowy napisz o swoich zainteresowaniach i chęci rozwoju.

1. "Fryzjerstwo to moja pasja. Ukończyłam praktyki zawodowe w prestiżowym salonie, gdzie pod okiem profesjonalistów zbierałam cenne doświadczenie i wskazówki. Interesuje mnie stylizacja i koloryzacja włosów. Poszukuję pracy w salonie fryzjerskim, gdzie będę mogła rozwijać się zawodowo." 


cv fryzjera


DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE – JAK JE CIEKAWIE PRZEDSTAWIĆ?

Obowiązki w pracy fryzjera są dosyć sprecyzowane i na pewno twoje CV będzie zbliżone do życiorysu innych kandydatów. 

Jak możesz się wyróżnić? Skup się na kilku szczegółach. 

Opisz, jakiego rodzaju koloryzację wykonywałaś i jakie zabiegi masz na swoim koncie. 

Nie zapomnij też dodać informacji dotyczącej wysokiego poziomu obsługi klientów. Nie ma co się oszukiwać-to klienci „napędzają” pracę salonu i od jakości wykonywania usług zależy to, czy będzie on konkurencyjny. Dla wielu pracodawców taki fryzjer, który lubi kontakt z ludźmi będzie cennym pracownikiem.
Na koniec ważna wskazówka - pamiętaj, aby twoja aplikacja była dostosowana do potrzeb konkretnego pracodawcy. 


Pracodawcy najbardziej lubią takich pracowników, którzy generują zyski lub oszczędności oraz pomagają usprawniać codzienne obowiązki. 


Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać dodatkowe wskazówki i przykłady, jak dobrze opisać swoje doświadczenie w CV: Doświadczenie w CV - jak je skutecznie opisać?

WZÓR CV FRYZJERA

Pamiętaj, że dobre wrażenie robi się tylko raz. Jeśli Twoje dokumenty aplikacyjne będą niechlujne i nieczytelne, zrobisz bardzo złe pierwsze wrażenie. Zadbaj o to, by Twoje CV fryzjera wyróżniało się spośród innych, korzystając z naszych rad i profesjonalnego kreatora.

cv fryzjera


WYKSZTAŁCENIE W CV FRYZJERA

Jest kilka dróg, które dają przepustkę do tego zawodu. 

Może być to:
 • szkoła zawodowa,
 • technikum o profilu fryzjerskim lub
 • szkoła policealna, po której ukończeniu otrzymuje się dyplom potwierdzający kwalifikacje.

Ważne jest, aby osoba, która chce pracować w tym zawodzie odbyła praktyki w salonie fryzjerskim. Fryzjer może uzyskać tytuł czeladnika lub mistrza. 


W tej profesji liczy się przede wszystkim doświadczenie i chęć dalszego rozwoju. 


Dobra informacja jest taka, że na rynku dostępnych jest wiele kursów, które ułatwiają zdobycie doświadczenia i pozwalają na rozwój zawodowy.
Najważniejsze w zawodzie fryzjera są umiejętności, które nabędziesz wraz z praktyką, dlatego jeszcze w trakcie nauki postaraj się o dobre praktyki czy nawet staż. 

Jak wyeksponować wykształcenie w CV? Co jest ważniejsze - wykształcenie czy doświadczenie? Zobacz co wpisać w sekcję edukacja aby Twoje CV było skuteczne. Wykształcenie w CV - Jak je opisać? [Porady i Przykłady] 

Jakie dodatkowe kursy lub szkolenia możesz wpisać w CV fryzjera / CV fryzjerki ?
 • kurs upięć ślubnych
 • upięcia i koki
 • kurs przedłużania i zagęszczania włosów
 • projektowanie i stylizacja fryzur
 • koloryzacja i rozjaśnianie włosów
 • zabiegi pielęgnacyjne włosów i skóry głowy
 • ondulowanie i prostowanie chemiczne włosów
 • szkolenia produktowe

Opis każdego szkolenia powinien zawierać: 
 • wymiar czasowy
 • nazwę instytucji, która je realizowała
 • podstawowy zakres zagadnień, jakich się nauczyłeś

Dobrym miejscem na dokładniejsze opisanie swoich osiągnięć jest list motywacyjny dla fryzjera.List motywacyjny powinien być uzupełnieniem CV. Staraj się nie powielać tych samych informacji co w CV.  Skup się na 2-3 dotychczasowych obowiązkach zawodowych. 

cv fryzjerkaCV FRYZJERA – JAKIE CECHY CHARAKTERY BĘDĄ 
PRZYDATNE W BRANŻY BEAUTY

Zawód fryzjera może być ciekawy i dawać poczucie spełnienia, jednak często wiąże się ze stresem i dostarcza wielu, czasem trudnych, emocji. 

Poniżej przedstawiamy kilka cech, które są pożądane w tym zawodzie i znacznie ułatwiają pracę. 

Sprawdź, czy pokrywają się z twoimi:

1. Komunikatywność i otwartość na ludzi
Ta cecha wymieniona jest na pierwszym miejscu, z uwagi na to, że fryzjer pracuje z ludźmi. Co więcej, niekiedy musi cechować się empatią i zrozumieć potrzeby klienta. Osoba, która jest zamknięta i nie lubi słuchać innych będzie zmęczona tym zawodem. 

2. Kreatywność, wyobraźnia
Praca fryzjera kojarzona jest często z pracą stylisty, doradcy ds. wizerunku. Zdarza się, że klient nie ma pojęcia, jaki kolor będzie mu pasował lub jaki rodzaj fryzury będzie dla niego najbardziej korzystny. Dobry fryzjer musi potrafić ocenić profil swojego klienta i tak dopasować fryzurę, aby najbardziej pasowała do danej osoby oraz spełniała jej oczekiwania.

3. Dokładność, cierpliwość
Fryzjer musi być osobą, która dba o szczegóły. Perfekcyjne upięcia, koloryzacja włosów, czy skomplikowane strzyżenia wymagają precyzji i skrupulatności. Niedbałość w tym zawodzie będzie wpływała na negatywne opinie klientów i niezadowolenie pracodawców. 

4. Kultura osobista
Konieczna jest umiejętność dbania o zadowolenie klienta, nawet w trudnych sytuacjach, gdy klient wyraża swoje niezadowolenie lub niepewność. Profesjonalny fryzjer słucha swojego klienta i dba o zrealizowanie jego życzeń. Odpowiedni poziom świadczonych usług wpływa na renomę salonu fryzjerskiego. 

5. Wrażliwość estetyczna
Oznacza nie tylko dbałość o wizerunek klienta i wyczucie stylu, ale także zachowanie higieny. Nikt nie chce korzystać z usług fryzjera, który ma brudne i niechlujne stanowisko pracy.

6. Chęć rozwoju i podnoszenia swoich umiejętności
Fryzjer musi obserwować trendy i dopasowywać swoją wiedzę i umiejętności do tego, co aktualnie jest modne. Ponadto stale zmieniają się kosmetyki fryzjerskie, z których dobry specjalista powinien umieć korzystać. Pożądane są wszelkie szkolenia i kursy, które pozwolą na doskonalenie się w tym zawodzie.


Zawsze odpowiadaj na konkretne ogłoszenie. Pracodawca chce wiedzieć, dlaczego ma zatrudnić właśnie ciebie i co możesz zaoferować jego firmie. Zbyt ogólne wyrażenia zmniejszają twoje szanse.


Czy wiesz, że format CV może mieć wpływ na to, czy otrzymasz pracę? Przeczytaj porady jak wysłać swoje CV, żeby zostało poprawnie odczytane: CV w DOC czy PDF? W jakim formacie przesłać CV? 


JAKIE PROGRAMY MOGĄ OKAZAĆ SIĘ 
PRZYDATNE W CV DLA FRYZJERA?

Na pewno przydatna okaże się obsługa skrzynki e-mail, która ułatwi korespondencję z klientami. Dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą bardzo przydatne okaże się konto na Facebook’u oraz profil na Instagramie. 

Media społecznościowe, to niezwykle cenne narzędzie w pozyskiwaniu nowych klientek. Ponadto fryzjerzy w swojej codziennej pracy coraz częściej wykorzystują inne techniki komputerowe, jak np. badanie struktury włosa, czy komputerowy dobór fryzury lub koloru włosów.


Piszesz CV i wciąż zastanawiasz się, jak najskuteczniej wyróżnić w CV obsługę komputera? Zajrzyj tutaj: Obsługa komputera w CV - 10 porad jak opisać znajomość programów 

CZY FRYZJER MUSI ZNAĆ JĘZYKI OBCE?

W zdecydowanej większości salonów znajomość języków nie jest wymagana, a więc nie jest to warunek konieczny do otrzymania pracy. Jednak coraz częściej duże salony fryzjerskie, które obsługują klientów zagranicznych wymagają chociaż podstawowej znajomości języka obcego, najczęściej angielskiego. 


cv fryzjera


JAKIE HOBBY MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRZYDATNE 
W CV DLA FRYZJERA?

Jeśli interesujesz się modą i obserwujesz najnowsze trendy w makijażu, to koniecznie wpisz to w swoim CV. Co więcej, może lubisz konkretnych projektantów albo prowadzisz bloga? Warto wtedy zamieścić konkretne informacje. 

Jedno jest jednak pewne - w tym zawodzie znajomość aktualnych trendów jest konieczna i wielu pracodawców zwraca na to uwagę. 


Przeczytaj także:
Zainteresowania w CV - 6 porad jak opisać hobby w CV


KLAUZULA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH 
W CV DLA FRYZJERA

Na dole CV dla dopełnienia formalności należy zamieścić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji.

Aktualna klauzula CV na 2024 rok:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko."

Jeżeli chcesz, żeby Twoje dane osobowe były przetwarzanie również na potrzeby przyszłych rekrutacji, do CV dodaj następującą formułkę:

"Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji przez wyżej wskazaną firmę."


Pamiętaj: RODO obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Dlatego klauzulę powinieneś dodać również do CV, które wysyłasz do zagranicznych pracodawców.


Klauzula CV jest wymogiem formalnym i nie musisz jej eksponować (w przeciwieństwie do swojego doświadczenia i umiejętności). Ważne, aby zachować wymóg i po prostu pamiętać, że w stopce w CV ta klauzula musi się znaleźć.

Wiesz już co umieścić w swoim CV – wystarczy, że użyjesz jednego z naszych szablonów dostosowując go do swoich potrzeb, a Twoja kandydatura z pewnością nie pozostanie niezauważona.

skuteczne cv kreator


Przeczytaj także inne artykuły:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!