CV Kosmetyczka - Wzór CV dla Kosmetyczki - Porady + Przykład

CV dla Kosmetyczki - co napisać aby zostać zatrudnionym? Przykładowy wzór CV kosmetyczka. Czytaj, jak napisać CV w zawodzie kosmetyczka / kosmetolog.
cv kosmetyczka
Share
 

IDEALNE CV DLA KOSMETYCZKI – O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?

Kosmetyczką z reguły nie zostaje się z przypadku. Jeśli decydujesz się na poszukiwanie pracy w tym zawodzie, z pewnością pielęgnacja urody jest Twoją pasją. Jednak nie tylko Twoją – jak wyróżnić swoje CV na stanowisko kosmetyczki spośród innych? 

Pomocny może być odpowiednio dobrany szablon w naszym profesjonalnym kreatorze CV, oraz kilka rad dotyczących tego, co warto w nim podkreślić ubiegając się o pracę kosmetyczki. 


OBOWIĄZKI W CV KOSMETYCZKI  - CZYM WŁAŚCIWIE ZAJMUJE SIĘ KOSMETYCZKA?

Pielęgnacja urody, to dość szerokie pojęcie. W jego zakres wchodzi zarówno wykonywanie zabiegów, jak też dobieranie odpowiednich kosmetyków i sposobów kuracji. 

Zasadniczo do głównych obowiązków kosmetyczki należą:
 • pielęgnacja skóry, w tym skóry twarzy;
 • oczyszczanie cery;
 • zabiegi upiększające, w tym makijaż i regulacja brwi;
 • udzielanie porad dotyczących pielęgnacji cery po wizycie w salonie;
 • dobór preparatów odpowiednich do pielęgnacji cery klientki, czasem również ich sprzedaż;
 • pielęgnacja dłoni i stóp ze szczególnym uwzględnieniem paznokci;
 • wykonywanie zabiegów przedłużania i stylizacji paznokci;
 • depilacja wybranych części ciała;
 • dezynfekcja skóry przed zabiegami;
 • wyjaławianie narzędzi;
 • organizacja stanowiska pracy i utrzymywanie na nim nieskazitelnej czystości;
 • często również gotówkowe i bezgotówkowe rozliczanie należności za zabiegi.

Zakres jak widać jest dość szeroki, choć to tylko podstawy. Dlatego też często kosmetyczki szczególnie specjalizują się w jednej, określonej dziedzinie – na przykład w stylizacji paznokci, czy w makijażu. 

Szukasz darmowych wzorów CV do wypełnienia za darmo? 


CEL ZAWODOWY W CV DLA KOSMETYCZKI  - JAK JE NAPISAĆ? 

Punkt w CV nazywany celem zawodowym, lub podsumowaniem, odpowiada na podstawowe pytania potencjalnego pracodawcy przeglądającego CV:
 • Kim jest kandydatka?
 • Jakie są jej atuty?
 • Jakiej pracy szuka?
Jak ująć odpowiedzi na nie w CV kandydatki na stanowisko kosmetyczki? Oto przykłady:

Przykład #1
Posiadam trzyletnie doświadczenie w pracy na stanowisku kosmetyczki w ośrodku SPA. Specjalizuje się w zabiegach pielęgnujących skórę całego ciała oraz w kosmetyce upiększającej. Szukam pracy w salonie, który da mi możliwość rozwijania moich umiejętności oraz poszerzania specjalizacji.

Przykład #2
Jestem absolwentką technikum kosmetycznego i kursu profesjonalnego makijażu. Pielęgnacja urody i podkreślanie naturalnego piękna jest moją pasją od kilku lat. Chcę poszerzać moje kompetencje i zdobywać cenne doświadczenie łącząc pasję z praktyką zawodową.CV DLA KOSMETYCZKI  – Z DOBRYM KREATOREM JEST PROŚCIEJ, NIŻ MYŚLISZ

Kiedy już wiesz, co masz napisać w CV na stanowisko KOSMETYCZKI, wystarczy, że wybierzesz odpowiedni szablon CV i do dzieła! 


Zobacz przykładowe CV dla kosmetyczki Wzór CV pochodzi z Kreatora CraftCv. 

cv kosmetyczka

JAKIEGO WYKSZTAŁCENIA OCZEKUJE SIĘ 
OD PRZYSZŁEJ KOSMETYCZKI ?

Aby zdobyć posadę kosmetyczki, należy mieć odpowiednie wykształcenie kierunkowe. Kształcenie w tym zawodzie odbywa się na poziomie szkoły zawodowej, technikum, lub szkoły policealnej. Jeśli oprócz wykształcenia kończyłaś kursy doszkalające, Twoje szanse rosną.
Kosmetyczka jest zawodem rzemieślniczym, co oznacza, że można ubiegać się o tytuł czeladnika i mistrza, po spełnieniu odpowiednich warunków i zdaniu egzaminów. 

Wprawdzie posiadanie tytułu czeladnika lub mistrza nie jest warunkiem koniecznym do podjęcia pracy kosmetyczki, ale znacznie zwiększa szansę na pracę w dobrym salonie. Wiedzę jaką zdobywa się w szkole o kierunku kosmetycznym jest dość ogólna, ale jest podstawą i możliwością do rozpoczęcia pracy w zawodzie. Kosmetyczki kształcą się różnych dziedzinach, dzięki czemu są specjalistkami konkretnych usług. Może to być stylizacja paznokci, pielęgnacji twarzy czy wizażu. 


Jak wyeksponować wykształcenie w CV? Co jest ważniejsze - wykształcenie czy doświadczenie? Zobacz co wpisać w sekcję edukacja aby Twoje CV było skuteczne. Wykształcenie w CV - Jak je opisać? [Porady i Przykłady] 


JAKIE UMIEJĘTNOŚCI WARTO POSIADAĆ? 

Obsługa komputera - wprawdzie nie jest potrzebna kosmetyczce w codziennej pracy, ale w doszkalaniu się i śledzeniu nowych trendów już tak. Umiejętność obsługi komputera w stopniu przynajmniej podstawowym, zdecydowanie będzie Twoim atutem.

Obsługa sprzętu – jeśli nie masz bogatego doświadczenia zawodowego, ale potrafisz obsługiwać sprzęt używany w gabinecie kosmetycznym, napisz o tym. Nie zapomnij też o wymienieniu umiejętności obsługi kasy fiskalnej i terminala płatniczego, bez względu na to, gdzie ją zdobyłaś.

Języki obce – znajomość przynajmniej języka angielskiego może być Twoim atutem. Chyba, że ubiegasz się o pracę w renomowanym salonie lub hotelowym SPA. Wtedy komunikatywna znajomość języków obcych może być warunkiem koniecznym. 

 

W umiejętnościach postaw na informacje, które znajdziesz w ogłoszeniu rekrutacyjnym. 
W ten sposób pracodawca odniesie wrażenie, że spełniasz jego wymagania. Przykładowe umiejętności, które mogą Ci się przydać w CV dla kosmetyczki:
 • Wykonywanie masażu całościowego lub częściowego
 • Wykonywanie profesjonalnego makijażu dobranego indywidualnie do klientki
 • Dobra znajomość preparatów kosmetycznych
 • Wykonywanie stylizacji rzęs
 • Przedłużanie paznokcie różnymi technikami
 • Udzielanie porad w zakresie pielęgnacji dłoni, stóp i paznokci
 • Wykonywanie stylizacji paznokci (tipsy, żele, hybrydy)
 • Oczyszczanie twarzy, nakładanie maski, kremów
 • Dobór i stosowanie narzędzi, lamp i aparatów zgodnie z ich przeznaczeniem, a co najważniejsze do odpowiedniej cery
 • Depilacja

Umiejętności to jedna z najważniejszych sekcji w CV kosmetyczki. Co wpisać w "umiejętnościach", aby dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Przeczytaj ten artykuł: Umiejętności w CV - co wpisać aby otrzymać pracę? 


cv dla kosmetyczki

DOŚWIADCZENIE W CV DLA KOSMETYCZKI

CV kosmetyczki z doświadczeniem może mieć przewagę nad aplikacjami absolwentek. Wiele salonów jednak jest otwartych na osoby nowe w branży, otwarte i pragnące się uczyć. Jeśli więc Twoim doświadczeniem jest jedynie odbyta praktyka zawodowa w trakcie nauki, nie zniechęcaj się i po prostu wpisz ją do swojego CV, wymieniając czego się podczas niej nauczyłaś. 


Jeśli okazjonalnie ozdabiasz paznokcie znajomym, bądź wykonujesz okolicznościowe makijaże, również wspomnij o tym w swoim CV. Mimo braku doświadczenia w salonie kosmetycznym, dasz przyszłemu pracodawcy sygnał, że coś jednak wiesz o praktycznej stronie pracy w tym zawodzie. 


Czy wiesz, że format CV może mieć wpływ na to, czy otrzymasz pracę? Przeczytaj porady jak wysłać swoje CV, żeby zostało poprawnie odczytane: CV w DOC czy PDF? W jakim formacie przesłać CV? 


CV KOSMETYCZKI - JAKIE CECHY POWINNA POSIADAĆ OSOBA 
ZATRUDNIONA NA TYM STANOWISKU? 

Istnieje zestaw cech osobowości pożądanych u każdej kandydatki na kosmetyczkę. Jeśli je posiadasz, masz spore szansę na posadę – nawet jeśli Twoje doświadczenie jest niewielkie.

1. Cierpliwość
Zabiegi kosmetyczne wymagają cierpliwości nie tylko od poddawanych im klientek, ale też od samych kosmetyczek. To zdecydowanie nie jest zawód dla osób, którym brak tej cechy.

2. Wyrozumiałość
Ta zaleta zdecydowanie powinna iść w parze z cierpliwością. Klientki nie zawsze stosują się pomiędzy wizytami do udzielanych im rad, oczekując tymczasem spektakularnych efektów po zabiegach wykonanych w salonie. Jeśli jesteś osobą zarówno cierpliwą, jak i wyrozumiałą, masz już dwie z wymaganych cech idealnej kosmetyczki.

3. Dyskrecja
To co dzieje się w podczas zabiegów w salonie, powinno pozostać między klientką a obsługującą ją kosmetyczką. Dyskrecja jest nieocenioną cechą każdej kosmetyczki. Jeśli nie jest Twoją mocna stroną, rozważ, czy ten zawód jest dla Ciebie odpowiedni.

4. Komunikatywność
Kosmetyczka powinna być osobą łatwo nawiązującą kontakt i wytwarzającą wokół siebie swobodną atmosferę. Do salonu zatrudniającego takie osoby, klientki chętnie wracają – nic więc dziwnego, że pracodawcy preferują kandydatki komunikatywne i otwarte.

5. Zamiłowanie do porządku
Bałagan na stanowisku pracy kosmetyczki, podobnie jak nieporządny wygląd jej samej, nie wzbudzają zaufania. Jeśli lubisz porządek, koniecznie o tym wspomnij. Potencjalni szefowie poszukują tej cechy u swoich przyszłych pracowników. Pamiętaj, by schludnie i elegancko wyglądać już na rozmowie o pracę. Zadbaj o paznokcie i dyskretny makijaż. Twój wygląd w tym wypadku, to rekomendacja Twoich umiejętności.

6. Chęć ciągłego rozwoju zawodowego
Kosmetologia jest dziedziną, która wciąż się rozwija. Opracowywane są nowe sposoby pielęgnacji i upiększania – musisz być gotowa na ciągłe doszkalanie się z nowinek, jeśli nie chcesz pozostać w tyle. Nowoczesne, podążające za trendami salony, chętnie zatrudniają osoby, które pragną uczyć się i rozwijać zawodowo.


Dopełnieniem dobrego CV kosmetyczki powinien być spersonalizowany list motywacyjny (jeśli wymaga tego potencjalny pracodawca). W naszym Kreatorze stworzysz CV i List motywacyjny pasujący do siebie graficznie.

list motywacyjny kosmetyczka

ZAINTERESOWANIA W CV DLA KOSMETYCZKI 
– CZYM WARTO SIĘ POCHWALIĆ?

Modą interesuje się wiele kobiet. Jeśli się do nich zaliczasz, masz dobrą kartę w grze o stanowisko kosmetyczki. Moda to zjawisko występujące nie tylko w świecie ciuchów. Modne lub nie mogą być również sposoby wykonywania makijażu, depilacji, czy zdobienia paznokci. Interesując się modą, jesteś z tym na bieżąco. Zwłaszcza, jeśli prowadzisz własny blog. 

Rysujesz? Malujesz? Może w wolnych chwilach zajmujesz się wytwarzaniem rękodzieła? Każde hobby związane ze sztuką i rękodziełem artystycznym, zbliża Cię do bycia doskonałą kandydatką na kosmetyczkę. Przecież jeśli się temu przyjrzeć, podkreślanie urody jest właśnie rodzajem sztuki.

Jeśli interesujesz się psychologią i lubisz czytać poradniki, to również możesz wykorzystać ubiegając się o pracę. Kosmetyczce klientki chętnie się zwierzają licząc na jej dyskrecję. Miło jest, kiedy słucha ona zwierzeń aktywnie – taka osoba przyciąga klientelę do salonu.


Zawód kosmetyczki posiada indywidualny charakter indywidualny, który polega na bezpośredniej współpracy w z klientem. W tej branży pojawiają się cały czas nowe wiadomości i informacje, które można wykorzystywać i wprowadzać do swoich usług. 


Chcesz wpisać zainteresowania w swoje CV? Sprawdź jak zrobić to dobrze. Przeczytaj ten artykuł: Zainteresowania w CV - 6 porad jak opisać hobby w CV


cv kosmetyczka

KLAUZULA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH 
 W CV DLA KOSMETYCZKI

 Na dole CV dla dopełnienia formalności należy zamieścić zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji. 

Aktualna klauzula CV na 2024 rok: 

 "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko." 

 Jeżeli chcesz, żeby Twoje dane osobowe były przetwarzanie również na potrzeby przyszłych rekrutacji, do CV dodaj następującą formułkę: 

 "Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji przez wyżej wskazaną firmę." 

 
Pamiętaj: RODO obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Dlatego klauzulę powinieneś dodać również do CV, które wysyłasz do zagranicznych pracodawców.  Klauzula CV jest wymogiem formalnym i nie musisz jej eksponować (w przeciwieństwie do swojego doświadczenia i umiejętności). Ważne, aby zachować wymóg i po prostu pamiętać, że w stopce w CV ta klauzula musi się znaleźć. 

kreator cv


Przeczytaj także inne artykuły: 
Magdalena Światłowska
Współtwórczyni CraftCv. Z wykształcenia Grafik Komputerowy. Odpowiada za identyfikacje wizualną CraftCv oraz projekty szablonów. Uwielbia testować, analizować różne rozwiązania i strategie marketingowe. Jest zwolenniczką sumiennego budżetowania, organizacji i planowania :)

W przerwach od CraftCv aktywnie spędza czas na siłowni, biega i jeździ na rowerze. Ostatnio jej pasją stał się taniec (bachata) i to tej aktywności poświęca najwięcej czasu. Wielka miłośniczka kotów!