CV Magazyniera - Porady jak napisać CV + Wzór

Szukasz pracy jako magazynier? Sprawdź jak napisać CV magazyniera i zdobądź pracę szybciej. Zobacz wzór CV do pracy na magazynie i wykorzystaj nasze porady!
cv magazyniera
Share

CV MAGAZYNIERA - JAK NAPISAĆ CV? 

Szukasz pracy jako magazynier? Sprawdź jak napisać CV magazyniera i zdobądź pracę szybciej. Zobacz wzór CV do pracy na magazynie i wykorzystaj nasze porady!


JAK WYGLĄDA PRACA MAGAZYNIERA?

Osoba na tym stanowisku odpowiada przede wszystkim za organizację pracy na magazynie.
Oznacza to, że do jej obowiązków najczęściej należy: przyjmowanie dostaw towaru, planowanie odpowiedniego wykorzystania przestrzeni magazynowej, kompletowanie i rozkładanie towaru, oznaczanie go zgodnie z wymogami pracodawcy, przygotowanie zamówień, prowadzenie dokumentacji magazynowej, wszelkie czynności związane z wysyłką towaru oraz obsługa urządzeń magazynowych.

Ponadto magazynier odpowiada zarówno za stan towarów, jak i za regularne przeprowadzanie inwentaryzacji.


Należy pamiętać, że praca na tym stanowisku wiąże się z dużym obciążeniem fizycznym, dlatego od osób pracujących w tym zawodzie wymagana jest duża sprawność i dobry stan zdrowia.


GOTOWE CV I LIST MOTYWACYJNY MAGAZYNIERA 
DO WYPEŁNIENIA W KREATORZE CV CV Magazyniera przyciągnie uwagę wtedy, gdy będzie miało profesjonalną szatę graficzną oraz gdy będzie przejrzyste.  Odpowiednie kolory mogą zwiększyć zainteresowanie 
czytelnika nawet o 80 procent.  Stwórz CV i List Motywacyjny z CraftCv

cv magazyniera

1. DANE PERSONALNE 

Jednym z elementów struktury, a zarazem pierwszym punktem, który musi zostać zachowany w CV to dane personalne. Tutaj powinno się stosować typową regułę: Imię i nazwisko, dane kontaktowe (telefon/ e-mail), data urodzenia

Dane osobowe należy ograniczyć do tych podstawowych, które umożliwią rekruterowi skontaktowanie się z kandydatem. Stan cywilny w CV jest zbędny, dla pracodawcy angielskiego wręcz nie można go podawać, ponieważ w Anglii są to dane wrażliwe.

Przykład:
Imię i nazwisko: Andrzej Kowalski
E-mail: imie.nazwisko@gmail.com
Telefon: +48 000 000 000
Data urodzenia: 15.04.1989

Teoretycznie podczas rekrutacji wygląd kandydata nie powinien mieć żadnego znaczenia. Jednak realia są nieco inne. Jeśli chcesz zostać zapamiętanym już na etapie weryfikacji aplikacji, warto dodać dobrej jakości zdjęcie do CV. Więcej o tym jak wybrać odpowiednie zdjęcie przeczytasz TUTAJ

2. CEL ZAWODOWY DLA MAGAZYNIERA 
(PODSUMOWANIE ZAWODOWE)


Odpowiednie podsumowanie zawodowe może wyróżnić twoje CV na tle innych kandydatów. Wbrew pozorom, niewiele osób dodaje tę sekcję do swojego życiorysu. Czym jest podsumowanie zawodowe? W górnej części CV, gdzie już na początku pada wzrok rekrutera, warto napisać kilka zdań o sobie: kim jesteśmy, co już potrafimy, a jakie umiejętności chcielibyśmy dodatkowo rozwinąć. To krótka informacja dotycząca twojego doświadczenia zawodowego, dotychczasowych osiągnięć oraz pracy, jakiej poszukujesz. Poniżej przedstawiamy przykłady podsumowania zawodowego na stanowisko magazyniera:


1. Jestem magazynierem z dwuletnim doświadczeniem. Dotychczas pracowałem za granicą, gdzie pracowałem dla jednej z największych firm logistycznych na świecie. Dzięki mojej skrupulatności we wszystkich przeprowadzonych przeze inwentaryzacjach zgadzały się stany magazynowe. Obecnie poszukuję pracy jako kierownik magazynu.

2. Chcę nadal rozwijać moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku magazyniera. Od czterech lat pracuję u producenta odzieży o zasięgu krajowym i zagranicznym. Odpowiadam za wydanie towaru z magazynu i zawsze realizuję zamówienia zgodnie z wyznaczonym terminem. Obecnie szukam pracy w magazynie w systemie zmianowym.

3. Jestem zdyscyplinowanym i pracowitym magazynierem, który sumiennie wypełnia powierzone obowiązki. Posiadam wysokie zdolności logistyczne, dzięki którym w ciągu roku awansowałem na kierownika zmiany.

Jeśli nie masz doświadczenia i praca w magazynie będzie dla ciebie nowym wyzwaniem zawodowym, przedstaw pracodawcy swoje atuty i pochwal się np. siłą fizyczną, która jest niezbędna na tym stanowisku. Jeśli ukończyłeś dodatkowe kursy, koniecznie napisz o tym w swoim podsumowaniu:

1. Ukończyłem kurs operatora wózków widłowych i chcę podjąć pracę na stanowisku magazyniera. Regularnie ćwiczę na siłowni i dbam o dobrą kondycję. Obecnie przygotowuję się do startu w półmaratonie. Poszukuję pracy w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, która zapewni mi stabilne zatrudnienie.


cel zawodowy magazynier

Wskazówka: Streść najważniejsze informacje i postaraj się, aby tekst 
nie był dłuższy niż 50 słów (ok.3-4 linijki tekstu)Przeczytaj także:
List Motywacyjny Magazyniera 
– Jak napisać? [Wzór] 


3. DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE W CV MAGAZYNIERA

Chcesz pracować jako magazynier, ale nie wiesz jak dobrze zaprezentować się przyszłemu pracodawcy? 

Zaznacz kiedy rozpoczynałeś oraz kończyłeś pracę na poprzednich stanowiskach oraz dokładnie opisz jaki był zakres Twoich obowiązków – być może niektóre z wykorzystywanych wówczas umiejętności okażą się pomocne także w nowej pracy.


Pamiętaj, aby doświadczenia zawodowe uporządkować od najnowszych do najstarszych.


Postaraj się również na początku umieścić te obowiązki, które pokrywają się z ofertą pracy, o którą się ubiegasz. Wtedy pracodawca od razu będzie wiedział, że poradzisz sobie z zadaniami, bo masz już doświadczenie przy podobnych pracach.Przykład:

02.03.2018 – 01.04.2020
Sklep spożywczy ErgoMal, Warszawa
Stanowisko: Magazynier

Najważniejsze obowiązki:
01.01.2016 – 1.032018
Hurtownia AGD AlPol, Warszawa
Stanowisko: Magazynier

Najważniejsze obowiązki:


Dobrym miejscem na dokładniejsze opisanie swoich osiągnięć jest list motywacyjny. 
Wskazówki jak go przygotować przeczytasz TUTAJ
W naszym Kreatorze stworzysz CV i List motywacyjny pasujący do siebie graficznie.

cv dla magazyniera


4. ATUTY W CV. POŻĄDANE CECHY W CV MAGAZYNIERA

Oprócz sprawności fizycznej i dobrej kondycji zdrowotnej, które są warunkiem niezbędnym, aby przez wiele godzin dźwigać i przenosić towary, dobry magazynier powinien posiadać takie cechy, jak:

1. Samodzielność

Magazynier musi umieć organizować sobie pracę i odpowiednio zarządzać czasem. Przygotowanie dostaw i zamówień często wiąże się z przestrzeganiem harmonogramu wyznaczonego przez pracodawcę. 

2. Uczciwość

Praca w tym zawodzie wiąże się z odpowiedzialnością za stan, jakość i liczbę towarów znajdujących się w magazynie. 

3. Umiejętność pracy zespołowej
Chociaż praca na stanowisku magazyniera zaliczana jest do stanowisk samodzielnych, to jednak na hali najczęściej pracuje kilkanaście osób. Umiejętność pracy zespołowej oraz bezkonfliktowość, niewątpliwie będą sprzyjać dobrej atmosferze i organizacji pracy.

4. Komunikatywność

Jest to cecha konieczna przy efektywnej pracy zespołowej. 

5. Zdolności logistyczne

Cechą przydatną w tym zawodzie będzie umiejętność analitycznego myślenia i zdolności logistyczne. Dobry magazynier powinien dbać o porządek i czystość w miejscu pracy. Ponadto powinien wiedzieć, gdzie znajdują się określone towary tak, aby jego praca była jak najbardziej efektywna.

6. Dokładność, skrupulatność

Praca w magazynie wiąże się z dostawą i wydawaniem wielu produktów. Ponadto magazynier odpowiada za dokumentację i stan przyjmowanych towarów. Osoba, która pracuje na tym stanowisku, musi dokładnie wiedzieć, w którym miejscu znajdują się poszukiwane produkty i jaka jest ich liczba. Nie może być osobą chaotyczną i źle zorganizowaną.

7. Sprawność fizyczna

Praca w magazynie wiąże się z ciągłym ruchem. Wielokrotnie trzeba też dźwigać palety czy duże pudła. Właśnie dlatego stanowisko magazyniera nie jest dla każdego, a wytrzymałość i odporność na duży wysiłek fizyczny są szalenie ważne w tym zawodzie.


Czy wiesz, że format CV może mieć wpływ na to, czy otrzymasz pracę? Przeczytaj porady jak wysłać swoje CV, żeby zostało poprawnie odczytane: CV w DOC czy PDF? W jakim formacie przesłać CV?  


5. JAKIE WARTO DODAĆ UMIEJĘTNOŚCI i ATUTY 
W CV DLA MAGAZYNIERA I JAK JE OPISAĆ?


W sekcji umiejętności umieść tylko te, które mogą przydać się w pracy, o którą sie ubiegasz.
Zacznij od przeczytania ogłoszenia raz jeszcze i zaznaczenia wymagań. Następnie zastanów się, czy posiadasz umiejętności, których oczekuje pracodawca i jeśli tak, to właśnie je wymień w pierwszej kolejności.

Najpopularniejsze umiejętności, które możesz wpisać do swojego życiorysu:


umiejetnosci cv magazynier

Umiejętności to jedna z najważniejszych sekcji w CV! Co wpisać w "umiejętnościach", aby dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Przeczytaj ten artykuł: Jakie umiejętności wpisać w CV – co warto wyeksponować?


6. JAKIE KURSY MOGĄ OKAZAĆ SIĘ PRZYDATNE? 
CZY MAGAZYNIER MUSI POSIADAĆ ODPOWIEDNIE WYKSZTAŁCENIE?

Do pracy na tym stanowisku nie jest wymagane specjalistyczne wykształcenie. Najczęściej pracodawcy wymagają ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej lub wykształcenia średniego. Jednak istotne jest, aby mieć ukończony kurs obsługi wózków widłowych

Najczęściej jest to warunek konieczny do zdobycia pracy na stanowisku magazyniera. Zdarza się, że pracodawcy wymagają również posiadania aktualnej książeczki sanitarno–epidemiologicznej.


Jakie zatem warto wpisać dodatkowe kursy lub szkolenia?

Przykład:
Kurs na wózki widłowe (egzamin UDT) - 2018
Organizator szkoleń: IdealBHP

Dodatkowe uprawnienia to coś, co może wyróżnić cię na tle innych kandydatów.

Jak wyeksponować wykształcenie w CV? Co jest ważniejsze - wykształcenie czy doświadczenie? Zobacz co wpisać w sekcję edukacja aby Twoje CV było skuteczne. Co wpisać do sekcji wykształcenie? 


Skorzystaj z naszego Kreatora CV, dzięki któremu w kilku prostych 
krokach stworzysz nowoczesne CV. 

magazynier cv


7. CZY MAGAZYNIER MUSI ZNAĆ PROGRAMY KOMPUTEROWE?

Magazynier w swojej codziennej pracy odpowiada za dokumenty magazynowe, inwentaryzację, rozliczenia i faktury. Konieczna jest zatem znajomość obsługi komputera, w tym programów z pakietu MS Office, w szczególności MS Excel. 

W zależności od poziomu zorganizowania danego magazynu, wymagana jest znajomość programów służących do rejestracji towarów, ale najczęściej osoba, która rozpoczyna pracę na tym stanowisku przechodzi odpowiednie szkolenie, zapoznając się ze specyfiką i wymaganiami danej firmy.


8. CZY WARTO ZNAĆ JĘZYKI, CZY ICH ZNAJOMOŚĆ 
JEST NIEZBĘDNA DO OTRZYMANIA TEJ PRACY?

Znajomość języków obcych nie jest konieczna do pracy w zawodzie magazyniera. Pracodawcy bardzo rzadko wymagają od swoich pracowników posługiwania się językiem obcym. Wyjątek stanowią firmy z zagranicznym kapitałem, które zatrudniają wielu pracowników. Wówczas podstawowa znajomość języka angielskiego może okazać się pożądana przez pracodawcę.

Żeby wiedzieć gdzie i jak najlepiej napisać o swojej znajomości języka przeczytaj artykuł: Jak określić znajomość języka obcego w CV? Skuteczne Porady
 

9. CZY WARTO WPISAĆ W CV SWOJE ZAINTERESOWANIA?

Sekcja związana z zainteresowaniami jest często pomijana w CV, a szkoda. Należy zwrócić większą uwagę na to, co wpisujemy jako nasze hobby, ponieważ rekruterzy często uwzględniają je podczas dokonywania wyboru pracownika. 

Chociaż może się wydawać, że w tym zawodzie posiadanie hobby nie jest warunkiem koniecznym do otrzymania pracy, to jednak może zachęcić potencjalnego pracodawcę do rozmowy i spotkania. 

Pamiętaj przy tym, aby wpisywać konkretną dziedzinę i starać się nie używać ogólników. 

Przykład:

W wolnym czasie uprawiam kolarstwo wyczynowe i chodzę na siłownię, dzięki czemu jestem sprawny fizycznie. Lubię również grać w szachy, co pozwala mi rozwijać umiejętności logiczne i logistyczne.

Jak zatem pisać o zainteresowaniach w swoim CV?


Ważne: wpisz do CV tylko rzeczy, o których chcesz i lubisz rozmawiać – aby to lekkie pytanie nie zamieniło się w kolejny powód do zdenerwowania.10. KLAUZULA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH
W CV MAGAZYNIERA

Na dole CV dla dopełnienia formalności należy zamieścić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji.

Aktualna klauzula CV na 2024 rok:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko."

Jeżeli chcesz, żeby Twoje dane osobowe były przetwarzanie również na potrzeby przyszłych rekrutacji, do CV dodaj następującą formułkę:

"Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji przez wyżej wskazaną firmę."Pamiętaj: RODO obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Dlatego klauzulę powinieneś dodać również do CV, które wysyłasz do zagranicznych pracodawców.Przeczytaj także:
Klauzula w CV - wszystko, co powinieneś 
wiedzieć [CV a RODO 2024]


Klauzula CV jest wymogiem formalnym i nie musisz jej eksponować (w przeciwieństwie do swojego doświadczenia i umiejętności). Ważne, aby zachować wymóg i po prostu pamiętać, że w stopce w CV ta klauzula musi się znaleźć.

kreator cv


Przeczytaj także inne artykuły:
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!